Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Savjeti za štednju/praćenje budžeta

Drage krpičarke, primjetila sam da nema ovakva tema, a možda bi nam dobro došla. Koliko mjesečno trošite na hranu, kozmetiku, sanitarije? Mislite li da to može optimalnije? Gdje se poskliznemo i znamo li uopće gdje nam novac curi? Ja sam ove godine odlučila pisati sve troškove svaki dan, da vidim što mogu bolje. Trenutno znam da je loše to što često kupujem neplanirano i ne pratim akcije za sve što mi treba. Imate li kakve savjete za svakodnevne troškove?
2019 01 03
MimiMini sretna Nova. I sama sam pocela pratiti troskove ove godine sto ukljucuje svaku kupnju - zapisivanje racuna, okvirni budzet i slicno.. Moj jedini savjet kome zbilja dosljedno pribjegavam je pracenje akcija.. Pogledam na tjednoj bazi kataloge supermarketa koji su mi u blizini, usporedim i zapisem sto mi treba.. obzirom da kuham svaki dan i trudim se da to bude sto raznovrsnije, stvari koje mogu stajati duze kupim na akciji u vecim kolicinama ( tipa konzervirani slanutak, pelate, tjestenine, zitarice, kvalitetnije meso koje zamrznem, konzerviranu tunjevinu, citrusno voce i jabuke.. ) Najpovoljnijima, a da odgovaraju mojim prehrambenim navikama sam nasla Plodine, povremeno Interspar kada mi je blizu.. zato mi u malom stanu i maloj kuhinji svaka polica vrvi od raznoraznih stvari za pripremu jela syo dobro dodje jer onda u ducane idem samo ciljano i po ono sto treba - eventualno svjeze voce i povrce, meso.. i to na tjednoj bazi. Takodjer i za ciscenje - imam nekoliko bazicnih stvari koje redovno kupujem, a super mi je dm -ova marka denk mit, posebno stvari za ciscenje kupaonice.. za pranje odjece tekuca Nila ili Perwoll,kada je na akciji. Za pranje sudja Jar, eventualno Pur i to kupim velika pakiranja.. takodjer na akciji 🤣🤣 Ne mogu reci za sebe da sam stedljiva, daleko od toga, ali necu otici u ducan, kupiti hrpu gluposti koje ce kasnije propasti i izjedati se zasto.. takva sam bila prije, sad se kontroliram i planiram na tjednoj bazi.
2019 01 03
P. S. Nakon ovog mjeseca cu moci prvi put reci koliko sam potrosila. Pa javim. 🤗
2019 01 03
1. ne koristi uopće kartice s odgodom plaćanja, nego samo keš 2. ne kupuj stvari na kredit osim ako nisu zaista nužno potrebne, a ako baš moraš onda da rata kredita(otplate na rate) ne bude veća od cca 300kn/mj. i da kredit što kraće traje, a najbolje je platit gotovinom jer skoro uvijek na gotovinu imaš cca 10% popusta pa je to fina svota 3.ne kupuj prvo što ugledaš nego pričekaj i usporedi s cijenama u drugim trgovinama, uvijek netko nudi bolju cijenu ili dodatni popust 4.prati cijene...ponekad je kupovina na akciji skuplja nego kupnja po redovitoj cijeni 5.kontroliraj račun odmah nakon kupovine u većim trgovinama, često znaju naplatit više artikala nego što si kupila ili po većoj cijeni ili u žurbi otkucaju nešto drugo što nisi kupila tipa kupila sam banane po 10kn, a na blagajni mi otkuca kilu grožđa po 20kn 6. planiraj tjedno što ćeš kuhat, napravi tjedni jelovnik i odmah znaš otprilike koliko šta košta i koliko ćeš potrošit 7. peci kolače, peci kekse umjesto da kupuješ kekse...za cijenu kupovnih napraviš doma barem 1kg domaćih keksi 8. ako možeš nosi si ručak tj. gablec na posao, danas je to dosta popularno i mnogo ljudi to radi, nose čak i varivo za gablec spakirano u plastične posude 9. ne gomilaj stvari bile to cipele, torbice ili bilo šta što će samo stajati i skupljati prašinu
2019 01 03
Ima li tko primjer tjednoj jelovnika, da bi ga podijelio s ostalima? Ja uspijem uplanirat najviše 3 dana...
2019 01 03
Kuhaj nešto na žlicu, to može trajat barem 2 dana :)
2019 01 03
Postoji aplikacija za telefon 9.99 preko koje možete vidjeti sve popuste i akcije po trgovinama! Ja ju obavezno pregledam prije šopinga pa eto preporučam
2019 01 03
> MiniMini: > Ima li tko primjer tjednoj jelovnika, da bi ga podijelio s ostalima? > Ja uspijem uplanirat najviše 3 dana... ponedjeljak...kelj utorak.rižoto srijeda...sarma četvrtak...mahune petak špinat, blitva subota...poriluk nedjelja...grah ponedjeljak...pečeni krumpir i meso utorak...saft srijeda...slatko zelje na varivo četvrtak...pileći paprikaš petak....riba subota...krumpir varivo nedjelja...pečeno pile ponedjeljak...brokula utorak...cvjetača srijeda...leća četvrtak...raštika petak...riba subota...kelj pupčar to sam nabrojila tako, možeš po svom kako hoćeš s mesom ili bez mesa uz toliko vrsta povrća i mesa imaš šta kuhat...
2019 01 03
Mozete pratiti i jelovnike djecjih vrtica, skola ili mozda doma za starije i nemocne osobe
2019 01 03
Mi smo isto skupljali racune- trajalo je svega 2-3mj., skupilo se previse 'smeca' a i nismo uspjeli bas prekontrolirati racune. Placa mi varira ovisno o satnici, razlika znade biti velika. Prvo odredim iznos za rezije (nesto placa muz, nesto ja), diners, iznos za kredite. Diners sam pospremila u ormar te ga ne koristim na dnevnoj bazi ( koristim za vece kupnje tipa frizider, usisavac...). Prije 6mj.otvorila sam osiguranje sa sebe i malu, cist neki iznos da stavljam sa strane. Moram priznati da nam je hrana velika stavka i tu jedino mozemo ustediti ali svako malo pokleknemo.. Ako nesto 'pozelim', tj. 'ugledam' preko net bankinga otvorim stednju pa stavljam male iznose primjerice od prodaje na krpicama ili ako nesto 'kapne' sa strane- cesto me prodje zelja a pare ostanu. Ps, danas muz kuha grah sa zeljem
2019 01 03
Povremeno proucavam na netu 'kako urediti kucni budzet', ima zgodnih savjeta. Ono sto bih jos morala jest imati fond za more i za auto(osiguranje, tehniciki, popravke)...ili za izvanredne situacije...ali to su sve velike stavke iz kojih se izvlacimo narednih 6mj. U stanu smo renovirali svega 2prostorije a kupljen je prije 6god. i sve je za renovaciju. 2018.god. sam kupila 2vrtna stolca cisto iz psiholoskih razloga..i nista drugo.. Uglavnom, smatram da smo svi razliciti, stedljivi ili rastrosni..ali evo kod mene su se pokazali dobri ti mali fondici....inace sve spiskam
2019 01 03
Da, kljucno je imati te manje fondove za razne namjene. Meni je super proizvod od pbz ona imaginarna kasica, nju si cesto aktiviram i ubacujem dodatno pa se da fina svota skupiti. Na rezijama stedim jedino sto se tice pranja rubljanpp jeftinoj tarifi, vise radi navike ali nisam ni sigurna kolika je to bas usteda...
2019 01 03
> MiniMini: > Na rezijama stedim jedino sto se tice pranja rubljanpp jeftinoj tarifi, vise radi navike ali nisam ni sigurna kolika je to bas usteda... Pa naravno da je ušteda, niža/noćna tarifa je duplo jeftinija od više/dnevne tarife.
2019 01 03
Ma jasno, ali imam cca 2 - 3 masine tjedno, nekad kratki program... da sam prije trosila vise struje vjerojatno bi mi bila opipljivija ta usteda 😂😂 > vedranapv: > > MiniMini: > > Na rezijama stedim jedino sto se tice pranja rubljanpp jeftinoj tarifi, vise radi navike ali nisam ni sigurna kolika je to bas usteda... > > > Pa naravno da je ušteda, niža/noćna tarifa je duplo jeftinija od više/dnevne tarife.
2019 01 03
> MiniMini: > Da, kljucno je imati te manje fondove za razne namjene. Meni je super proizvod od pbz ona imaginarna kasica, nju si cesto aktiviram i ubacujem dodatno pa se da fina svota skupiti. > Na rezijama stedim jedino sto se tice pranja rubljanpp jeftinoj tarifi, vise radi navike ali nisam ni sigurna kolika je to bas usteda... Kako funkcionira ta kasica? Da li se može aktivirati na net bankingu ili se baš mora u poslovnicu?
2019 01 03
1 2 3 4 5