Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Savjeti za štednju/praćenje budžeta

> MiniMini: > Ja aktiviram preko m bankinga, minimalni pocetni unos je 10 kn cini mi se i onda si namjestis kaj sve hoces da ubacuje u kasicu tipa nekoliko kuna kad dignes na bankomatu ili kad placas karticom i slicno. A uvijek se moze zeljeni iznos dodavati, neovisno o tim postavkama. Da li se to moze aktivirati u svakoj banci? Nisam nikad cula za to. Ako sam dobro shvatila.... vi dignete novac na bankomatu a banka automatski zbog te transakcije izdvaja u posebnu "kasicu" iznos koji ste vi odredili?
2019 01 05
> anita321: > > MiniMini: > > Ja aktiviram preko m bankinga, minimalni pocetni unos je 10 kn cini mi se i onda si namjestis kaj sve hoces da ubacuje u kasicu tipa nekoliko kuna kad dignes na bankomatu ili kad placas karticom i slicno. A uvijek se moze zeljeni iznos dodavati, neovisno o tim postavkama. > Da li se to moze aktivirati u svakoj banci? Nisam nikad cula za to. > Ako sam dobro shvatila.... vi dignete novac na bankomatu a banka automatski zbog te transakcije izdvaja u posebnu "kasicu" iznos koji ste vi odredili? Kreditna Diners kartica
2019 01 05
Dolazi racun na kucnu adresu kao npr. racun struje i sl.
2019 01 05
Ne znam za ostale banke, ja sam to aktivirala u pbz, usluga se zove e-kasica. > anita321: > > MiniMini: > > Ja aktiviram preko m bankinga, minimalni pocetni unos je 10 kn cini mi se i onda si namjestis kaj sve hoces da ubacuje u kasicu tipa nekoliko kuna kad dignes na bankomatu ili kad placas karticom i slicno. A uvijek se moze zeljeni iznos dodavati, neovisno o tim postavkama. > Da li se to moze aktivirati u svakoj banci? Nisam nikad cula za to. > Ako sam dobro shvatila.... vi dignete novac na bankomatu a banka automatski zbog te transakcije izdvaja u posebnu "kasicu" iznos koji ste vi odredili?
2019 01 05
E-kasica mi je super! Odredila sam si 10 kn za svako placanje karticom te svako podizanje gotovine na bankomatu i stvarno se skupi lijepa cifra na kraju godine 😊
2019 01 05
> MiniMini: > Ne znam za ostale banke, ja sam to aktivirala u pbz, usluga se zove e-kasica. > anita321: > > > MiniMini: > > > Ja aktiviram preko m bankinga, minimalni pocetni unos je 10 kn cini mi se i onda si namjestis kaj sve hoces da ubacuje u kasicu tipa nekoliko kuna kad dignes na bankomatu ili kad placas karticom i slicno. A uvijek se moze zeljeni iznos dodavati, neovisno o tim postavkama. > > Da li se to moze aktivirati u svakoj banci? Nisam nikad cula za to. > > Ako sam dobro shvatila.... vi dignete novac na bankomatu a banka automatski zbog te transakcije izdvaja u posebnu "kasicu" iznos koji ste vi odredili? Puno vam hvala na odgovoru! Bas cu se raspitat u svojoj banci jer mi to zvuci jako zanimljivo.😀
2019 01 05
Ja svaki mjesec kad dobijem plaću izdvojim 1000 kn na drugi račun i te novce ne diram - to mi je štednja. Također, sve sitniše koji ostanu nakon plaćanja gotovinom stavljam u kasicu. Ostale novce potrosim i ne vodim evidneciju o tome... Platim najprije ono što moram - režije, a ostatak, priznajem, cesto znam potrositi na gluposti - prvenstveno odjecu i sl. Od kartica imam amex, placam i s njim razne gluposti, ali uglavnom koristim odgodu, rjeđe rate. Minus i dugovanja nemam.
2019 01 05
Bok cure.. Evo da se i ja javim. Prošla sam i ja losije placene poslove i minuseve. Isto tako i selidbu kao i drugi grad. Od.svih.mogucih opcija na kraju sam shvatila da su mi pomogle neke od.opcija. 1. Je prebacivanje sa tekuceg na ziro u eure. Svaki dodatni rad, prekovremeni, prodaja na krpicama honorarna zarada hop na žiro. 2.podizanje istog.tog novca i u novcanik. Recimo kad ih promjenim u eure spremim u novcanik i stoje Za dorucak na poslu znam ponekad poniti skuhanu palentu u plastici i kupim si npr.jogurt od 2 kn najobicniji tekuci. 2. U uredu uvijek imam i ponesem u plastici mix oraha,badema,suhih smokava i ljesnjaka. To ponesem j vrecici i traje mi par dana. Zdrave su i zasitne. 3. Ne kupujem sokove ni cole nit idem po fast foodovima Naime ne zivim ko pas dapace odem priustim si ponekad ali ne i često u fini restoran s prijateljicom Ako jedem vani necu jesti nikakve spirine vec cu otici na neko provjereno fino mjesto gdje mogu probati nesto zdravo i ukusno. 4. Ne kupujem vrecice po ducanima(1 kn po 1 kn svaki dan. Sve se to cini ali uzmite platnenu i uvik imajte u sebe vrecicu na poslu doma ili u autu) 5. Ne drndam s autom.gdje god mogu. Udaljena sam od posla pa ga moram paliti ali ga ostavim puno dalje od centra jer ne zelim placati mjesecni parking a ovako protegnem noge i udahnem svjrzeg zraka svaki dan divota! Plus odvikla sam i vecinu ljudi da ih prebacim tu i tamo jer kad ja zaglavim u kvaru cesto me dopadne da taxi moram.uzeti🙄😁 6. Neke stvari znam kupiti na krpicama jer su povoljnije. 7. Neke prosljedujem ako mi stoje dugo.
2019 01 06
9. Mi palimo isto nocu. 10. Akciju 99 imam instalirano. 11. Treba biti kreativan i u osmisljavanju jela Najlakse je naruciti dostavu. Okej je sve ponekad ali ne uvijek. 12.kad su na akciji neke sitnice kava keks simbolicni darovi uvik imam doma da kad iznenadno moram u goste/bolnicu uvijek imam nesto u sebe. 13. Ne trosim na zvake, bombone jer je to po meni isto jedan vid bacanja novaca.*ponekad okej ali da ih stalno slepam po torbi ne 14.uvik razmotrim par opcija prije kupnje bilo cega/karta/ putovanje itd. 15 sto se tice robe i tu sam se smirila. Prije je to bilo divljanje sad je to puno manja mjera Uzimam sto mi treba i sto je korisno.
2019 01 06
> teta1989: > 9. Mi palimo isto nocu. > 10. Akciju 99 imam instalirano. > 11. Treba biti kreativan i u osmisljavanju jela > Najlakse je naruciti dostavu. Okej je sve ponekad ali ne uvijek. > 12.kad su na akciji neke sitnice kava keks simbolicni darovi uvik imam doma da kad iznenadno moram u goste/bolnicu uvijek imam nesto u sebe. > 13. Ne trosim na zvake, bombone jer je to po meni isto jedan vid bacanja novaca.*ponekad okej ali da ih stalno slepam po torbi ne > 14.uvik razmotrim par opcija prije kupnje bilo cega/karta/ putovanje itd. > 15 sto se tice robe i tu sam se smirila. Prije je to bilo divljanje sad je to puno manja mjera > Uzimam sto mi treba i sto je korisno. Kakva je to aplikacija akcija 99? Trazim za instalirati ali ne mogu naci
2019 01 06
> dirdir92: > > teta1989: > > 9. Mi palimo isto nocu. > > 10. Akciju 99 imam instalirano. > > 11. Treba biti kreativan i u osmisljavanju jela > > Najlakse je naruciti dostavu. Okej je sve ponekad ali ne uvijek. > > 12.kad su na akciji neke sitnice kava keks simbolicni darovi uvik imam doma da kad iznenadno moram u goste/bolnicu uvijek imam nesto u sebe. > > 13. Ne trosim na zvake, bombone jer je to po meni isto jedan vid bacanja novaca.*ponekad okej ali da ih stalno slepam po torbi ne > > 14.uvik razmotrim par opcija prije kupnje bilo cega/karta/ putovanje itd. > > 15 sto se tice robe i tu sam se smirila. Prije je to bilo divljanje sad je to puno manja mjera > > Uzimam sto mi treba i sto je korisno. > Kakva je to aplikacija akcija 99? Trazim za instalirati ali ne mogu naci Zove se Devet.99 aplikacija koja pokaže sve akcije i popuste po trgovinama! Nešto kao oni prospekti od trgovina samo što je na aplikaciji sve na jednom mjestu (interspar, plodine, dm, konzum, kaufland.....)
2019 01 06
Evo naseg menija za ovaj tjedan (samo ruckovi): Pon - pileci zabatak i batak, prilog dinstani kelj na cesnjaku s orasima (samo za posuti) - kelj je visak od ovotjednog variva iz zamrzivaca Utorak - 'kinez' - pileci file na trakice s paprikom, mrkvom i lukom s rizom - mrkva i paprika su viskovi iz zamrzivaca Srijeda - orada i zapeceni karfiol i batat sa sezamom, salata Cetvrtak - krmenadla bez kosti, spinat na mlijeku, pire od batata Petak - tu obicno vidim sto ima u frizideru pa slozim nesto Za desert imamo redom - kruske, kivi, nar, dunju (na kompot) i jabuke. Ukucani imaju apsolutno pravo skuhati nesto mimo toga ako im se jede. Sve zelje, cestitke i pozdrave mogu mi dati do subote ujutro jer tada se obavlja kupovina. Na frizideru je lista, napisu sto zele jesti, gricnuti, od voca... inace, nisam restoran i jede se sto je na stolu.
2019 01 06
Pročitajte Najbogatiji čovjek Babilona,ima zgodnih savjeta :)
2019 01 06
> HappySeal: > Evo naseg menija za ovaj tjedan (samo ruckovi): > Pon - pileci zabatak i batak, prilog dinstani kelj na cesnjaku s orasima (samo za posuti) - kelj je visak od ovotjednog variva iz zamrzivaca > Utorak - 'kinez' - pileci file na trakice s paprikom, mrkvom i lukom s rizom - mrkva i paprika su viskovi iz zamrzivaca > Srijeda - orada i zapeceni karfiol i batat sa sezamom, salata > Cetvrtak - krmenadla bez kosti, spinat na mlijeku, pire od batata > Petak - tu obicno vidim sto ima u frizideru pa slozim nesto > Za desert imamo redom - kruske, kivi, nar, dunju (na kompot) i jabuke. > Ukucani imaju apsolutno pravo skuhati nesto mimo toga ako im se jede. Sve zelje, cestitke i pozdrave mogu mi dati do subote ujutro jer tada se obavlja kupovina. Na frizideru je lista, napisu sto zele jesti, gricnuti, od voca... inace, nisam restoran i jede se sto je na stolu. Hahaha kako sam se nasmijala na ovaj post, jako domisljato i lijepo 😊
2019 01 06
Ok, znate li koja se sva gotova jela mogu zamrzavati? Koliko sam ja shvatila, sva variva bez krumpira se mogu pa tako i npr boloneze umak... kaj još? Zatim razne polpetice koje se ne povezuju jajima, svježe narezano povrće... Ajmo ideje :)
2019 01 07