Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Ebay-narucivanje-carina

da li je istina da se placa velika kazna za narucivanje markirane robe preko Ebaya-od strane carine.ako to nadu... konkretno me zanima jedna Guess torba. Poznanik je navodno narucio Nike tenisice i platio cca100-200e kazne. iskustva,misljenja... hvala
2018 02 04
Kupovina i uvoz fejkova je zakonski zabranjeno. Ukoliko vam otvore paket i pronađu fejk dobit ćete kući ljubavno pismo... Velike pakete najčešće i otvaraju tako da postoji velika vjerojatnost da će otvoriti i vaš paket. Osim naravno ako se ne radi o paketu iz EU....
2018 02 04
Ako je torba original i naručena iz EU, ništa ne trebate platiti. Ako je original i iz neke druge zemlje, na iznose iznad 160kn se plaća carina. Samo dobijete pismo i platite poštaru kada Vam uruči paket. No, ako nije original onda se plaća kazna + spaljivanje predmeta tako da to nije baš naugodnije za doživjeti. Što se tiče otvaranja paketa, mislim da kada na Ebayu nešto kupite vidi se koja je vrijednost. Neće nužno otvoriti odmah paket nego će Vas pitati što je unutra i da pošaljete račun s Ebaya pa kada vide da je Guess torba onda će vjerojatno pokretnut postupak utvrđivanja je li original ili ne.
2018 02 04
hm,vidim sve u svemu,da se ne islati riskirati,jer paket bi dosao izvan EU. Hvala vam na odgovorima.sad sam malo pametnija☺️
2018 02 04