Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

neplaćanje pričuve..rješavanje problema

Trebala bih pravni savjet... Živim u zgradi sa 32stana, par vlasnika stanova neplaća pričuvu. Budući da zgrada ulazi u novu investiciju, trebam savjet. Sada, razumijem ako ljudi nemaju posla, ako su umirovljenici...itd..ali riječ je o obitelji od tri člana (otac i majka zaposleni, sin mlađi punoljetnik) i o njihovom neskromnom načinu života. Primjerice, prošle godine su renovirali stan, načinu oblačenja...itd. Pokušana je ovrha no bezusješno. Da li ste imali kakvih iskustava ili se tu ništa nemože? Zabrinuta sam zbog nove investicije koja je pozamašna i na duži period, riječ je o grijanju koje je za cijelu zgradu i nemože se samo njima isključiti ukoliko nebudu plaćali. Hvala unaprijed
2019 01 29
Probaj stupiti u kontakt sa susjednim predstavnicima stanara stambenih zgrada...velika je vjerojatnost kako svaka zgrada ima slične probleme... I kod mene je isto tako.. njih par "hoch" (dobrostojećih) stanara jednostavno ne želi plaćati pričuvu...i ništa im se ne može... Zgrada je odustala od obnove fasade jer se nismo mogli složiti o financijama... svaki vlasnik stambene jedinice bi se trebao zadužiti od 70-100.000 kn na osnovu te investicije... Ima nas 24 suvlasnika stanova....Zbog stava pa nismo mi budale, sad svi nastavljamo plaćati troškove pojačanog grijanja kao i do sada...
2019 01 30
u zagrebu je sve na jednom računu, pričuva, voda, komunalna naknada i odvoz smeća i ko je dužan za pričuvu poduzeće stambeno-komunalno mu samo bude poslalo opomenu pred ovrhu, tako da je nemoguće izbjeći ovrhu
2019 01 30
> KontesaNeraZG: > Probaj stupiti u kontakt sa susjednim predstavnicima stanara stambenih zgrada...velika je vjerojatnost kako svaka zgrada ima slične probleme... I kod mene je isto tako.. njih par "hoch" (dobrostojećih) stanara jednostavno ne želi plaćati pričuvu...i ništa im se ne može... > Zgrada je odustala od obnove fasade jer se nismo mogli složiti o financijama... svaki vlasnik stambene jedinice bi se trebao zadužiti od 70-100.000 kn na osnovu te investicije... Ima nas 24 suvlasnika stanova....Zbog stava pa nismo mi budale, sad svi nastavljamo plaćati troškove pojačanog grijanja kao i do sada... Kakva je to fasada, da se svakog suvlasnika tereti za 70 do 100 tisuća kuna.? U vašem slučaju je X 24. Koliko sam shvatila, mislim da jesam, vi bi energetsku obnovu fasade, a u to vam ne ulazi samo fasada, nego i svi vanjski otvori /prozori, balkonska vrata itd./ pa se i to mora sanirati, zamijeniti novima. Pitanje je, da i svi suvlasnici uredno plaćaju pričuvu, imate li dovoljno sredstava za obnovu fasade ili se morate kreditno zadužiti, ako da, koji instrument osiguranja banka traži, hipoteku na objekt do isplate kredita, znači, svaki stan je automatski pod hipotekom ili se tereti račun pričuve.? Koliko će vam suvlasnika pristati na hipoteku.? Vjerujem nitko. A to, da se par njih ne može natjerati plaćati pričuvu ne odgovara istini, predstavnik stanara daje prijedlog GSKG-u za utuženje neplatiša.
2019 02 10