Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Uređenje stana

Malo se prisjetite prostora u kojima ste do sad živjeli i razmislite koje su vam se stvari sviđale, a koje ste mrzili :) Npr, razmislite želite li uz štednjak imati puno ladica ili vam pak trebaju police, možda volite imati puno radne površine u kuhinji koje vam je uvijek bilo premalo u starom stanu, trebate li u ormaru za odjeću više polica ili više štangi za vješalice, razmislite želite li za dnevnu sobu kutnu garnituru ili više odvojenog namještaja za sjedenje, npr dvosjed i dvije fotelje. Ne bojte se kombinirati stilove, ali ako ste još neodlučni radije odaberite osnovne komade pa ćete kasnije lako dodati tepih, možda neku fotelju, stolić, itd. I probajte se zamisliti kako koristite taj namještaj. Nemojte uzeti bijeli tepih ako ćete se bojati da ga ne zaflekate. Bitno je da vam je ugodno u vašem domu :) Ja sam sa furnitura.hr naručila blagovaonski stol i jako sam zadovoljna, ali ne znam kakvi su im ostali artikli. Malo na forum.hr pronjuškajte još, pogotovo ako ćete naručivati nešto od namještaja.
2020 04 28
Cure su dosta toga već rekle; funkcionalnost, a stil prema ukusu. Jedino što bih dodala, a može se kositi s našim ukusima, jest uređivanje dječje sobe. Naime, roditelji često vole sobu za bebe "obojiti" u bijelo. Bijeli zidovi, bijeli namještaj i ostalo... Ipak, struka kaže kako je za bebice odnosno malu dječicu, ipak bolje urediti prostor sa što više boja. Naravno, ne da taj prostor izgleda nakaradno. Boje u ranom razvoju utječu na mnogo toga, između ostalog i na razvoj kognitivnih sposobnosti djeteta. Guštajte u uređenju!
2020 04 28
Drago mi je da vam je pomogla moja tema i meni je svakako ova :") Ja ću osobno imati sivo bijelu kombinaciju i još malo drva na to. Ali onda ću recimo bubnuti žuti ili plavi kauč da razbije. Sviđa mi se skandinavski minimalistički stil, ali opet da ima i neke boho elemente tu i tamo. Pogledajte malo ideje po netu, ima odličnih i pratite in dizajn i slične naše i strane stranice na fejsu, instagramu... Sretno! :)
2020 04 28
> sonja90: > Treba pripaziti na stilove. Mozda je najjednostavnije pronaci komade i drzati se nekog modernog /klasicnog stila. > Takodjer volim sivo bijelu kombinaciju, a detalji mogu biti narancasti ili crveni ili ljubicasti, mozda i zuti ovisi od ukusa. > Ta sivo bijela kombinacija je odlicna i ako ste fan cescih promjena, pa lako promjenite detalje (sklonite crvene i stavite ljubicaste npr.) pa na taj nacin bez puno muke imate potpuno drugi ambijent. Ove ideje, i kombinacije mi se čine dosadne . Preporučujem, emisiju in dizajn ima super ideja,pogotovo savjeta u kombiniranju stilova.
2020 04 29
> EMINNAD: > > sonja90: > > Treba pripaziti na stilove. Mozda je najjednostavnije pronaci komade i drzati se nekog modernog /klasicnog stila. > > Takodjer volim sivo bijelu kombinaciju, a detalji mogu biti narancasti ili crveni ili ljubicasti, mozda i zuti ovisi od ukusa. > > Ta sivo bijela kombinacija je odlicna i ako ste fan cescih promjena, pa lako promjenite detalje (sklonite crvene i stavite ljubicaste npr.) pa na taj nacin bez puno muke imate potpuno drugi ambijent. > Ove ideje, i kombinacije mi se čine dosadne . > Preporučujem, emisiju in dizajn ima super ideja,pogotovo savjeta u kombiniranju stilova. Ni prvi ni zadnji put da se tebi nesto cini, do sutra budes promjenila misljenje.. A mozda sam za blok zbog ovih "cini mi se dosadnih ideja" 😂
2020 04 29
> sonja90: > > EMINNAD: > > > sonja90: > > > Treba pripaziti na stilove. Mozda je najjednostavnije pronaci komade i drzati se nekog modernog /klasicnog stila. > > > Takodjer volim sivo bijelu kombinaciju, a detalji mogu biti narancasti ili crveni ili ljubicasti, mozda i zuti ovisi od ukusa. > > > Ta sivo bijela kombinacija je odlicna i ako ste fan cescih promjena, pa lako promjenite detalje (sklonite crvene i stavite ljubicaste npr.) pa na taj nacin bez puno muke imate potpuno drugi ambijent. > > Ove ideje, i kombinacije mi se čine dosadne . > > Preporučujem, emisiju in dizajn ima super ideja,pogotovo savjeta u kombiniranju stilova. > Ni prvi ni zadnji put da se tebi nesto cini, do sutra budes promjenila misljenje.. A mozda sam za blok zbog ovih "cini mi se dosadnih ideja" 😂 Možda ,🤣
2020 04 29
> bynama: > > sonja90: > Ima li neki redoslijed kako ste slagali, odakle uopce poceti.. Hehe :) Krecenje 🙈 Pa veci osnovni komadi kao sto je krevet, ormar,.. na kraju tepih i sitni namjestaj, pa detalji. Uvijek pri odabiru sam sve redom odjednom gledala i skupljala favorite pa uklapala u glavi i mjerila u prostoru. A nemojte zanemariti ni balkon ako ga imate. I krecenje nikako. Evo primjera za krecenje, imala sam kao barkod u ljubicastoj boji, ovaj smo kao mural/mozaik geometrijskjh oblika isto, sve osim ove zute trake sam imala, al mozda je nekom zgodna i ona. Eto, i tu mozete pustiti masti na volju. Jedan zid mi.je najbolje i to nesto sto zelite istaknuti - komodu/ sofu.. Imate brrrdo ideja na netu. Podigne sobu. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/3b65ed53aeae96ec58a605edd83001ad.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/7008f9d16d71012f07db24fea7469b1a.jpg)
2020 04 29
hvala zene, divne ste! @sanjaurban i meni je super kad je sredisnji prostor prostran, zato kad razmisljam super mi izgledaju dvosjed i fotelje dvije npr, al kad se stavi kauc u jednom dijelu, dobije se vise prostora. Hvala na ideji za ormare/kuhinju do stropa. Slazem se da hladnije boje daju eleganciju, al opet sve kako ko voli.. nazalost morat cemo prostor dosta brzo urediti, ali mislim da ce biti lakse kad udjem u stan i krenem rasporedjivati gdje bi sto islo @ivaaaaa bas tako sam i mislila:) @kroasan super ideja, nisam bas zivjela u dosta stanova, ali bi znala provesti koji dan, bas zato sam dosla na ideju da bi hladnije tonove i taj moderniji stil, pa se detaljima poigrati :) pogledam stranicu, hvala @teehee cula sam za boje i utjecaj u ranom razvoju, svidja mi se ta ideja, nesto ko sto je sonja90 poslala, mozaik boja ili pruge, pa i da je jedan zid opet je drugacije, dosta podigne prostor. hvala, nadam se stvarno da ce biti uzitak jer bi i trebao biti, odnosno da nece biti (previse) komplikacija :D
2020 04 29
@iskrica svakako cu opet skicnuti u temu kad krenu ti dani seljakanja stvari :D super mi je ideja da se razbije monotonija, ne znam ocu biti odvazna bas za kauc, al cu se svakako poigrati detaljima kao sto su lampe, ogledalo, kusinici itd. @sonja90 divan je ovaj mozaik! te pastelne boje su tako osvjezile.. meni se svidja u sobi zid na kojem je krevet naslonjen da bude tamno sivi. svakako moram jos istraziti, ali ovaj mozaik me odusevio, slatke su i pruge na prvoj slici. @eminnad za sivo bijelu kombinaciju mislite da je monotono? ja sam nekako za taj moderni stil, mozda na prvu djeluje hladno, al sad mi je takva soba i bas mi se svidja :) da se detaljima napraviti puno.. a ove glavne stvari ipak zelim da su klasicne-moderne, ne znam kako bi nazvala.. skicnem emisiju @lunass da, tako nekako i namjeravam, kreativnost pokazati na detaljima:) znam za slucaj potrganog kliznog ormara i meni bliskoj osobi, to je jos jedan od strahova ali na to ne mogu utjecati, ponekad samo montaza bude napravljena traljavo pa se pritom i osteti itd.. al sto bude bude.. cijena ne znaci svaki put kvalitetu, istina, lutrija je to sve.
2020 04 29
> sonja90: > > EMINNAD: > > > sonja90: > > > Treba pripaziti na stilove. Mozda je najjednostavnije pronaci komade i drzati se nekog modernog /klasicnog stila. > > > Takodjer volim sivo bijelu kombinaciju, a detalji mogu biti narancasti ili crveni ili ljubicasti, mozda i zuti ovisi od ukusa. > > > Ta sivo bijela kombinacija je odlicna i ako ste fan cescih promjena, pa lako promjenite detalje (sklonite crvene i stavite ljubicaste npr.) pa na taj nacin bez puno muke imate potpuno drugi ambijent. > > Ove ideje, i kombinacije mi se čine dosadne . > > Preporučujem, emisiju in dizajn ima super ideja,pogotovo savjeta u kombiniranju stilova. > Ni prvi ni zadnji put da se tebi nesto cini, do sutra budes promjenila misljenje.. A mozda sam za blok zbog ovih "cini mi se dosadnih ideja" 😂 hej motër mos u ngatërro me kaq 😯
2020 04 29
Siva je definitivno najzahvalnija od svih i odlična baza za početak, bezuvjetno se slaže sa svim stilovima, bojama i materijalima. Što se tiče ostalih boja, kao boja, dosta su neutralnije i pastelne boje, razbijaju monotonost, a opet se savršeno uklapaju u prostor i ne odvajaju, npr. tu spada prljavo roza, beige, blijedo zelena. Također sve ovisi i o samoj veličini, kvadraturi prostora, samom rasporedu, orjentaciji, količini svjetlosti, jer nisu dobre sve boje za svaki prostor, neke povećavaju i odaju dojam dubine/širine dok druge smanjuju, pa nekad i zagušuju prostor. Sve ovisi i kakav ste tip, od detalja ili jednostavnosti, kakav posao radite, koliko vremena provodite u samom prostoru, održavanje samog ambijenta, konkretno baš siva je tu najjednostavnija moguća u svim svojim nijansama (50 nijansi sive 😆) za održavanje, podržava sve, doduše više neki srednji tonovi, od baš zagasito tamnijih. Osobno jako volim kombinaciju drva i kamena, ali u njihovim bazičnim tonovima. A stil kao stil, jednostavno dobro razmisliti da li vam će se sviđati i vizualizirati ga i nakon recimo 5 godina da li vam je i dalje to privlačno, naravno ovisi i s koliko sredstava raspolažete i da li ste spremni na promjene i koliko često. Također kuhinja i kupaonica, po meni moraju biti najpraktičnije moguće prostorije i lako održive, pa tu posebno obratiti pozornost zbog budućeg održavanja, materijala koji se jednostavnije čiste, laka dostupnost potrebnih stvari, ništa komplicirano.
2020 04 29
> andrejama: > Siva je definitivno najzahvalnija od svih i odlična baza za početak, bezuvjetno se slaže sa svim stilovima, bojama i materijalima. Što se tiče ostalih boja, kao boja, dosta su neutralnije i pastelne boje, razbijaju monotonost, a opet se savršeno uklapaju u prostor i ne odvajaju, npr. tu spada prljavo roza, beige,.. Jaaako mi se svidja primjer boja <3 ..pa sam guglala naravno. Nadam se krecenju uskoro i manjim promjenama i sada razmisljam u tom smjeru 🤗 Ova tema me potakla na ranije pripreme u glavi :) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/a3317556cf48bca60d89b39105f882ad.jpg) Trenutno mi je baza bijela, veci komadi sivi sa bijelim, a detalji na zidu i sitnice u boji lavande, sad bih mogla prljavo rozu.
2020 04 29
> andrejama: > Siva je definitivno najzahvalnija od svih i odlična baza za početak, bezuvjetno se slaže sa svim stilovima, bojama i materijalima. to mi je jako drago za cuti:) em sto mi se i svida najvise, em sto je zahvalna noja Ovo sto ste rekli za kuhinju i za wc, ima li neki materijal koji bas treba izbjegavati? mislim da bi plohe u kuhinji tamnosive, da se ne vidi svaka crtica. pa onda ladice npr mogu biti bijele
2020 04 29
> Trenutno mi je baza bijela, veci komadi sivi sa bijelim, a detalji na zidu i sitnice u boji lavande, sad bih mogla prljavo rozu. Ovo mi zvuci prekrasno! Otkako sam probala lavandu na laku za nokte - zaljubila sam se! Ne vidim baš tu boju često niti imam išta u toj boji, a tako je divna. Primjeri sa slika su mi isto savršeni.. pastelne su stvarno posebne
2020 04 29
Pozdrav, upravo dragi i ja izvodimo zadnje radove prije useljenja u potkrovlje. Ovako, mi smo izabrali laminat u tamnoj smeđoj boji, vrata antracit boje, grede na plafonu smo ofarbali u pribliznu boju laminata. Zidovi su cisto bijeli, lajne za laminat su takoder bijele.... uticnice su takoder antracit Ja sam se takoder bojala dali ce to sve dobro ispasti, ali tocno smo pogodili.
2020 04 29