Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Fitness recepti

Ima tko koj zanimljivi recept za neke kolacice :) a da je mozda bez zobenog brasna ;) :) sa minimalno kalorija :)
2017 04 18
ako tražiš nešto dijetalno ... kako bi zadovoljila potrebu za slatkim probaj Dukan puding... Upravo sam dobila recept, pa ga nisam niti sama još isprobala, ali evo podijelit ću: 1 l posnog mlijeka (do 1%mm) 2,5 žlice gustina 2,5 žlice kakao smanjene masnoće oko 20 tbl natreena Postupak kao inače, zakipiti mlijeko, posebno pomiješati gustin, kakao i zdrobljene tbl natreena pa uliti u kipuće mlijeko ... prije skidanja s vatre probati slatkoću pa ev dodati još koju tbleticu ...Kaže legica kako nekad ispadne gušći a nekad rijeđi, ali je to - to
2017 04 19
Iz kojeg se točno razloga bojiš kalorija??
2017 04 19
Zanimljivo <3 hvalaa, bas cu probati to napravit... Vec su mi moji recepti dosadili :) uvijek dobro dode nesto novo u zdravijoj verziji kao meduobrok :) Ne bojim se kalorija :) samo moj izbor i nacin zivota :)
2017 04 19
sinoć sam prvi put radila taj "zdravi" puding... ispao je mrvu rjeđi i prežestok, ali dovoljno sladak s 25 natreena Dakle treba staviti možda 3 žl. gustina i 1 žl kakaa Dobila sam 3 staklene restoranske zdjelice pudinga ... Kako sam na dijeti baš mi je dobro došao...
2017 04 20
vidjela sam video, ali nisam probala raditi zdravi sladoled... smiksaš bananu, 1 dcl mlijeka i 1 jogurt ... i tako samo mijenjaš voće ... Kad skinem ovaj višak kg, probat ću jer mi se čini vrlo jednostavan...
2017 04 20
Radila sam sladoled, fino je. Ali i cesto radim smutije,samo umjesto jogurta stavim posni sir i malo vode :) puding planiram danas 💕
2017 04 20
Mislim da imaš krivi pojam onoga što je zdravo, zato te i pitam. 25 tableta natreena sigurno nije zdravo. Prosječna osoba treba unositi dnevno oko 2000 kalorija za održavanje mase. Ja sam na skidanju viška masti (ne, ne viška kila, nego masti da na ljeto dođu mišići do izražaja koje sam gradila cijelu godinu) i unosim 1600-1700 kalorija dnevno. U tjedan dana striktne prehrane mi se trbuh skroz popeglao. Ta prehrana uključuje normalnu hranu, ne nikakve "fitness" recepte. Puno proteina i dovoljan unos kalorija, unošenjem premalo kalorija ne činiš ništa dobro tijelu.
2017 04 20
Hvala na savjetima.meni su 'fitness' recepti normalna hrana. Vec sam duze vrijeme u treninzima i znam sto trebam i kada trebam i koliko jesti. I nadomjestim sve potrebno tokom dana i dovoljno!! Ne brojim kalorije to je meni osobno zamorno, ali se izdefiniram i bez toga u kratkom roku jako dobro :) realno ne gubis na svakom teeningu isto, svaki dan .... Imala bi puno za pisat... Al neka ovo bude tema za jos koji recept :) I btw svakako da natreni nisu pravi izbor, postoji zamjena i njima :) al recept mi se cini savrsen uz male izmjene za jedan meduobrok gdje uvijek odaberem sa manje kcl :)
2017 04 23
Tek sad vidim temu. Ja kad me uhvati monstruozna želja za kolačima radim Brzinski FIT Cheesecake: McVities kekse zdrobim i dodam malo kokosovog ulja, nabijem u čašu (za jednu porciju) ili u kalup. Gore ide svježi sir + malo meda i/ili stevije (ovo se može svakako kombinirat), malo limunovog soka i naribane korice limuna. Može se ili peći 20 minuta na 200° ili za ljetnu verziju staviti u zamrzivač na sat vremena pa kad se izvadi dodati gore malo nasjeckanih jagoda :)
2017 04 28
Ovo s natrenom je sve samo ne zdravo. Umjesto natrena uvrstite steviju ili nesto prirodno!!! Kao i za sve ostalo umjetno stvoreno.. nas organizam ne proizvodi enzim koji razgradjuje tu kemiju. Dobar je izbor samo za one koji nemaju drugoga izbora.
2017 04 30
Ma recept je sam po sebi besmislen i pretpostavljam preveden s engleskog pa bi ovo posno mlijeko trebalo biti skim milk koje je popularno u Americi u fitness svijetu. 460 uzaludnih kalorija. Kilo jagoda ima 320 kalorija za usporedbu. Šećera u istoj mjeri kao i ovaj "zdravi fitness recept". Manje masti... Ali odustala sam od objašnjavanja kad sam došla do dijela "Vec sam duze vrijeme u treninzima i znam sto trebam i kada trebam i koliko jesti. " Malo je kontradiktorno s traženjem recepata na portalu za prodaju odjeće. Puno ljudi misli da zna što i kako treba jesti. Zato i je sve veći broj pretilih ljudi. Evo, ja još nisam sigurna da sve radim ispravno, a na 167 cm visine imam 61 kg i nosim XS/S (znači jako veliki postotak mišića i nizak postotak masti). Što se tiče ovog "fit" cheesecake-a: 300kalorija, računala sam da se radi u čaši od 2dl i s medom. Super je, ukusno, slažem se. Ali to nije ni po čemu fit. To je normalan obrok. Pa sad računajte da jedete normalan ručak cca 500 kalorija, doručak "fit" smoothie u kojem su vam se potkrale kalorije jer eto, maslac od kikirikija je zdrav i jako ukusan, a to što jedna žlica ima 100kalorija nema veze i tako ste pojele doručak od isto 500 kalorija iako je to bio smoothie(npr. banana, mlijeko bilo koje vrste, žlica-dvije maslaca od kikirikija, lanene sjemenke, možda netko i whey s nekim okusom ubaci ako je najednom postao fitness fanatik), večera isto nešto "fit" 2 jaja, tuna, feta nekog "zdravog" kruha opet 500 kalorija. Nek vam se ubace ovakva dva "fit" međuobroka i u kalorijskom suficitu ste, debljate se i nije vam jasno zašto jer jedete sve totalno fit i zdravo.
2017 05 01
U pravu si, krivo sam se izrazila. Ovo nije 'fit' cheesecake, ovo je više cheesecake sa zdravijim sastojcima :) Kalorijama se ne opterećujem jer nisam nikad imala problema s kilažom i redovito vježbam. Oni koji imaju ionako nebi trebali jesti nikakve kolače ni deserte osim za posebne prigode i dan pred mengu x-)
2017 05 01
" Oni koji imaju ionako nebi trebali jesti nikakve kolače ni deserte osim za posebne prigode i dan pred mengu " Ovo uopće nije istina. Zbog takvog načina razmišljanja ljudi i imaju averziju prema dijetama, pojmu zdrave i uravnotežene prehrane itd. Ti ćeš gubiti na kilaži i ako jedeš svaki dan pizzu (mislim samo pizzu u cijelom danu). Jednu pizzu, ne 5 njih. Zašto? Zbog deficita kalorija. To što će krvna slika biti nikakva jer jedeš sra*nja je druga stvar, ali kile će ići dolje. Ako me osoba traži plan prehrane s kojim želi gubiti na kilaži, a ne može se odreći deserta nakon ručka, ne vidim razlog zašto bih joj ja rekla ne, ti to ne smiješ jesti jer nećeš smršaviti. Na meni je ostale obroke u danu prilagoditi i uklopiti u taj plan. Osoba koja kaže ne smiješ to jesti je ili nesposobna to uklopiti ili lijena i daje isti plan prehrane svim osobama s kojima radi.
2017 05 02