Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Bruksizam-udlaga?

Pozdrav!:) Naime zadnjih skoro godinu dana imam problema sa škripanjem zubi noću. U početku je to bilo rijetko i ne toliko bolno, no u posljednje vrijeme osim što škripim, i lupam zubima, redovno se budim od tih jezivih zvukova i svaki put u strahu da sam slomila zube. O bolovima u čeljusti da ni ne pričam. Kada mi se to tek pojavilo, taman sam uskoro bila naručena kod stomatologa (tada privatnog) i spomenuo mi je da je izrada udlage i sve vezano oko 1500kn. Odgodila sam to, svašta se u međuvremenu izdogađalo, između ostalog preselila sam se i u drugi grad. U zadnje vrijeme to sa zubima noću mi predstavlja veliki problem i čim se malo unormali ova situacija planiram se naručiti kod zubarke i definitivno tražiti udlagu. E sada, zanimaju me vaša iskustva- postoji li šansa da to pokriva HZZO, kolika je ok cijena za udlagu, na što obratiti pažnju, je li vam pomogla? I svaki drugi savjet je dobro došao! Hvala:)
2020 04 29
Pozdrav, imam isti problem godinama. Pogotovo kad sam pod stresom. Uglavnom izgrizla sam (relativno brzo) 3 udlage, platila sam svaku cca 500kn (svaku sam uzela kod drugog zubara - privatnika) Prestala sam skripati prosle godine od kad imam aparatic, bojim se sta ce biti kad ga skinu i dobijem retainer. Ne znam kakva je udlaga za 1500kn, al eto na temelju mojeg dosadašnjeg iskustva preporučam da se još negdje raspitate za cijenu...jer se brzo trosi.
2020 04 29
Da, i tako sam i mislila. Hvala vam na javljanju!:)
2020 04 30