Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Palačinkarnica " GORANKA" Gorski kotar

Dobar dan drage moje dame :) Evo otvaram temu o palačinkarnici u Gorskom kotaru... U zadnje vrijeme jako su popularne te palačinkarnice pa vas drage moje pitam jeste li bili u kojoj palačinkarnici? jeste li zadovoljna istom,imali je u vašem gradu? Razmišljam otvoriti palačinkarnicu u Gorskom kotaru točnije u Delnicama zvala bi se "Gorančica"... trenutno imam neki plan i prostor gdje bih to otvorila... eh sada ima uz to jako puno papira....treuda ulaganja... ma svega no da vas ne zamaram time. Mene zanima koliko ste spremna dati za pojedinu palačinku sa npr nutellom, marmeladom.... planirala sam okvirno cjenu jedne obične palačinke imati 3 kn( znači prazna bez ičega) svaki dodatak naplačivati 2 kn( dodatak može biti bilo koji) ili napravti poneki manu( npr. menu 1- pohane palačinke sa sirom i salamom- piće po izboru/coca-cola.fanta,jamnica,kava,....) i toplatiti npr 14 kn... ovo je neka moja vizija sada pošto još nije ništa realizirano zanima me po vašem mišljenju evo primjera gore navedenog dali je to preskupo? Pišite svoja iskustva i cjene...ma što god na tu temu zanima me vaše mišljenje o svemu :D
2018 02 03
Ogladnila sam čitajući... :D Uglavnom, u Zd imamo dvije palačinkarnice, u principu skoro iste. E sad, prave znatno deblje i veće palačinke od onih običnih kakve se prave kod kuće i onda kad se dodaju nadjevi stvarno se dobro može najesti od toga. Obje imaju u ponudi meni sa slatkim i slanim palačinkama, svaka palačinka ima već predodređene sastojke, s tim da se naravno može tražiti dodatno neki prilog koji se dodatno naplaćuje. Primjerice, imaju obične ili takve pohane sa šunkom, sirom, pršutom, kulenom, zapečene s piletinom i gljivama, zapečene tipa kao lazanje itd. Neke imaju i tunu, kukuruz, rajčicu, a često se uz prilog dobije tartar, kiselo vrhnje ili neki umak, postoje i tost palačinke. Što se tiče slatkih, imaju s voćem, čokoladne, oreo, ferrero, raffaelo, jaffa, kinderbueno palačinke....često se preliju nekim čokoladnim ili voćnim preljevom, šlagom ili mrvljenim keksima :D Imaju i roze, crne, čokoladne palačinke, ma sve haha. Također i američke i nizozemske palačinke, a jedna nudi i proteinske i bezglutenske koje su skuplje. Što se tiče cijene, u jednoj su 27 kn a u drugoj 25 kn (s tim da su te proteinske i bezglutenske 30 mislim), a piće se naplaćuje posebno. Ali je opet zivotni standard nešto veći i imaju turiste kojima to nije skupo.
2018 02 03
Drago mi je da ste podijelila svoje iskustvo sa mnom. Eto onda moja palačinka od 3 kn čak i 5 nije puno.. s obzirom da nemamo bas neki promet al mislim da bi se moglo zaraditi ponešto 😁💋❤️
2018 02 03
Jako dobra ideja ;)
2018 02 04
Meni se i ideja i cijena cine ok... u mom gradu toga nema i iskreno nisam bila u niti jednoj 😢
2018 02 04
Praktički možeš dobiti palačinku za 10 kn sa burekom voćem i šlagom i po meni je to sasvim ok za najesti se 🤔😜 a za 10 kn opet mislim da nije velik novac...
2018 02 04
Odlicna ti je ideja i ok cijena..Obavijesti nas kad otvoris pa da svratim kad prolazim kroz Delnice.. ;)
2018 02 04
> fadila1966: > Odlicna ti je ideja i ok cijena..Obavijesti nas kad otvoris pa da svratim kad prolazim kroz Delnice.. ;) svakako odmah porcija besplatnih probnih palačinki ipak smo mi žene najbolje kokoše za kritike :D <3
2018 02 04
Jesi li radila kalkulaciju da li se pokrivas s tom cijenom? Meni se cini malo, ako uzmes da ti treba oko 5min za palacinku (tu uzimam i vrijeme naplate) to je od 35 do 60 kn po satu bruto sto i puno kad uzmes sva davanja, materijal i opremu. Ili grijesim pa se mogu raditi puno brze.
2018 02 04
Nisam još napravila kalkulaciju to mi je sinulo u petak ideja kako je to jako popularno da bih mogla probati sa time. S obzirom da se ljudi seljavaju i nije neki grad, recesija je i ljudi nemaju novaca. Voljela bih prilagoditi cjenu ljudima i sebi. Da u pravu se treba oko 5 minuta kako bih se napravila palačinka( dok gost naruči odmah plati i čeka svoju palačinku) zamislila sam to tipa ovako- Dolazi gost unutra naručuje pohanu palačinku sa svježim voćem i nutellom. sestra koja bih bila na blagajni odmah kuca palačinka + 2 dodatka npr 7 kn i naplaćuje 7 kn. No prije mu ponudi menu za 15 kn npr jer je u tih 8 kn piće... sad dali baš mogu dobiti piće za 8 kn ne znam baš... gost plati i čeka 6 minuta svoju narudžbu. dobiva proizvod. e sad da imam 10 ljudi na sat a svakog posluzujem 5 minuta to mi je 50 minuta skoro cijeli sat... jer pohana palačinka se čeka dulje nego li obična... da i ja mislim da je za samu palačinku ipak pre malo 3 kn. Možda je bolja solucija staviti je 5 kn. obična palačinka napravljena kući treba cca oko 3 min da se speće. ona ogromna koja je skoro u svim palačinkarnicama ipak malo dulje... kako imam 20-ak godina imam pravo na bezpovratna sredstva iz EU fondova. No porez je sam po sebi 25% onda sva ta davanja+ oprema hm treba jako dobra kalkulacija biti da bih se pokrila a kamo li zaradila...
2018 02 04
Čestitam na ideji i hrabrosti i želim ti da ti uspije :-)
2018 02 05
Sretno :)
2018 02 05
hvala svima :) :* <3 svi cete biti pozvani na degustaciju :D
2018 02 05
> Suncokret024: > hvala svima :) :* <3 svi cete biti pozvani na degustaciju :D Super! Meni je blizu, baš smo i jučer bili na izleticu u Fužinama 😊
2018 02 05
eto super onda ćete bit obavještena prva kad vide vrijeme za to :D > Lina33: > > Suncokret024: > > hvala svima :) :* <3 svi cete biti pozvani na degustaciju :D > Super! Meni je blizu, baš smo i jučer bili na izleticu u Fužinama 😊
2018 02 06
1 2