Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Objave, novosti, komentari moderatora /

Pročitajte svi - nova pravila i postroženje sankcija

Lijep pozdrav svima te posebice adminima stranice,,dali mozete vidjeti dali moja tema stima ili krsim prava?Napravila sam temu traperice full snizeno a nisam stigla procitati obavijesti,dali sam sta prekrsila ili?Hvala vam na razumijevanju.
2012 12 17
Drage korisnice, kupci i prodavatelji na ovom portalu. Nisam dugo ovdje ali već mi se dogodila neugodnost, koja nije samo neugodnost nego predstavlja i počinjenje kaznenog djela prevare. Želim samo upozoriti odnosno podsjetiti sve ovdje na nekoliko elemenata, kojih možda ni same niste svjesne. Dakle, iako mi ovdje kupujemo/prodajemo/mijenjano svoje stvari, sam čin kupoprodaje putem interneta nije izuzet od primjene odgovarajućih zakonskih propisa. Ovdje prvenstveno mislim na Zakon o obveznim odnosima, Zakon o žigu te ostali propisi o zaštiti intelektualnog vlasništva, potom Zakon o zaštiti potrošača i napokon Kazneni zakon Republike Hrvatske. Ovo pišem zato jer pojedinci, očito u neznanju, zavaravaju kupce postavljanjem slika, te prešućivanjem podataka koje se odnose na robu, uz kasnije opravdanje "pa niste pitali"(?). Mnoge od korisnica su vjerojatno jako mlade, a vjerojatno željne zaraditi koju kunu, pa u tom neznanju i želji zaboravljaju da ( većina ) na pakete stavljaju i svoje podatke odnosno adrese, te je stoga lako, u slučaju prijave nadležnim tijelima utvrditi o kojem se počinitelju kaznenog djela radi. Teško da će itko, pa i ja, radi stotinjak kuna pokretati postupke, ali tko zna, možda je to nekom i stvar principa, jer nitko ne voli biti prevaren. Stoga samo upozoravam sve korisnike da imaju kao kupci određena prava i i kao prodavatelji određene dužnosti, a prvenstvena je dužnost prodavatelja proizvod prezentirati sa svim materijalnim nedostacima, vidljivim i skrivenim, u suprotnom odgovarate za štetu. Srdačan pozdrav svima.
2012 12 19
sve je to OK jer neki pretjeruju [:jezik]
2012 12 27
mamana hvala ti :) :*** [:poljubac]
2012 12 27
super su ova nova pravila, svaka čast adminu [:poljubac]
2013 01 10
1 2