Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Gdje donirati odjeću?

Ormar mi puca po šavovima, a već dugo imam veliku vreću odjeće koju bih donirala, gdje to mogu napraviti? Robica nema nikakvu prodajnu vrijednost pa ju ne mogu ovdje staviti na prodaju, a ima i hlača, i vesti i svega mogućeg što bi nekom moglo još poslužiti. Ne bih slala poštom pa ako znate neku udrugu ili nešto tako.
2018 07 02
Vjerojatno ne pomažem puno, ali moje iskustvo. Kad sam prije koju godinu odnijela u Caritas dosta robe žena tamo se izvikala na mene kakve im to prnje nošene donosim pa sam ju onako tužna u velikoj vreći stavila kraj kontejnera pokraj svoje zgrade. Ujutro se točno vidjelo da su ljudi navečer kopali i razgrabila se velika većina. Dosta tužno ali moja pretpostavka je da je moja roba tako završila u potrebitijim rukama nego da ju je pokupila ova žena od gore ili netko sličan njoj.
2018 07 02
Zbog takvih i jos raznoraznih drugih priča koje sam čula o Caritasu tamo robu ne nosim, ja svoju odnesem u Crveni križ i onda oni podjele potrebitima...
2018 07 02
Hvala Vam cure puno, pored kante nije uopće loša ideja ostaviti jer uglavnom se pobere, tako radim i s bocama, ali to bih radije u zimskim mjesecima jer ima dosta tog toplog... Ja gdje god sam nazvala rekli su mi da ne primaju takve donacije pa ću probati s Crvenim križom.
2018 07 02
Ja uvijek ostavljam pokraj kontenjera,čisto i uredno .Čim padne mrak robice više nema.Koliko mi je to tužno jer vjerujem da robu ne uzima nitko kome ne treba ,toliko mi je drago što sam ipak nekome olakšala koliko, toliko ove teške dane.Mislim da se sa odjećom još nekako ljudi i snađu ,problem je hrana koju si zbog nenormalnih režija ljudi priušte na kapaljku.Ja sam za prošli Božić složila jednu vrećicu u koju sam stavila višak hrane iz kuhinje i objesila je na kontenjer. Tu je bilo brašna,tijesta,kave ...našla sam i na par čokoladi u ormaru .Na Božićno jutro je više nije bilo.To mi je bio najtužniji Božić dosad jer uzeti hranu kraj kontenjera je pokazatelj doista teškog i surovog života nekih naših sugrađana.
2018 07 02
U mom naselju nažalost nema kontejnera za odjeću tako da kada god mi se nakupi robice koju ne uspijem prodati stavim je u veliku vreću i pored kontejnera za smeće. Uvijek jako brzo nestane, a meni bude drago što je otišlo nekome u potrebi
2018 07 02
Također višak robe ostavljam u vrećici kraj kontejnera, ali na nju stavim upečatljiv natpis o kakvoj je robi riječ (zimsko/ljetno, veličina i sl.), u nadi da netko kome konkretno ta vrsta robe ne treba, neće ni "raskupusati" vrećicu.
2018 07 02
Vec je netko , barem ja mislim, pisao da je zvao taj br s kontejnera i da nisu dosli isprazniti robu.. mislim cemu onda sluze ti kontejneri, ne znam sto bih rekla. Ma bitno da se ostavi ili negdje odnese, meni je zao baciti u sam kontejner sa drugim smecem.
2018 07 02
> littlegirl: > Vec je netko , barem ja mislim, pisao da je zvao taj br s kontejnera i da nisu dosli isprazniti robu.. mislim cemu onda sluze ti kontejneri, ne znam sto bih rekla. Ma bitno da se ostavi ili negdje odnese, meni je zao baciti u sam kontejner sa drugim smecem. Ja sam ih već prije dva-tri puta zvala i došli su dosta brzo, ovaj put je bio petak, pa se vikendom ne radi, pa možda zato nisu došli :/
2018 07 02
Odjeću možete odnijeti u Humanu Nova. Malo pogledajte na google stranicama o čemu se radi. Od starije odjeće ponovno nešto izrađuju, šivaju itd. Isto tako, udruge za životinje primaju donacije u smislu napravljenih jastučića od starih vesti itd. Pa možete i njima ponuditi, ima i kreativnih ljudi u tim udrugama koji se bave takvom vrstom recikliranja.
2018 07 03
A di ide ta roba iz kontejnera za robu?
2018 07 05
neko reče da se ta roba prodaje....
2018 07 05
> SonjaSpoljaric: > neko reče da se ta roba prodaje.... A i ja sam tako cula na zalost, pa ubacim samo ako nemam kome dati il je bas za smece.
2018 07 05
> TeaCaric: > > SonjaSpoljaric: > > neko reče da se ta roba prodaje.... > A i ja sam tako cula na zalost, pa ubacim samo ako nemam kome dati il je bas za smece. Tako i ja, a čula sam da su od Crvenog križa, ali nisam sigurna. A bolje i da se prodaje za neku sitnu lovu, nego da završi na smetlištu.
2018 07 05
Facebook: Cipele46 Stavite oglas da poklanjate i netko će se javiti. Meni se redovito u prvih sat vremena netko javi. Naravno, pomaže ako opišete kakvu odjeću poklanjate. Do sad stvarno pozitivna iskustva.
2018 07 05
1 2