Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Nuspojave od meda? Moguća alergija?

Ma vjerujem skroz. Ja nisam tako blizu i ne osjećam podrhtavanja, ali sam se baš borila s nespavanjem. A inače kad kroz neko vrijeme ne spavam skoro pa nikako, dogodi se da se na mene zakači neka prehlada ili nešto. A čuj, puno nas misli da nemamo nekih problema, a tko zna. Ne pretjerujem u uzimanju tih zdravih stvarčica, a jako jako rijetko uzmem nešto novo. Sad se to dogodilo i definitivno neće više. ,:) Bitno mi je da sam razjasnila da ovo zasigurno nije normalna reakcija, a na testiranje idem prvom prilikom. Hvala objema što ste mi pomogle. :") :")
2020 04 01
> Maja21: > Ma vjerujem skroz. Ja nisam tako blizu i ne osjećam podrhtavanja, ali sam se baš borila s nespavanjem. A inače kad kroz neko vrijeme ne spavam skoro pa nikako, dogodi se da se na mene zakači neka prehlada ili nešto. > A čuj, puno nas misli da nemamo nekih problema, a tko zna. Ne pretjerujem u uzimanju tih zdravih stvarčica, a jako jako rijetko uzmem nešto novo. Sad se to dogodilo i definitivno neće više. ,:) > Bitno mi je da sam razjasnila da ovo zasigurno nije normalna reakcija, a na testiranje idem prvom prilikom. Hvala objema što ste mi pomogle. :") :") i ja mislim ići naa testiranje na intoleranciju hrane, ali tek kad ovo sve sa virusima prođe jer mislim ići na test iz krvi u zavodu za javno zdravstvo Andrija Štampar, a drugi testovi koji se ne rade iz krvi mi ne djeluju pouzdano zvala sam ih radi informacija i kažu da se može testiranje platiti na rate na 4-6 rata običnom karticom
2020 04 01
Najbitnije je da ti je sad bolje 😊, a ako baš želiš održavati imunitet u ravnoteži, ima i sigurnijih načina, ne treba podcjenjivati ni moć naizgled običnih namirnica, ponekad mislimo kako nekad nešto što je u malim bočicama, razni koncentrati, čudomix pripravci, pa razni vitamini i suplementi kako su bolji npr. od jedne "obične" jabuke. A ustvari sve je vrlo jednostavno, raznolika prehrana, kretanje, izbjegavanje stresa koliko je moguće, pažljivo biranje namirnica barem na svjesnoj razini, tipa bez konzervansa, aditiva, bez tretiranja umjetnim sredstvima u početnoj fazi. Naravno ne možemo utjecati na sve, nemoguće je, ali ima podosta stvari na koje utječemo direktno našim "potrošačkim" navikama i ponašanjem, pa se tako formira i tržište.
2020 04 01
A što se tiča testa intolerancije, zaista je bacanje novaca, tim više što su to iznosi i preko 6000 kn. Prvenstveno jer on pokazuje trenutno stanje u organizmu, jer npr. ako neka namirnica nije konzumirana duži period, neće se očitati u rezultatu ili neće biti reprezentativan. Također intolerancija se mjenja kroz život, jer ne znači nužno ako je pokazao test pozitivno na određenu namirnicu, da će tako ostati do kraja života. Znači nakon određenog vtemena trebalo bi ponoviti. Također se pokazalo da najčešće ljudima pojazuje intoleranciju na jaja, brašno i mlijeko. A zašto? Nisu problem te namirnice, već ono što sadrže, čime se tretiraju, aditivi u obradi, antibiotici i pesticidi u nastanku. Najbolje je pratiti sami sebe i gledati kako nam koja namirnica odgovara ili ne odgovara, što se u organizmu zaista događa. A poveći iznos umjesto na test uložiti u kvalitetniju prehranu i namirnice, pažljivije birati gdje kupujemo i što kupujemo.
2020 04 01
Apsolutno se slažem s cjelokupnim načinom života, a ne samo s uzimanjem nekog proizvoda. Sama sam poprilično promijenila prehranu i način života prije nekih 5 godina i stvarno se trudim oko svega - vježbanja, zdrave prehrane i opuštanja. Nisam tip osobe koji će sve raditi krivo pa misliti da će me žličica meda spasiti. ,:) Moji inače u Slavoniji imaju dosta toga domaćega pa sam odrasla na tome, a sad u Zg-u uvijek težim pronaći neke zdrave namirnice, sa što manje dodataka. Što se tiče ovih testova, vidjet ću što se nudi i još se konzultirati, ali voljela bih neke stvari znati jer ni sad točno ne mogu znati što mi izazvalo reakciju, a tko zna što još ima.
2020 04 01
> Maja21: > Apsolutno se slažem s cjelokupnim načinom života, a ne samo s uzimanjem nekog proizvoda. Sama sam poprilično promijenila prehranu i način života prije nekih 5 godina i stvarno se trudim oko svega - vježbanja, zdrave prehrane i opuštanja. Nisam tip osobe koji će sve raditi krivo pa misliti da će me žličica meda spasiti. ,:) Moji inače u Slavoniji imaju dosta toga domaćega pa sam odrasla na tome, a sad u Zg-u uvijek težim pronaći neke zdrave namirnice, sa što manje dodataka. > Što se tiče ovih testova, vidjet ću što se nudi i još se konzultirati, ali voljela bih neke stvari znati jer ni sad točno ne mogu znati što mi izazvalo reakciju, a tko zna što još ima. Dapače, najbolje i je se posavjetovati s nekom stručnom i kompetentnom osobom oko svega, samo kažem treba biti dosta razborit u donošenju odluka, što ustvari jest ispravno, a što nam ustvari nude da nam treba, a na kraju se ispostavi da se samo radi o zaradi.
2020 04 02
1 2