Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Držanje rezervacije!

Drzim par dana, neki razuman rok. Ima dosta korisnica (a i sama sam među njima) kojima je zgodnije platiti kad dobiju plaću ili drugu uplatu, pa ako je to kroz par dana, uopće mi nije problem pričekati. Mislim da sam samo jednom bila zeznuta u tom smislu, da je korisnica odustala, a "zaboravila" javiti :)
2019 12 15
> Eisen77: > Možda bi bilo najbolje da ona osoba koja traži rezervacije ostavi svoje podatke prodavačici kao neku garanciju da zaista kupuje stvar. Ukoliko se više nikako ne javi niti odgovara na poruke, prodavačica bi trebala imati pravo uvrstiti ju na crnu listu. Uvrstiti ju na Crnu listu? U isti rang s prevaranticama koje uzmu novac i nikada ne pošalju paket? U isti rang s onima koje lažu da su uplatile i traže da im se artikal hitno pošalje? U isti rang s Anom Mate i sličnima? Stvarno pretjerujete.
2019 12 15
> Eisen77: > Možda bi bilo najbolje da ona osoba koja traži rezervacije ostavi svoje podatke prodavačici kao neku garanciju da zaista kupuje stvar. Ukoliko se više nikako ne javi niti odgovara na poruke, prodavačica bi trebala imati pravo uvrstiti ju na crnu listu. Stranica ne dozvoljava stavljanje na crnu listu, kao ni negativne ukoliko nije doslo do suradnje. Nazalost. Da dozvoljava manje bi ih bilo bezobraznih. Po meni jedino da te koje rezerviraju uplate nekakvu kauciju. Pa onda nek se ne javljaju. Meni je jedna bila rezervirala artikal na skoro misec dana. To je bilo kad sam tek dosla na krpice i ni na kraj pameti mi nije bilo da ta osoba na kraju nece ispostovat dogovor, i ne samo to, nego to napravit i na bas onako praseci nacin. Jos sam je nakon cca 15 dana pitala je li rezervacija jos stoji, odgovor je bio "naravno". Kad je dosao dogovoreni datum - muk. Saljem ja sljedeci dan poruku na viber, poruka isporucena, procitana nije. A vidim da je "na vezi", nego je kraljica samo procitala onako sa screena, nije otvarala da se ne vidi da je procitana i pravila se grbava. Onda sam joj sastavila takvu citablu ovdje na poruke di sam napisala da ce dobit negativnu(znam da se ne moze dat, nego sam joj tako napisala) i da cu je razvuc po svim temama samo radi bezobrazluka i cinjenice da sam dva kupca odbila radi nje, a lipo sam je pitala jel rezervacija jos stoji i odgovorila je potvrdno. Da na kraju uopce ne bi vise niti odgovarala na poruke. Onda se "sinjorina" udostojila odgovorit, nema sta nije bilo, od bolesti, kvara auta, mame, sestre.....namaslala svega. Uzas. Imala sam rezervacija di su cure odustale, imale su svoje razloge, javile i ok. Al ova mi je ostala u sjecanju jer me zavlacila do zadnjeg momenta i nakon sta sam je ponovno pitala jel dogovor stoji.
2019 12 15
Rezervacije drzim ‘do place’ - nekoliko dana. Ja sam recimo kupila neku jaknu i dala kaparu curi da mi drzi rezervaciju do place. Ako vidim da me netko zaje.... a bilo je takvih kupaca, artikl prodam onome tko se iduci javi i uplati.....
2019 12 15
držin vodu dok majstori odu. Ne mogu oni mene toliko puta zaj... koliko puta ja mogu povirovat da će sve bit kako spada. Digod me potrefi i krasna osoba, pa zaključin da je vridilo:)
2019 12 15
Ako sam imala suradnje ne radim rezervacije. Dogovorimo se, ja pošaljem paket, a uplate mi također po dogovoru. Ima i onih koje 'sigurno' kupuju, sutra /malo sutra/ će uplatiti i nikada se ne jave, a ja označim prodano. Takve su mi 'najdraže'.
2019 12 15
Ne volim drzati rezervacije zato sto svi ti koji su kao ozbiljni kupci To zapravo nisu Sve se svodi na zavlacenje Pa cekaj placu,pa neku uplatu pa ovo pa ono I od svega toga ne bude nista Niti se jave vise Nije problem javiti da odustajes,samo sto se vecina pravi grbava onda Tko prvi njegovo,najbolja solucija Najbolji su mi oni jel dostupno,ja sam ozbiljan kupac Koja bi bila zadnja cijena.i to je to Komunikacije vise nema
2019 12 15
Dok sam prodavala rezervacije bi drzala 3-5 dana i to samo onima s kojima sam već prije surađivala. Kod drugih bi mozda rezervirala na dan-dva i to zato sto je bio vikend recimo pa bi se čule u petak i onda bi rezervirala vikend i uplatila u ponedjeljak ujutro. Nikad nisam kupovala niti se javljala nekome ako nisam imala novaca. A kulturno bi bilo da ako rezerviraš do plaće i shvatiš kako ti ipak to s krpica premašuje budžet pa ne možeš kupiti javiš se drugoj strani i objasniš situaciju.
2019 12 15
Tko prvi njegovo.Ako želi rezervaciju,uplatiti akontaciju.Jednostavno.
2019 12 16
Ja izlazim u susret i držim rezervacije 3-4 dana, ali ne označim da je rezervirano. Ukoliko dobijem u međuvremenu drugi upit dok traje rezervacija odgovorim da je rezervirano do tada i tada i javim se ponovno ako prvi kupac odustane. Do sada bi uvijek sve ok prošlo
2019 12 16
Mislim da trebate posložiti stvari kako vama odgovara. Činjenica je da nije ovo trgovina s novom robom. Ako želite rezervirati to učinite, ako ne nemojte. Svakako ako netko nije poslao artikl, a drugi je uplatio to je za svaku osudu. Prodavatelji trebaju imati realne cijene, a kupci trebaju pokazati poštovanje u komunikaciji.
2019 12 17
Više ne držim rezervacije. Dosad su me redovito zavlačile i to uvijek za artikle do 50 kn. Najbolji slučaj sam imala na Facebook marketplace. Naime, prodavala sam novu ogradicu za kinderbet (oni jastuci) za 40 kn i napišem isključivo primopredaja. Javi se žena s "a zašto ne pošta". Nekulturan upad, ali dobro, odgovorim. Dotična me moli da joj pošaljem poštom jer je tako divno i jeftino. Dam podatke. Prođe 3 dana, ništa. Javim se i pitam gdje je zapelo. Kaže, poslat će na plaći. To je bilo prije 3 mjeseca.
2019 12 17
> gitadevi: > > Eisen77: > > Možda bi bilo najbolje da ona osoba koja traži rezervacije ostavi svoje podatke prodavačici kao neku garanciju da zaista kupuje stvar. Ukoliko se više nikako ne javi niti odgovara na poruke, prodavačica bi trebala imati pravo uvrstiti ju na crnu listu. > Uvrstiti ju na Crnu listu? U isti rang s prevaranticama koje uzmu novac i nikada ne pošalju paket? U isti rang s onima koje lažu da su uplatile i traže da im se artikal hitno pošalje? U isti rang s Anom Mate i sličnima? Stvarno pretjerujete. x-)
2019 12 17
Gospođe koje su rezervirale stvari kod mene, uzele podatke i više se nisu javile, zaslužile su svakako negativnu...mislim da to nije način, ako se ne udostojiš barem javiti... Više rezervacija nema, ko prvi njegovo i gotovo..
2019 12 17
> Eisen77: > Možda bi bilo najbolje da ona osoba koja traži rezervacije ostavi svoje podatke prodavačici kao neku garanciju da zaista kupuje stvar. Ukoliko se više nikako ne javi niti odgovara na poruke, prodavačica bi trebala imati pravo uvrstiti ju na crnu listu. Bravo, slazem se
2019 12 18