Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Darivanje krvi

> SaraKedavra: > a donori organa, ako nam se, nedajbože, nešto dogodi? Znam da je to dečko postao kad je krv donirao, a mi ostali koji ne možemo dati krv? Imam i to :) Dakle to odeš kod svog dr. opce prakse i tražiš iskaznicu. Popunis ju i staviš u novčanik. Cijela mudrost. Bravo, cure!!!
2017 01 17
E super, hvala ti na info :) baš idem kroz 2 tjedna doktoru pa ću reći sestri :")
2017 01 17
> SaraKedavra: > E super, hvala ti na info :) baš idem kroz 2 tjedna doktoru pa ću reći sestri :") Ja imam to već nekoliko godina. Ne znam jesu li u međuvremenu nekaj promijenili no ne vjerujem. To je obična neka iskaznica od tvrđeg papira. Ne vjerujem da unose u sustav ikakav. Bitno da ju imaš kod sebe. I nadajmo se da neće zatrebati no, kako i sama kažeš, u slučaju "nedajbože", najbolje rješenje!!! <3
2017 01 17
Ja jesam,dala sam uzorak krvi za tipizaciju kostane srzi,uglavvnom popunis prijavnicu, izvade ti jednu epruveticu krvi i to je to, krv ide na analizu, i kad bude nekom trebalo zovu te...uglavnom imas sve objasnjeno na stranicama zaklade ana rukavina :)
2017 01 17
Mene zanima da li osoba nakon darivanja krvi taj dan normalno funkcionira. Jel mogu nakon toga na posao?
2017 01 17
> s32s32: > Mene zanima da li osoba nakon darivanja krvi taj dan normalno funkcionira. Jel mogu nakon toga na posao? U pravilu slobodan dan koji za to dobiješ po zakonu odnosno eventualno dva prema kolektivnom ugovoru ukoliko si zaposlenik javne ili državne službe, dobivaš radi toga. Međutim, rijetki to tada baš i koriste. Primjerice ja nikada jer ne mogu znati hoću li uspjeti dati krv zbog željeza, a radim posao koji zahtijeva osobu na tom radnom mjestu (dakle trebala bi se unaprijed organizirati zamjena). Tako da sam znala otići raditi i nakon darivanja. Uglavnom, taj dan osjećam veći umor, uspušem se nakon minimalnog napora no ništa neizdrživo. Drugi dan je veći sasvim normalno. Važno je prije darivanja popiti dosta tekućine i ne biti na tašte. Nakon toga klopaš fino u njihovoj toj kantini (restoranu), popiješ kaj želiš i ideš kamo već... Kad osoba daruje prvi put uvijek ju dulje zadrže na "fotelji", prate malo više... I prije dr. mjeri tlak tako da vjerujem nema bojazni od nekih posljedica... Oni ti kažu uvijek da nekih par sati ne smiješ pušiti i tak... Sorry na dugom postu! Sretno svima u ovoj plemenitoj namjeri!
2017 01 18
> s32s32: > Mene zanima da li osoba nakon darivanja krvi taj dan normalno funkcionira. Jel mogu nakon toga na posao? šljakam nakon bez problema ;)
2017 01 18
1 2