Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Naplate paketa 5 kn kod dostave na adresu??!!

Bas sam usla s jednom curkom u raspravu oko naplate 5 kn kada se paket nekom dostavi na kucnu adresu u ZGu(bez obzira sto je puni iznos postarine vec placen)... Koji je pravni temelj za to,pogotovo jer vam nitko za tih 5 kn ne izda racun..?? Radi ove stvari ne narucujem pakete u ZG nego u kucu kod roditelja....tamo postar uredno donese doma ako je manji paketic i NIKAD nista ne naplati??!!Ovdje u ZGu bi il morala platiti il se praviti da me nema doma,pa onda tek ostave papiric da mogu podic u postanskom uredu...ali uglavnom 5 po 5..nakupi se vise nego velik iznos!!
2013 04 23
prvi put cujem [:sokiran]
2013 04 23
nije meni tako, nego kad šalješ paket, ako želiš da nekome dođe na kućnu adresu je 20 kuna do 2 kg, a ako želiš da mu dođe u poštanski ured onda 18 kuna. piše tako i na stranicma pošte. a rijetko koji paket priđe 2 kg. da šalješ 5 pari cipela ne bi prišlo 2 kg :))
2013 04 23
Zapravo, do 5kg i 100 kn vrijednost je 18 kn do poštanskog ureda, a 20 kn na adresu.
2013 04 23
ja sam slala mami i tati paket sa mora i morali su platiti 5 kn ili otici u postu po njega sami. takodjer,ne vidim smisao i to bez racuna...
2013 04 23
to vrijedi eventualno jedino za veće pakete, meni poštar fura u zgradu i kutije od cipela, pa ako me nema, ostavi mi papirić da podignem u glavnoj pošti..
2013 04 23
rekla sam ja da ako platis preporuceno nema sta postar uzimati 5kn. nabij ga u dupe [:frustriran] [:frustriran] [:frustriran] idi pa pitaj u posti zasto je to tako jer je to placeno od strane koja salje paket.
2013 04 23
I meni su 2-3 puta uzeli 5 kn bez obzira što sam uplatila punu poštarinu.
2013 04 23
naravno kod slanja manje preporučene pošiljke, ide na adresu bez nadoplate.. tako u Splitu, tako i u Zagrebu.. u Splitu nam čak sve pakete donosi doma, jer je uvijek netko doma, pa smo ga tako zamolili, jer je glavna pošta u predgrađu Splita, i onda radije damo poštaru za kavu nego da pičimo do pošte..
2013 04 23
do 5 kg? ja sam mislila do 2 kg, eto.. a sara56, kad šalješ paket onda nema preporučeno ili obično, paket je paket, samo pošiljku možeš slati preporučeno ili obično. al isto moraš dobiti onaj papirić koji ispuniš kao kad šalješ preporučeno, smao što je ovaj za paket.
2013 04 23
Nama u Zgu ide HP dostava paketa kombijem..iako to nitko nije trazio..i obavezno 5 kn uzmu..ali i kad ide postar i nosi mali paketic,takodjer trazi 5 kn..znam o cem pricam..al neam pojma cemu to i gdje je pravni temelj toga ??!!
2013 04 23
5 kn ti naplate za ponovnu dostavu,nakon što te ne nađu kod kuće i ostave ti onaj žuti papir.Moj poštar uopće ne zvoni a napiše da me nije zatekao pa da ne bih išla na poštu mogu zatražiti ponovnu dostavu na moju adresu....i da..nema računa...
2013 04 23
takav kakav sam poslala dobijam i ja i uvijek mi postar doveze kuci ako je preporuceno i ne trazi me 5kn. zato je preporuceno slanje skuplje.
2013 04 23
Tako je za sva mjesta van Zga,zato velim,takve stavri i narucujem roditeljima na adresu,...a ovo spomenuto ocito samo za ZG vrijedi...?!!
2013 04 23
I meni je rekla teta u posti "saljes na postanski ured ili kucnu adresu? jer je + 5kn na kucnu adresu"
2013 04 23
1 2