Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Plaća za godišnji odmor nakon porodiljnog

Imam pitanje... naime, 4.01 mi se istekao porodiljni dopust, sada koristim do 4.02 stari godišnji... zanima me dal će mi to biti plaćeno kao da sam radila ili?! I da to isplaćuje poslodavac?! Puno hvala🤗
2020 01 10
Da, isplaćuje poslodavac. Trebala bi biti puna plaća ako niste na koje kakvim stimulacijama i forama da vam ne mora sve isplatit
2020 01 10
Molim vas info.... ako ste se vratili s porodiljnog 4.1 i koristite godisnji...od koje godine? Od 2019? Pitam vas jel se ja vracam.na posao 12.01.2021 godine pa me zanima hocu li imat pravo na godisnji od 2020. Hvala
2020 01 10
Da, od 2019 god. svakako imate pravo iskoristit stari godišnji...> anita321: > Molim vas info.... ako ste se vratili s porodiljnog 4.1 i koristite godisnji...od koje godine? Od 2019? > Pitam vas jel se ja vracam.na posao 12.01.2021 godine > pa me zanima hocu li imat pravo na godisnji od 2020. > Hvala
2020 01 10
> anita321: > Molim vas info.... ako ste se vratili s porodiljnog 4.1 i koristite godisnji...od koje godine? Od 2019? > Pitam vas jel se ja vracam.na posao 12.01.2021 godine > pa me zanima hocu li imat pravo na godisnji od 2020. > Hvala Po novom navodno ne! Ja sam se sad vratila 5.1. I imam pravo samo na godisnji iz 2018., a na 2019 kad sam rodila ne jer se mjenjao zakon
2020 01 11
Ja se vracam 21.02. a porodiljni mi isteko 22.12.,dali su mi 20 dana iz 2018 i 20 iz 2019. Znaci sve sto sam imala. Znam da je inace pravilo da iz 2018.sam mogla iskoristit najkasnije do kraja 2019.ali meni su sve dali,neznam za te nove zakone ali svakako moj savijet da se raspitate da vas ne ostete jer dosta njih samo traze priliku za to 🤔🙄
2020 01 11
Naknadu za godisnji odmor placa podlodavac po satnici prema ugovoru o radu ili kako je definirano kolektivnom ugovorom ako ga firma ima ili zakonu o radu.
2020 01 11
> ornella1: > > anita321: > > Molim vas info.... ako ste se vratili s porodiljnog 4.1 i koristite godisnji...od koje godine? Od 2019? > > Pitam vas jel se ja vracam.na posao 12.01.2021 godine > > pa me zanima hocu li imat pravo na godisnji od 2020. > > Hvala > Po novom navodno ne! Ja sam se sad vratila 5.1. I imam pravo samo na godisnji iz 2018., a na 2019 kad sam rodila ne jer se mjenjao zakon Ja sam rodila u prvi misec 2018 i imam pravo na 3 godine sto porodiljnog sto roditeljskog dopusta. Sve skupa istice 12.1.2021 pa su mi rekli da necu imat pravo na nikakav godisnji nego samo od tekuce godine sto znaci 2021. Zato pitam....
2020 01 11
plaću naravno primate dok ste na GO. A vezano za korištenje, sve vam ovisi o poslodavcu i ugovoru... Ali neovisno o tome, uvijek možete prekinuti roditeljski dopust i iskoristiti godišnji pa se vratiti na roditeljski. Procedura nije komplicirana, samo treba voditi računa da kod prekida ide novi izračun za naknadu pa ako je kratak prekid se ne isplati jer možete pasti na minimalnu naknadu... Ali može se i tome doskočiti, napravite to pred kraj roditeljskog ako vam odgovara pa sa plaćom koji primate od poslodavca za vrijeme GO i tom manjom naknadom dođete na isto... Ugl raspitajte se u HZZO-u, vrlo su ljubazne tete, bar kod mene...
2020 01 11
A dajte tražite sve godine unatrag kad niste ništa radile da i koristite GO i da vam ga plate. Ili imajte još djece. Sve, samo ne raditi.
2020 01 11
> NikkiMarissa: > plaću naravno primate dok ste na GO. A vezano za korištenje, sve vam ovisi o poslodavcu i ugovoru... Ali neovisno o tome, uvijek možete prekinuti roditeljski dopust i iskoristiti godišnji pa se vratiti na roditeljski. Procedura nije komplicirana, samo treba voditi računa da kod prekida ide novi izračun za naknadu pa ako je kratak prekid se ne isplati jer možete pasti na minimalnu naknadu... Ali može se i tome doskočiti, napravite to pred kraj roditeljskog ako vam odgovara pa sa plaćom koji primate od poslodavca za vrijeme GO i tom manjom naknadom dođete na isto... Ugl raspitajte se u HZZO-u, vrlo su ljubazne tete, bar kod mene... Zahvaljujem se na odgovoru!!
2020 01 11