Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Napad panike

kod mene se javlja zbog straha od visine, osobito kad vidim visoke stepenice ili se vozim kao suvozač preko nekog višeg mosta, ili po cesti kraj koje je provalija, tad već znam da moram zažmiriti samo da ne gledam, prošlo ljeto sam kakti planinarila, ustvari išla prošetat na jedno brdo uz pratnju naravno i cesta je bila dosta široka za recimo dva auta proći, no čim sam vidjela provaliju,bila sam gotova, gušenje, vrtoglavica, znojenje, tresavica, počela sam ići četveronoške i plakati, imala sam dojam da se cesta sužava, prijatelj me doslovno morao primit za ruku da me uspije spustit duž staze, uglavnom to je potrajalo sve dok na nas nisu naletjela dva velika stršljana , tada je svaki strah i svaka panika nestala, počela sam trčat po stazi kao da nema provalije, razmišljajući samo kako pobjeći tim napastima da me ne ubodu
2018 05 28
> kristinafloka: > > linacokolina: > > > kristinafloka: > > > Ja redovno imam svaki dr dan napad panike ( moja je prica pocela odkad me staffort napao pa vlasnica prebila,duga pricsa) ugl lupanje srca nekih 20 min traje s bolovima,lupa ko ludo, oblijevanje vrucine > > > Znam doc u ducan , ruke drhte ko lude.. > > > Na hitnij rekli duboko disat.. Je ..kako da ne, nije to bas tako lako disi duboko i ko rukom odneseno..ako mi samo jos jednom kazu duboko disi meni muka,.. > > > Ja kazem iskreno-zapalim jednu pa mi trunku bude ok.. > > > Moji kucni ljubimci me smire doosta 💕 > > > Sretno ti bilo da rijesis i napredujes boljem ,suosjecam se. 💋 > > Ja imam svako dan barem dva puta pokusavam ds se usredotocim na nesto drugo al mi nejde dodem u trgovinu ostajem bez daha znojim se srce lupa itd sretno i tebi nadam se da ce nas brzo proc > To mi je u trgovini nesto naj naj gore..samo govorim u sebi Boze sta ljudi mislee.😟, jucer hocu u dm dohvatit maskaru, makakvi..mislim da sam bar tri porusila.. Ukucat pin na blagajni, to da neko vidi koliko se tresem..sramota me dodje . izadjem van i sve nekako ok postane. Et, da znas da nisi jedina, kao da imamo skoro pa identicne "smetnje" . Sto kaze moj bivsi :) "Bit ce sve u redu sve ce proci" i tako se ja tjesim.. A oko tog da se usredotocim, nista nula bodova..jedva mozda😟. Et , sretno i tebi (ili Vama) od 💟 zelim da krene k boljem Pa ti bar mozes obavit kupnju do kraja a ja moram ostavit stvari usred trgovine jer moslim da cu se srusit ako cu cekat red
2018 05 28
Postoje lijekovi koji uspješno liječe napadaje panike. Samo od sebe neće proći i liječenje je nužno.
2018 05 28
> Tanči14: > Postoje lijekovi koji uspješno liječe napadaje panike. > Samo od sebe neće proći i liječenje je nužno. Da al nazalost sam narucena tek za mj dana
2018 05 28
Prvo provjeri štitnjaču da ti možda nije od toga, a tek nakon toga psihijatru ;) kad ti da tablete ćeš se prvih mjesec do dva privikavati i za to ti je najbolje uzeti godišnji. Uglavnom, probaj prije sve druge pretrage. Kad te ulovi panični, probaj razmišljati o tome da si dobro, ne umireš i da se radi o nekom disbalansu u tijelu. Sve će bit okej, sretno!
2018 05 29
> Admin2nd: > Prvo provjeri štitnjaču da ti možda nije od toga, a tek nakon toga psihijatru ;) kad ti da tablete ćeš se prvih mjesec do dva privikavati i za to ti je najbolje uzeti godišnji. Uglavnom, probaj prije sve druge pretrage. Kad te ulovi panični, probaj razmišljati o tome da si dobro, ne umireš i da se radi o nekom disbalansu u tijelu. Sve će bit okej, sretno! Isla sam na sve pretrage i sve je uredu osim vratne kralježnice koja je jako ostecena i imam strasne vrtoglavice zato su i poceli moji napadi panike jer sam se jako uplasila kad mi se pocelo vrtjet..
2018 05 29
1.Meni su tablete samo odmogle. Ono zbog čega sam ih počela piti i ono što mi je bilo poslije njih nije ni usporedivo, ali to je vjerojatno jer sam prebrzo sišla s njih. Tako da ako ih i počneš piti samo lagano sa skidanjem. Nuspojave na početku možeš imati a i ne moraš, tako da ako ti se stanje malo pogorša nemoj se uplašiti, a i psih. uglavnom prepišu i lijek za smirenje uz te početne nuspojave.
2018 05 30
2.Što se tiče samih napada panike, totalno te razumijem, ali ako budeš bježala od toga tvoj mozak će te bezazlene situacije početi percipirati kao opasne, tako da se postepeno suočavaj s tim, ili sve odjednom što se u psihologiji naziva preplavljivanje. Moraš uvijek biti svjesna da kod panike ono što ti je u glavi nije ono što se događa u stvarnosti. Za ovo je super kognitivno-bihevioralna terapija, prepoznati okidače i misli koje to uzrokuju. Npr. lupa mi srce, dolazi do straha, misliš da ćeš se onesvijestiti i to postane začarani krug. Ja sam se toga npr. riješila kad mi je prijateljica rekla da se od brzog lupanja srca ne događa nesvjestica, naprotiv. Naravno, pozitivne misli moraš konstantno utuvljivati u glavu da bi počele radit - ništa ne ide preko noći. Kad sam bila stvarno ljuta znala sam si i reći 'ma neka se onesvijestim, bar ću se odmoriti od ove gluposti.' Bitno je naći što tebi odgovara i kakve tebe misli ohrabruju/tješe. Pomažu i tjelovježba, rješavamo se na dobar način tog nakupljenog adrenalina, ako si vjernica pomaže molitva i meditacija (Bog je u kontroli, ja ne moram biti, On će sve okrenuti na dobro, On me čuva...), dobre self-help knjige (Claire Weekes npr. odlična knjiga je Calm and help for your nerves), jesti na vrijeme i zdravo (jakoo bitno za mozak), dovoljno se naspavati (isto bitno u borbi protiv stresa) i na kraju prestati katastrofizirati, samosažaljevati se i sve ostalo negativno. Naravno imat ćeš i tih dana, prihvati ih takve kakve jesu i nađi stvari koje će te zaokupiti na pozitivan način.. Pisanje, slikanje, pravljenje kolača? Šta god. Ove stvari koje sam tu navela neće isprva možda ništa raditi, ali bitna je dosljednost i ustrajnost.
2018 05 30
3.Znam kako ti je i iskreno mi je žao kad vidim da netko napiše da ima problema s takvim stvarima, ali gledaj to kao razdoblje života u kojem rasteš. Ja nisam mogla izaći iz kuće, iskreno nisam mislila da ću ikada više živjeti normalno.. Ali eto, uspjela sam malo po malo izaći na ulicu, ići sama u trgovine, a sad već i studiram s dosta dobrim prosjekom i opet putujem što obožavam. Drži se, budi ustrajna i hrabra i želim ti svu sreću svijeta! <3 P.S sori na dugačkom tekstu, nadam se da sam ti bar malo pomogla
2018 05 30
Uglavnom je napisano sve sto trebas znati.Mozda da ti napisem redosljed kojim bi trebalo ici a na to mozes utjecati i sama.Prvo,iskljuciti stitnjacu jer imas simptome koji su tipicni za podivljalu stitnjacu.U tom slucaju lijecenje ima svoj tok.Potom,psihoterapija ukljucujuci "lijekove",nazalost.Do tada,ako ne mozes izdrzati trazi od svojeg kucnog dr.neki anksiolitik,kasnije ce te skinuti sa njega,to je dok ne dobijes stalnu terapiju ili pomoc da izdrzis jer zna biti neizdrzivo,tko je prosao,zna.A uz sve ovo,setnja svaki dan ako mozes 1-2 km..zato sto kretanje utjece na biokemiju mozga a ujednacen hod smiruje.Djeluje vise nego sto mozes zamisliti.A Bog,tako i tako ...uvijek,sve u Bozje ruke ,i sebe i doktore koji te lijece..zelim ti od srca da se oporavis a hoces ja ti obecavam,samo je pitanje kada...Bit ces dobro,drzi se <3
2018 05 31
> Brigita23: > 3.Znam kako ti je i iskreno mi je žao kad vidim da netko napiše da ima problema s takvim stvarima, ali gledaj to kao razdoblje života u kojem rasteš. Ja nisam mogla izaći iz kuće, iskreno nisam mislila da ću ikada više živjeti normalno.. Ali eto, uspjela sam malo po malo izaći na ulicu, ići sama u trgovine, a sad već i studiram s dosta dobrim prosjekom i opet putujem što obožavam. Drži se, budi ustrajna i hrabra i želim ti svu sreću svijeta! <3 > P.S sori na dugačkom tekstu, nadam se da sam ti bar malo pomogla Blago tebi ja mislim da se cjeli zivot necu izvući iz tog pakla
2018 06 01
> teodora1: > Uglavnom je napisano sve sto trebas znati.Mozda da ti napisem redosljed kojim bi trebalo ici a na to mozes utjecati i sama.Prvo,iskljuciti stitnjacu jer imas simptome koji su tipicni za podivljalu stitnjacu.U tom slucaju lijecenje ima svoj tok.Potom,psihoterapija ukljucujuci "lijekove",nazalost.Do tada,ako ne mozes izdrzati trazi od svojeg kucnog dr.neki anksiolitik,kasnije ce te skinuti sa njega,to je dok ne dobijes stalnu terapiju ili pomoc da izdrzis jer zna biti neizdrzivo,tko je prosao,zna.A uz sve ovo,setnja svaki dan ako mozes 1-2 km..zato sto kretanje utjece na biokemiju mozga a ujednacen hod smiruje.Djeluje vise nego sto mozes zamisliti.A Bog,tako i tako ...uvijek,sve u Bozje ruke ,i sebe i doktore koji te lijece..zelim ti od srca da se oporavis a hoces ja ti obecavam,samo je pitanje kada...Bit ces dobro,drzi se <3 Nadam se sto prije jer ovako nemogu vise iscrpljena sam skroz
2018 06 01
Anksiolitik,tipa Normabel bi ti olaksao odmah ali te ne bi izlijecio.Probaj sa svojom lijecnicom o tome,makar da se malo oporavis,naspavas i sl.jer lijecenje ce trajati ali ti uz lijekove moze biti lakse odmah.Znam da i ne spavas i ne jedes,mozda ti je i tlak visok i srce nabija ..sve se to moze umiriti odmah dok se ne nadje uzrok i poradi na njemu.
2018 06 02
> linacokolina: > > Brigita23: > > 3.Znam kako ti je i iskreno mi je žao kad vidim da netko napiše da ima problema s takvim stvarima, ali gledaj to kao razdoblje života u kojem rasteš. Ja nisam mogla izaći iz kuće, iskreno nisam mislila da ću ikada više živjeti normalno.. Ali eto, uspjela sam malo po malo izaći na ulicu, ići sama u trgovine, a sad već i studiram s dosta dobrim prosjekom i opet putujem što obožavam. Drži se, budi ustrajna i hrabra i želim ti svu sreću svijeta! <3 > > P.S sori na dugačkom tekstu, nadam se da sam ti bar malo pomogla > Blago tebi ja mislim da se cjeli zivot necu izvući iz tog pakla To sada misliš, to sam i ja mislila, ali vidjet ćeš poslije. Anksioznost i panični napadaji su jako učestala, ali i jako liječiva pojava. Ako se budeš trudila i budeš ustrajna nema šanse da ti ne bude bolje.
2018 06 02
> teodora1: > Anksiolitik,tipa Normabel bi ti olaksao odmah ali te ne bi izlijecio.Probaj sa svojom lijecnicom o tome,makar da se malo oporavis,naspavas i sl.jer lijecenje ce trajati ali ti uz lijekove moze biti lakse odmah.Znam da i ne spavas i ne jedes,mozda ti je i tlak visok i srce nabija ..sve se to moze umiriti odmah dok se ne nadje uzrok i poradi na njemu. Slažem se. Prvo se treba smiriti i oporaviti da bi se moglo nešto napraviti. Moguće je i bez anksiolitika, ali te tehnike je bolje ostaviti za poslije, kad osoba ojača i dobije bolji uvid u svoje stanje.
2018 06 02