Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Društvena događanja /

CARITAS - pomoć? iskustva?

> gitadevi: > Također vrlo loša iskustva s Caritasom i filmski dobra u romskom naselju. Zanimljivo i fora! Inače da, Caritas krade. :/ Upoznah nesrameću koja je rekla da si probere mirno šta valja i da "pa šta onda.":/ Krasno je to. (sarkasticno krasno, ne pravo krasno :') )
2017 03 06
ja sam jednoj gosp.poklonila puno robe,kao potrebno joj, kad sam jednom došla kod nje, na jednoj lijepoj debeloj vesti ležala je na podu njema mačka, odonda nikom ništa, u kontenjer....
2017 03 06
Ja stavim isto pored kontejnera...a onu robu koja je ok onda prodam tu na krpicama 😄 Nisam imala ružna iskustva, ali sam skuzila da i po raznim humanitarnim udrugama vrijedi pravilo da si ' proberu', tako da tamo ne dam nista 😎
2017 03 06
Hvala Vam još jednom, odustala sam od Caritasa ali sam pronašla jednu obitelj kojoj zaista treba pa je sve već riješeno, hvala Vam još jednom :")
2017 03 06
> RozaaKozaa: > Hvala Vam još jednom, odustala sam od Caritasa ali sam pronašla jednu obitelj kojoj zaista treba pa je sve već riješeno, hvala Vam još jednom :") Bravo <3 Eto kao mali čovjek puno moze dati,svaka cast Roza
2017 03 06
Vidim da je problem riješen ali se osjećam pozvanom napisat koju riječ. Niz godina sam član Caritasa u svojoj župi i radimo jako puno za siromašne i potrebite u župi, bez obzira na vjersku i nacionalnu pripadnost. Zapravo, najviše se i pomaže romskim obiteljima :) Nikada, ali baš nikada, nitko od članova nije uzeo ni žvake za sebe a kamo li odjeću. Osobno bih bila zgrožena takvim činom kako sam zgrožena i vašim iskustvima. Ali bih voljela naglasit da generaliziranje ne pomaže nikome a pogotovo ne onima kojima zbilja treba pomoć. Jer nas ima koji radimo i pomažemo. Dapače, ima nas jako puno. Ne, ne kade Caritas, kradu pojedinci. A ako tome svjedočite ili se ti pojedinci s time hvale, moralna odgovornost svake osobe je reagirat i prijavit nadležnim osobama i institucijama. Ponavljam, zbilja mi je žao zbog takvih iskustava, ali poznajem puno predvnih ljudi i puno hvale vrijednih akcija i radova Caritasa koji nisu okaljani nepoštenjem pa ovim putem pozivam sve da širimo pozitivu a ne negativne i netočne generalizacije i predrasude (kao da generalizacije ikada mogu biti točne i pozitivne ;))!
2017 03 07
Ovo su bila iskustva- tako je postalo generalno. Iz mog iskusta, odjeca se isto probire, takodjer vecim dijelom i odbiju robu- primjerice jer nije ispeglana?? Napominjem da nisam nosila podrapanu robu vac onu u dobrom stanju koju sam 'kilazom prerasla'
2017 03 21
Jep. Ne bih rekla da generalizirati znači iznijeti vlastito iskustvo.
2017 03 21
˝XYZ organizacija/grupacija krade˝, ˝Bježi od njih˝ je generalizacijai stereotipizacija po definiciji. Recimo naime, da je napisano ˝Romi kradu˝, ˝Bježi od Roma˝ i sl jer smo jednom doživjeli da nas netko pokrade tko je usput Rom i još nam je par susjeda/prijatelja/rođaka doživjelo isto. Bi li onda rekli da generaliziramo? Naravno da bi, jer, da, generaliziramo cijelu tu grupu i sve članove grupe na temelju nekoliko vlastitih i tuđih iskustva. Ili imamo dupla mjerila, pa za jednu grupu vrijedi da generaliziramo na vlasitom iskustvu a za drugu ne. Ali to onda više govori o nama samima a u te psihološke mehanizme i fenomene ne bih ulazila.
2017 03 29
Nisam osobno imala iskustva sa Caritasom, ali ono što sam čula nije pozitivno. Bolje da osobno odnesete stvari onima koji ih trebaju, inače će završiti u krivim rukama. Na žalost, malo kojim organizacijama se može vjerovati.
2017 05 20
recite mi, molim vas, kome se u ovoj Našoj lijepoj može uopće vjerovati, zar ima takvih....???
2017 05 20
1 2