Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Vađenje zubnog živca-Endodoncija

> ivana.druskovic: > Pozdrav svima, molila bih da podijelite iskustva ukoliko je netko radio endodonciju. Kod mene se to jako zakompliciralo i dugo traje. Naime, prije 5 mj mi je izvađen živac iz donje šestice. Napunjeni su kanali i zub je zatvoren. Prema rtg-u sve je u redu. Kanali pravilno napunjeni. Međutim, od samog početka liječenja mene je taj zub bolio na zagriz i na bilo kakav pritisak, lupkanje...Napominjem da u 5 mjeseci ( od početka liječenja do danas) nije prošao dan da zub nije bolio. Nekad jače nekad slabije. S obzirom na te bolove, prije 4 tjedna je zub otvoren i napravljena je revizija. Ponovno su čišćeni kanali, no on boli i boli. Ako ga zatvore lijekom, boli ,ako ga ostave otvorenim, bol na zagriz i pritisak. Zub je sad trenutno otvoren. Nije to nesnosna bol da bih morala popiti analgetik, ali recimo maleni pritisak prstom kad stavljam vaticu kad idem jesti, je užasan. Zub ne smijem taknuti. Njih troje je radilo i radi na tom zubu. Trenutno radi profesorica endononcije. Sad su mi još dali antibiotik( iako nikad nisam natekla, imala fistule, upale ili sl.). Po vašem mišljenju, što bi to toliko bolio? Liječnici tvrde da su svi kanali nađeni i očišćeni. Ima li po vašem mišljenju spasa za taj zub? Ivana, kakav je epilog priče? Guglajući nabasah na ovu temu; proživljavam nešto nalik tome što si opisala
2020 03 08
1 2