Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Adrienne kontracepcijske pilule

Cure i zene, pije li koja Adrienne pilule? Ja ih pijem oko 2 godine, ginic mi je rekao da se od njih navodno ne debljamo. Međutim, ja stalno imam potrebu nesto jest i ful sam se udebljala otkako ih pijem. Ne znam samo ima li to ikakve veze s pilulama. Kakva su vasa iskustva? Imate li nuspojave? I kako prestati s pilulama sada kada ne mozemo kod ginekologa? Da ih samo prestanem piti ili to nije pametno rjesenje? Meni su ovo prve pilule, pa je svaki savjet dobrodosao!
2020 04 14
Ne znam je li ista stvar za sve pilule, no meni je moj rekao kada mi vise ne budu trebale da samo prestanem piti i tjt
2020 04 18
Ja sam prve pilule dobila Lindinete (nezz kako se tocno pisu) i nakon mjesec dana uzas koza, akne, debljina i rekao mi je da prestanem jer ne pasu (nije mi vadio krv) . Nakon toga se smirilo sve. Prebacila sam se kod drugog ginekologa. Zadnje sto sam pila i sto sam dobila nakon vadenja krvi, su Yaz. Osobno mogu reci da sam prezadovoljna bila, nit debljanje, akne, apsolutno nista, koza odlicna sve super. I pila sam ih neke 2 godine, i onda sam se konzultirala sa ginekologom o prestanku, i samo sam prestala piti. Mislim da bi ga trebala nazvati barem, pa se s njim telefonski konzultirati oko prestanka, ovisno zbog cega ih pijes. (U mom slucaju su bili uzasni izljevi i abnormalno duga krvarenja, te hormoni,pa sam morala) Prestala sam radi planiranja trudnoce i svega sto ide s tim 🙈 Svakako mislim da ga mozes nazvati i vidjet s njim sto ti on predlaze. 😊
2020 04 19
Iva, ako nije nepristojno pitati, jeste li imali poteškoća sa ostvarivanje trudnoće ili je sve bilo ok? Ja pijem logest, a pila sam i lindinette, neke na a i qlaria ili tako nekako. Te na a sam pila prve i nisu mi baš pasale, qlaria su mi bile najbolje ali su ih povukli na neko vrijeme iz prodaje pa sad ne želim mijenjati po peti put. Uglavnom problem bude jer ih prestanu proizvoditi ili promjene ime. Samo sam te prve tražila da mi promijeni. Udebljala se jesam. Al ne sama od sebe nego jer imam napadaje gladi pred mengu i nisam karakter da se oduprem tome haha. Općenito zadržavam vodu i lako se debljam. Tako da nije da se magičnom debljamo nego je apetit jači. Možeš ih prestati piti sama kad god, ali zašto bi to radila? Možda da ti promijeni u neke druge. Možeš se čuti i telefonom o tome. Meni su te prve izazivale migrene i promjene raspoloženja pa sam tražila druge. A i sada svaki mjesec imam neke simptome pmsa, doduše puno manje nego prije kad nisam mogla ustati iz kreveta
2020 04 20
> TinTina987: > Iva, ako nije nepristojno pitati, jeste li imali poteškoća sa ostvarivanje trudnoće ili je sve bilo ok? > Ja pijem logest, a pila sam i lindinette, neke na a i qlaria ili tako nekako. > Te na a sam pila prve i nisu mi baš pasale, qlaria su mi bile najbolje ali su ih povukli na neko vrijeme iz prodaje pa sad ne želim mijenjati po peti put. Uglavnom problem bude jer ih prestanu proizvoditi ili promjene ime. Samo sam te prve tražila da mi promijeni. Udebljala se jesam. Al ne sama od sebe nego jer imam napadaje gladi pred mengu i nisam karakter da se oduprem tome haha. Općenito zadržavam vodu i lako se debljam. Tako da nije da se magičnom debljamo nego je apetit jači. > Možeš ih prestati piti sama kad god, ali zašto bi to radila? Možda da ti promijeni u neke druge. Možeš se čuti i telefonom o tome. Meni su te prve izazivale migrene i promjene raspoloženja pa sam tražila druge. A i sada svaki mjesec imam neke simptome pmsa, doduše puno manje nego prije kad nisam mogla ustati iz kreveta Pa iskreno, trebalo nam je pola godine da se "primi", pripisujem to malo i psihi, a mozda i pilulama. najvise od svega, kada sam ih prestala piti javili su mi se problemi u smislu da mi je ginekolog dao dijagnozu policisticnih jajnika, imala sam preko 20 na svakom, i onda se kroz godinu, dvije smanjilo samo od sebe na svega 2,3. To sam bila na pregledu prije planirane trudnoce, gdje mi je rekao da se sve mozda sad vraca nazad u normalu, jer sam odbila piti pilule kao "lijek" za policisticne, upravo radi planirane trudnoce. Nazalost, trudnoca nije bila dobra, te sam sa 10tt zavrsila na kiretazi, prije 3 mj. Da bi sad rekla da je od pilula, ne bi jer ni sam ginekolog nije to mogao potvrditi, da je mozda imalo nekog utjecaja +majka priroda moguce. Ali, samo znam da ih ne bi vise pila samo radi svega sto se dogodi poslije, kad se krene u planiranje trudnoce.
2020 04 21
Žao mi je zbog svega što ti se desilo i želim ti puno sreće ❤️ Ja ih pijem jer imam strašne simptome pmsa, migrene, bol u mišićima, povraćam. U principu ne mogu normalno funkcionirati bez njih. Tako da se samo mogu nadati najboljem.
2020 04 21
> TinTina987: > Žao mi je zbog svega što ti se desilo i želim ti puno sreće ❤️ > Ja ih pijem jer imam strašne simptome pmsa, migrene, bol u mišićima, povraćam. U principu ne mogu normalno funkcionirati bez njih. Tako da se samo mogu nadati najboljem. Hvala ti, nadam se boljem ishodu u sljedecoj, da ne prolazim ponovno sve ovo 🙏🏼💕 Vjerujem, da. Sad se borim sa svim tim problemima i sama, ali ustrajem nekako da ce proci i biti za nesto poslije bolje,pa ono. Meni je pomogao dosta sad protiv menstrualnih bolova i same migrene (od strane doktorice) Nalgesin forte 550. Pa eto, da se zna za njega 😊
2020 04 21