Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Zakon o zaštiti osobnih podataka :)

Kad vam netko napiše da ne smijete javno iznositi osobne podatke, ne oduzima vam pravo na slobodu govora! Možete vi napisati i reći javno što želite i kad želite. Poanta je slijedeća: Kad je riječ o lopovima, ili bilo kakvim prijestupnicima dok im zločin nije dokazan, to nisu lopovi ni prijestupnici, to su nevini ljudi. A vi klevetate, a kleveta je zločin. I samim time ste se spustili na njihovu razinu, i naravno poklonili im prostor da se ograde i da se prikažu kao žrtve. Čemu to? Svatko tko prati forum i odgovara na forumu zna kako poslati privatnu poruku i tako dobiti željene podatke... Treba lopove po zakonu spičiti :) P.s. Sretno svima koji imaju problema s prevarama...
2013 06 06
iva, naklon do poda, to je to [:smijesi]
2013 06 06
E sad smo tu pobrkali kruške i jabuke. Zakon o tajnosti podataka odnosi se na pravne osobe (primjerice tvrtke) i osobe s javnim ovlastima (npr. bilježnici i sl.) koje prikupljaju određene podatke za potrebe države (recimo banke i bilježnici dostavljaju podatke Poreznoj upravi). Te osobe, tvrtke ili institucije obavezne su postupati sukladno Zakonu o zaštiti tajnosti podataka. Mi građani ne podliježemo tome. A sad kleveta: Kleveta je kada nešto kažemo o nekome a da to ne možemo dokazati. Dakle, ne radi se nužno o laži. Izjava može biti istinita samo je mi nismo u stanju dokazati. Ukoliko su cure nekoga prozvale kradljivcem nisu ga oklevetale sve dok za svoju optužbu imaju valjani dokaz. Optužena osoba može ih tužiti nadležnom sudu i ukoliko raspolažu materijalnim dokazima tužba će biti odbačena kao neosnovana. Kada bi na ovakav način tumačili zakone mogli bismo svi poput nojeva zabiti glavu u pijesak i, oprostite mi na neprimjerenom izrazu, dozvoliti svakoj šuši da nas naguzi kad poželi [:tuzan]
2013 06 25
Ma, krivi mi je naslov teme... Trebao je biti kleveta [:smijesi] I mislila sam na zakon o javnom sramoćenju, ne zaštita osobnih podataka... U principu, ovdje se i radi o tome da nas svatko 'prca' , i uz to što nas 'prca', nađe se par pametnih koji uz ime, prezime i OIB prijete, svašta pišu a konkretni dokazi o krivnji ne postoje... Očito je, ali konkretnih dokaza nema. Bilo je slučajeva (ova zadnja velika krađa) da su se prevaranti koristili s tuđim računom, i kako sad dokazati da je baš dotična uzela vaš novac? Ona će reć da je vlasnik računa uzeo... I onda imate veliko ništa, jer nit jednom ne možete dokazat ništa. Poanta je bila, za delikatnije stvari koristite privatne poruke, i to sigurno ne znači da će vas svaka šuša 'prcat', dapače [:smijesi]
2013 06 26
Vrijeđanju definitivno nema mjesta na forumu. Koliko god bili ljuti svoje dostojanstvo moramo zadržati. Osobno mi se sviđa da se napišu podaci o osobama koje nisu bile korektne jer povremeno pogledam što piše i malo "istražim" i pokušam pomoći. Vjerujem da se ne bih odlučila slati privatne poruke pa onda tražiti jer to iziskuje dosta vremena a i kad nekoga nešto tražim osjećam obvezu i angažirati se. S malo kulture i samokontrole može se sve napisati a da pri tome ne postoji bojazan da će nas netko tužiti. A naši zakoni i pravda su posebna prića. Već sam pomalo navikla na činjenicu da su pošteni krivi a lopovima nitko ne može ništa. Takav smo narod i ni ulazak u EU to neće promijeniti. Tužno
2013 06 26
Ne znam što reći. Manje više sam sve te teme pročitala. Jednostavno ignoriram sukobe. Nastojim nikoga ne vrijeđati a ako je netko neprimjeren u izjavama ne reagiram. Znam da ljudi imaju svakojakih problema, loših iskustava i reagiraju različito. Neki su verbalno agresivni, drugi se tako rješavaju svojih demona. Nikad ne znaš kroz što je tko prošao pa nastojim ne ulaziti u rasprave. Napisat ću svoje mišljenje ili sugestiju, tko želi može ju razmotriti, prihvatiti ili odbaciti. Kako će tko reagirati, u konačnici nije niti važno, ako sam nekome pomogla super, ako ne idemo dalje. Doista mislim da je najbolje jednostavno ne reagirati na uvrede i provokacije jer time takvoj osobi dajemo do znanja da nas ne zanima i da nema našu pažnju. Nešto poput odgajanja djeteta
2013 06 26