Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

kosa slama

> suzana222: > Mislim korijen raste imam ogroman izrast ali duzina ista. Nema pomaka. A ne sisam. Jednostavno se kida. Kosi treba puno da se oporavi..to se meni dogadjalo god dana nakon blajhanja nema duzine al se lomi puca.. savjet osisak koliko god je moguce jer unistenoj kosi nema spasa.. ja nisam htjela pristat na kratko sisanje pa je islo postupno cap po cap cisto da se odrzi privid poluduge kose.. Farbam se u neku prirodnu smedju jednom u dva mj.. sampon recept (zeleni ilirija) protiv loma ili kosili sampon djeciji plus pantenol.. bez pegle vise prirodno susit i zavrsit feniranjem.. Oporavlja se vec god dana i ide sporo.. zivcira me sta raste donji dio naprijed ne jer je preunistena al polako.. instant recepta nema
2017 02 09
> suzana222: > Mislim korijen raste imam ogroman izrast ali duzina ista. Nema pomaka. A ne sisam. Jednostavno se kida. Rezi mrtvu kosu..odi frizeru
2017 02 09
Kana :)
2017 02 09
Ne razumijem se uopće u tretiranje kose pa ću vas pitati ako mi možete objasniti: na koji način imati i tretiranu i zdravu kosu? Zrinkic da li ti je kosa, sad kad ju farbaš u smeđu, zdrava? Da li igra ulogu koja farba?
2017 02 09
Hanami,odgovor na pitanje kako imati zdravu tretiranu(pogotovo blajhanu!)kosu je - nikako,to je skoro pa nemoguca misija :/
2017 02 09
Zrinkic izgledaš mrak! <3 Zahvalna i slatka frizurica, a i boja ti super stoji :) Nadam se da će ti se brzo oporaviti kosa. Možda da isprobavaš neke druge frizure u kojima ti kosa ne smeta/izgleda profesionalno, a da nije punđa ili rep? Možda bi pletenica bila manje zlo ili da samo vežeš gornji dio kose. Možda traka za kosu? Eh, nisam pametna. Hvala puno na objašnjenjima :) Molila bih još preporuku za prikrivanje prvih sijedih, a da je najmanje zlo.
2017 02 09
Ma kad radim sezonski a pravilo firme samo visoka punđa.. nista drugo :( hvala😊
2017 02 09
Baš nezgodno pravilo :/ Što rade cure koje ne mogu napraviti punđu?
2017 02 09
> hanami: > Baš nezgodno pravilo :/ Što rade cure koje ne mogu napraviti punđu? Sad bas razmisljam sve imaju duzu kosu od cijelog personala.. al svejedno kako god okrenes mora bit vezana.. ne bi ni mogla radit raspustene kose..
2017 02 09
> hanami: > Ne razumijem se uopće u tretiranje kose pa ću vas pitati ako mi možete objasniti: na koji način imati i tretiranu i zdravu kosu? > Zrinkic da li ti je kosa, sad kad ju farbaš u smeđu, zdrava? Da li igra ulogu koja farba? Moguće je. Pogotovo ovisi koja je farba, s blajhom je jako teško. Najbolje što možeš je prividno stvoriti taj look "zdrave kose". Ja se svako par mjeseci bojam u prirodnu, smeđu, čisto da dobijem malo sjaja i da se kosa "popuni" i jako mi je zdrava. Ali to zahtijeva truda, maske, ulja, šišanje. Sad sam ošišala LOB prije godinu dana, pa je sad super, jer se moram šišati svako 2-3 mjeseca i onda nikad nema onih ispucalih vrhova, tankih repića itd.
2017 02 09
Preporucam L'Oréal Professionnel Intense Repair šampon i maska za suhu kosu + jednom u dva tjedna prirodna maska: maslinovo ulje+ kokosovo ulje+jaje+med .
2017 02 09
> suzana222: > blajham kosu unazad 15 godina, na svaka 4 tjedna, nikada mi nije uspjela narasti duze od ramena, kida se, stavljala sam sve moguce preparate i maske, i shvacam problem je blajh, i odlucila sam ne farbati 6 mjeseci, medutim meni se kosa i dalje kida, i dalje ne raste, tj korijen raste ali duzina je isto i zibilja ne shvacam u cemu je problem jer vec pola godine ne farbam i njegujem je maximalno.jedino ne sisam tih 6 mjeseci jer mi je cilj da naraste.cak sam i radila brazilski keratini botox kose, ma sve. savjet? Meni je trebalo jedno 2 godine da oporavim svoju kosu od blajha. Moj bi savjet bio: ošišati kosu na kratko stavljati tinkturu od koprive (NomadOrganic ih pravi i ovdje prodaje) :") zbog kvalitetnijeg rasta stavljati maske s uljima koja podržavaju rast kose i obnovu (shea, ricinus, ružmarin, lavanda, kokos... - uskoro idem u nabavku sirovina pa ako želiš, napravim ti ja za neku cijenu. ;) Otkako to stavljam, kosa mi je u krasnom stanju i lijepo raste) Super tretman je 2 puta tjedno žumanjak i ulja pa na glavu pol sata da proteini iz žumanjka obnove vlas. Ali to neće puno popraviti spaljenu kosu. Njoj je lijek rezanje. Reži, reži dok ne počne biti sjajna i vlažna pod rukom. Od zadnjeg farbanja paksa mi je napraviti 4 pakunga u mjesecu od ove maske koju radim (shea, kokos, ricinus, jojoba, argan, eterična, med, biljni glicerin) i žumanjaka. Već nakon prve kure nestane onaj osjećaj britkosti. Frendica mi je rekla da bih je trebala prodavati koliko je dobra. :") Ona je poblajhana. ;)
2017 02 09
Meni je trebalo dvije godine da mi kosa popucala od blajha koji sam predugo drzala,ponovno se obnovi i nova naraste.I sisanje svaka 2 mjeseca.Sada sam opet plava i blajham,ali kod frizerke pramenovi na foliju.Dakle blajha se samo izrast tj zdrava kosa,a ovaj blajhani dio se ne dira.I kosa mi je stvarno lijepa plava,a zdrava.Ulje na vrhove stalno stavljam i regenerator u spreju.I jednostavno je super!🤗
2017 02 09
Daš sliku? ,:)
2017 02 10
> Zrinkic26: > > suzana222: > > Mislim korijen raste imam ogroman izrast ali duzina ista. Nema pomaka. A ne sisam. Jednostavno se kida. > Kosi treba puno da se oporavi..to se meni dogadjalo god dana nakon blajhanja nema duzine al se lomi puca.. savjet osisak koliko god je moguce jer unistenoj kosi nema spasa.. ja nisam htjela pristat na kratko sisanje pa je islo postupno cap po cap cisto da se odrzi privid poluduge kose.. > Farbam se u neku prirodnu smedju jednom u dva mj.. sampon recept (zeleni ilirija) protiv loma ili kosili sampon djeciji plus pantenol.. bez pegle vise prirodno susit i zavrsit feniranjem.. > Oporavlja se vec god dana i ide sporo.. zivcira me sta raste donji dio naprijed ne jer je preunistena al polako.. instant recepta nema Blajhana kosa može biti zdrava, ali hidrogen ne smije biti 12%, već 3% i tretman ponoviti par puta u tjedan dana. Kosa se prije blajhanja mora dobro oprati, ne sušiti, već na čistu i mokru premazati izrast ili cijelu kosu ako se prelazi iz tamnije u svjetliju boju. Blajh isprati hladnom vodom, niti slučajno toplom. Oporaviti kosu se može bez ikakvih tretmana. Nakon pranja prirodnim šamponom i hladnom vodom, ostaviti kosu da se iscijedi, ne trljati ručnikom ili 'žmikati', zaboraviti na fen i sva moguća vrsta sušila ili brži način oporavka, ošišati oštećenu kosu. Hidrogen 12 % u blajhu Pranje vruća/ topla voda Fen Rezultat: kosa - 'žvaka'
2017 02 12