Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Možda možete pomoći savjetom....zahvalna do neba na svakom!

Ukratko ću opisati svoju situaciju. Možda se netko našao u sličnoj i ima kakvih iskustava,pa pomogne... Samohrani sam roditelj sa djetetom koje ima zdravstvenih problema i teško reagira na stres. Podstanari smo,a vlasnik stan je odjednom odlučio da se moramo iseliti,iako on živi u drugom gradu i ne misli živiti u njemu. Tražila sam da nam omogući do ljeta da se na miru preselimo jer je sad i velika zima,a dijete malo. Uvijek pokušavam riješiti stvari civilizirano, ali on je vrlo grub. Jutros sam nazvala socijalni centar da nam pruže neku zaštitu,ali oni kažu da mi nemaju načina pomoći. Ugovor o iznajmljivanju nemam jer ga nije htio napraviti. Što napraviti jer se sad zaista ne mogu seliti i dijete dovesti u tešku situaciju? Bilo kakav savjet ili slično iskustvo je dobrodošao! Hvala!
2016 12 29
Draga, studiram socijalni rad i nažalost, po ovom što ste napisali, izgleda mi kao da nemate slučaj... :/ Čak i da ga privatno tužite zbog "duševne boli", napravili bi sebi problem jer ste ilegalno živjeli u stanu bez ugovora, a ide vaša riječ protiv njegove. S našim pravosuđem, samo ćete sebe mučiti po sudovima 5 godina. Želim vam svu sreću i nadam se da će netko imati bolju ideju, ali situacija ne izgleda bajno... Sretno <3
2016 12 29
mislim da je manji stres preseliti se i maknuti od tog nečovjeka nego ostati ovdje jer može vam svašta prirediti s obzirom da nemate ugovor....
2016 12 29
jako mi je žao što ste se našli u toj situaciji, mogu odgovoriti što se tiče dijela CZSS. tu nažalost zaista ne možete ništa, nemate ugovor a radi se o privatnom stanu, s kojim vlasnik može što hoće. mogu vam predložiti da se raspitate u CZSS i gradskom uredu, da vas stave na listu za dodjelu gradskog stana. čekat ćete neko vrijeme, ali možda si uspijete tako riješiti stambeno pitanje. želim vam svu sreću <3
2016 12 29
Hvala vam svima na odgovorima! Ja ne osporavam njegova prava,ali podstanari su još uvijek izloženi na milost i nemilost vlasnicima stanova koji ne žele prijaviti ih i dati ugovor. Da sam sama iselila bih se odmah,bilo gdje,ali sa djetetom koje ima veći zdravstveni problem mi treba vremena. Nemam obitelj u Zagrebu da bih se imala na koga osloniti.
2016 12 29
> sprint206: > mislim da je manji stres preseliti se i maknuti od tog nečovjeka nego ostati ovdje jer može vam svašta prirediti s obzirom da nemate ugovor.... Djetetu je stres novi prostor i životna situacija,ima 5.god. i emotivne probleme.....
2016 12 29
razumijem vas, i sigurno vam nije lako. ali, nažalost, mislim da su vam ruke vezane, barem što se tiče pomoći institucija. svakako se prijavite za gradski stan. želim vam svu sreću i žao mi je što to morate prolaziti.
2016 12 29
Hvala.....grozno mi je.....i loše sam....
2016 12 29
Strasno, i to je covjek... sramota da bar nema srca ako nista drugo onda bar za blagdane...
2016 12 29
> Natalija77: > Strasno, i to je covjek... sramota da bar nema srca ako nista drugo onda bar za blagdane... Da,servirao mi je to baš sad kad su blagdani.....zivkam oglase sad za najam stana,ali je sve već iznajmljeno ili im ne odgovaram jer bi iznajmili stan studentima ili nekom bez djeteta....totalna koma
2016 12 29
Situacija nije ni malo ugodna i znam otp kako ti je jer sam slično prolazila s klinkom. Stan ili mi ne odg cijenom, ili je predaleko maloj od škole ili ne žele u stan dijete vjerovali ili ne. Gledaj kao okolnost da ti mala ima 5 god i da ne ovisiš o školi i tom kvartu pa mozes tražiti na dosta mjesta drugi stan. Do kad se trebaš iseliti ?
2016 12 29
Ja radim u školi u dva turnusa-jutro i popodne u kvartu. Vrtić u koji mi ide djevojčica je odmah pored škole jer kad sam popodnevna smjena ona ostaje tamo sama na dežurstvu i ja je kupim u najbržem roku kad završim sa nastavom. Na dežurstvu bude potpuno sama, ona i jedna teta. Nemam bake i sl. A vlasnik stana nastupa sa silom i rok je što prije. Dijete trenutno nije najboljeg zdravlja.
2016 12 29
A jesi li pitala zašto te tjera? Možda je nešto što možeš popraviti...iako mi ne pada na pamet što može biti.. Za gradski stan je lista čekanja.
2016 12 29
a koji kvart bi vam odgovarao?možda tu netko iznajmljuje ili zna nekoga tko iznajmljuje
2016 12 29
> Uljeshura: > A jesi li pitala zašto te tjera? Možda je nešto što možeš popraviti...iako mi ne pada na pamet što može biti.. > Za gradski stan je lista čekanja. Objašnjenje mu je - da mu stan treba. Taj stan mi je prije 20 dana htio prodati i ja sam bila zainteresirana,a onda se naglo predomislio i tvrdi da mu stan treba ne znam za što. Živi u Dalmaciji,tamo ima firmu i poslom je vezan tamo. Ne treba mu sigurno za život.
2016 12 29
1 2 3
Mojekrpice su zajednica u kojoj možete prodavati, kupovati i mijenjati odjeću
Kupi - Prodaj

Nema naknade za prodaju.

100% zaštita kupca.

Više informacija