Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Uređenje stana

> sonja90: > > andrejama: > > Siva je definitivno najzahvalnija od svih i odlična baza za početak, bezuvjetno se slaže sa svim stilovima, bojama i materijalima. Što se tiče ostalih boja, kao boja, dosta su neutralnije i pastelne boje, razbijaju monotonost, a opet se savršeno uklapaju u prostor i ne odvajaju, npr. tu spada prljavo roza, beige,.. > Jaaako mi se svidja primjer boja <3 ..pa sam guglala naravno. > Nadam se krecenju uskoro i manjim promjenama i sada razmisljam u tom smjeru 🤗 Ova tema me potakla na ranije pripreme u glavi :) > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/a3317556cf48bca60d89b39105f882ad.jpg) > Trenutno mi je baza bijela, veci komadi sivi sa bijelim, a detalji na zidu i sitnice u boji lavande, sad bih mogla prljavo rozu. Jel da 😊 a ovi primjeri su stvarno divni.
2020 04 29
> bynama: > > andrejama: > > Siva je definitivno najzahvalnija od svih i odlična baza za početak, bezuvjetno se slaže sa svim stilovima, bojama i materijalima. > to mi je jako drago za cuti:) em sto mi se i svida najvise, em sto je zahvalna noja > Ovo sto ste rekli za kuhinju i za wc, ima li neki materijal koji bas treba izbjegavati? mislim da bi plohe u kuhinji tamnosive, da se ne vidi svaka crtica. pa onda ladice npr mogu biti bijele Ako je skroz tamnosiva, onda definitivno neka bude neka reljefna, samo ne jednobojno glatko, jer će se sve ocrtavati, ako će biti neka srednje siva, onda nije bitno. Nikako ne visoki sjaj ako su veće površine. Ako ćete staklene površine, gledajte da su više mat ili one koje kao daju dojam duplog stakla, a samo su ustvari tako obrađene.
2020 04 29
Ja ću se opet ubaciti u temu jer isto kupim ideje :') Ajme kako odlično ide siva uz pastelne, predivno! Jel ikad ijedna od vas vidjela bijelu kuhinju, ali onako prošaranu? Kao shabby chic išmirglanu, ne znam kak da se izrazim. Uvijek vidim samo obične bijele. Evo primjera nekuhinjskog elementa da vidite na što mislim: ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/e9eb805e079bd78b2cf80ee6294ab02a.jpg)
2020 04 30
> iskrica0: > Ja ću se opet ubaciti u temu jer isto kupim ideje :') > Ajme kako odlično ide siva uz pastelne, predivno! > Jel ikad ijedna od vas vidjela bijelu kuhinju, ali onako prošaranu? Kao shabby chic išmirglanu, ne znam kak da se izrazim. Uvijek vidim samo obične bijele. > Evo primjera nekuhinjskog elementa da vidite na što mislim: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/e9eb805e079bd78b2cf80ee6294ab02a.jpg) Da bravo, dobro si podsjetila na to, ustvari pomalo rustikalno, predivno mi je. Drvo je najživlje od materijala što postoji i stvara ugođaj doma, opuštenosti, ali i materijal kojeg se jednostavno mora voljeti. A vrlo pažljivo i odmjereno se mora sve uskladiti, kako ne bi izgledalo kao lugareva kuća. A viši level su mi top definitivno talijanski i francuski stilovi u tome, više barokni/detaljizirani kod francuza, a talijanski onako seoski/ethno odmjereno.
2020 04 30
Da, definitivno, samo ne mogu baš naći kod nas sve što tražim nažalost.
2020 04 30
> iskrica0: > Da, definitivno, samo ne mogu baš naći kod nas sve što tražim nažalost. Da nažalost....iako dosta toga ima i ikea, ali teško je sa specifičnim stvarima, mjerama, potrebama i individualnim uređenjem. No, može se i pronaći onog tko je voljan i vješt to sve izraditi ili naučiti sami isto uz malo volje i vježbe, svašta se može napraviti.
2020 04 30
> iskrica0: > Da, definitivno, samo ne mogu baš naći kod nas sve što tražim nažalost. Postoji taj materijal kod majstora, po mjeri. Ali ne znam preporucuje li se za prostorije gdje se kuha i ima vlage. Posjetite pa pitajte.
2020 05 01
Budem svakako, hvala! Ionako ćemo raditi kuhinju po mjeri. Ma čak razmišljam da bude kombinacija liste bijele i ovoga u stanu da ne bude sve jednolično i pretjerano
2020 05 01
https://www.facebook.com/groups/1863279734000436/?ref=share ovdje imate odličnih ideja 😊
2020 05 01
Ja redovno gledam seriju Lovci na nekretnine i stvarno mi je uzasno pomogla oko uredenja kuce, tj mi smo renovirali stariju kucu i sve napravili ispocetka, i inspiracija za sve to nam je bila iz serije. Tako da se svakako isplati pogledati par epizoda.
2020 05 03
> iskrica0: > Budem svakako, hvala! > Ionako ćemo raditi kuhinju po mjeri. Ma čak razmišljam da bude kombinacija liste bijele i ovoga u stanu da ne bude sve jednolično i pretjerano Pa da, ni ja nisam za pretjerivanje. Recimo ne bih vbas cijelu kucu/stan u istu kombinaciju. Negdje bih ubacila i drvo ili bež boju.. Ili bih kao trecu u jednoj sobi lupam ljubicastu, a u drugoj pastelno roza..
2020 05 04
> Novekrpice1001: > Ja redovno gledam seriju Lovci na nekretnine i stvarno mi je uzasno pomogla oko uredenja kuce, tj mi smo renovirali stariju kucu i sve napravili ispocetka, i inspiracija za sve to nam je bila iz serije. > Tako da se svakako isplati pogledati par epizoda. Volim ih gledati 😇
2020 05 04
> bynama: > > Trenutno mi je baza bijela, veci komadi sivi sa bijelim, a detalji na zidu i sitnice u boji lavande, sad bih mogla prljavo rozu. > Ovo mi zvuci prekrasno! Otkako sam probala lavandu na laku za nokte - zaljubila sam se! Ne vidim baš tu boju često niti imam išta u toj boji, a tako je divna. > Primjeri sa slika su mi isto savršeni.. pastelne su stvarno posebne Pa za boju zida nije problem, ima sto nijansi 😀 A ostalo je.. Pa umjetni cvijegt lavande sam kupila, pokrivac sam slucajno ko da je sudjen nasla u Pepcu 😊 Neku kutijicu za drzanje sitnica isto tako.. Staklenu posudu kao kugla pa ubacila kamencice i svijece, moze isto i um.cvijece, ugl. nema puno sitnica ali ima dovoljno kako bi se razbila monotonija.
2020 05 04
Da se ubacim u temu... Kupili smo stan prije 8god., tek je pola soba adaptirano. Od časopisa kupujem BravaCasu i dosta pratim 'trendove' na netu pa kombiniram. Velike stvari (kauč, komoda) bih preporučila uzeti u neutralnoj nijansi te dizajna koji će 'držati' duži niz godina. Sa sitnicama se možete grati (slike, jastuci, tepisi, zavjese). Meni su noćnu moru zadavali lusteri koji su kupljeni tek nakon 8god. Uzela sam ih preko Vivre.hr stranice (Opviq)- kvalitetni, moderni, prekrasni. Ono što planiram još za dječju sobu jest dati tapicirati jastuke koje bih fiksirala na zid. Ma svako malo mi nešto padne na pamet ili vidim nešto zgodno....fali jedino para :)
2020 05 05
Hvala na podjeli ove stranice vivre.hr, jako mi se sviđaju stvari! Ako netko zna još koju, nek podijeli, ja znam uglavnom samo ove popularne :')
2020 05 05