Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Bronhitis, upala srednjeg uha itd

Bok curkice! Kao što i sam naslov kaže, u totalnoj sam banani. Od 1.4 vučem bronhitis, pila sam 2 vrste antibiotika koji su samo ublažili temperaturu itd no kašalj je i dalje prisutan. Doktorica me poslala na RTG pluća, srca i sinusa i sve je uredu kao i sa krvnom slikom no ustanovili su mi subakutni bronhitis koji može trajati i trajati. Kašalj mi je najgori jer me iscrpi. Produktivan i zreli kašalj s obilnim iskašljajem. 2 puta na dan se inhaliram s fiziološkom otopinom koja suzbije taj šlajm pa ga lakše iskašljem. Kako mi nebi bilo dosadno, prije tjedan dana sam dobila upalu grla koja je prošla pa nakon nje upalu sinusa i začepljen nos koja i dalje traje. Zadnja 4 dana su mi uši 'zaštopane' te čujem samo sebe 😂 no to sam pripisala sinusima jer mi se uvijek to desi kad mi se upale no nešto me jutros kopkalo i otišla sam doktoru i bam - upala srednjeg uha. Dobila sam kapi za nos i antibiotik koje moram koristiti 7 dana i onda opet kontrola. Mene zanima sljedeće, ako je itko bio u takvoj situaciji da ga zezaju i uho i grlo i nos i bronhitis 😂 kako ste si olakšali? Čime jačate imunitet? Jel sljezov čaj pomaže u iskašljaju? Inače dajem instrukcije malim klincima no sad više nisam ni sigurna da idem ili da ovo preležim dok mi sve ne prođe. Očajna sam više :(
2018 05 02
Ajmeeee ovo me podsjeća na mene nekad kad mi je svako malo bio narušen imunitet :D Uz regularnu medicinu, ja ti preporučam ovo: Dr. Theiss mast koju mažeš naprijed na pluća i otraga, ful olakša kašalj i pomaže isto u iskašljavanju, zahvaljujući tome sam spavala :D Sljezov korijen čaj, ja ga pijem i inače da mi razrijedi sluz i bolji mi je od brdo sirupa. Jedino moraš paziti ipak kod bronhitisa jer to sve za iskašljavanje potiče kašalj pa ne pretjeruj jer ćeš se gušiti od kašlja xD Inhalacije i tuširanje u vrućoj vodi (udisanje te pare) su isto spas. Puno odmaraj, al puno. Polako ustaj, nemoj puno ni hodati čak. Meni najbrže prođe kad ležim i spavam što više mogu. Meni ovo olakša apsolutno svaku bolest, pa i te najgadnije. + brdooooo tekućine, limunade i čaja. Ozdravi brzo :)
2018 05 02
Potpuno ista situacija, kašalj ko da umirem, gluha ko top, 3 puta bila na hitnoj...obavila sve pretrage, popila sto kila lijekova, nitko ne zna što mi je, meni nije bolje..uglavnom, rekla sam doktorici da mi da nove tablete za alergiju i počela opet piti beta gluka (tj reishi gljive koje su prirodan izvor beta glukana) i gle čuda, sve prošlo :)
2018 05 03
Badave ti čajevi, ležanje, mazanje po prsima i sve to...tri mjeseca mi nije bilo bolje dok nisam te tablete za alergiju uzela
2018 05 03
Tablete za alergiju? Hmm vrijedi probati :P ionako sam u mjesec dana popila 3 vrste antibiotika sumnjam da će mi ovo još više naškoditi 😂 koma curke
2018 05 03
Poznata mi je ova situacija.Imala sam bronhitis prije puno godina.Bila sam prehlađena mj.dana nikako da prehlada prođe i onda me po noći počelo boliti desno uho,strašno.Otišla doktorici i ustanovila bronhitis grlo jako upaljeno i temp.38.Iskašljavala sam taj žuti gusti šmajl a tako i iz nosa ispuhivala,dobila sam antibiotike klavocin.Bronhitis obavezno treba preležati a ne šetkati okolo jer tako nikad nečeš ozdraviti.Sljezov čaj je jako dobar,a i kadulja..Brzi oporavak
2018 05 03
> karlica001: > Tablete za alergiju? Hmm vrijedi probati :P ionako sam u mjesec dana popila 3 vrste antibiotika sumnjam da će mi ovo još više naškoditi 😂 koma curke Sve ti vrijedi probati kad si očajna x-)
2018 05 03
(Brsljan) sirup i kapi za nos ili u spreju. Da se oslobode disni putevi. Predlazem da se sirup ali zaista redovito uzima dok se god ne smire simptomi kaslja, odn. iskasljavanja. Otuda upala grla, radi napinjanja... a grlo je direktno povezano s uhom i taj dio lijeciti iskljucivo kapanjem nosa
2018 05 03
Kapala sam i ja, obilato ispirala fiziološkom, popila sam 4 bočice sirupa i čaja na litre da ni ne moguz brojiti koliko. Mazala se svinjskom masti, maslinovim uljem, puhala na nos neki otovent balon koji košta 150 kn da mi kao te zaštopane membrane u u hu oslobode...ništa mi nije pomoglo...
2018 05 04