Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Martina osuđena jer je rabljenu odjeću prodavala na Facebooku....

Pretpostavljam da se radi o ovom slučaju: https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2205696 Ovaj dio mi je posebno zapeo za oko: “Na Facebooku postoje milijuni takvih neregistriranih trgovina, a svakako tisuće onih koje spadaju pod jurisdikciju hrvatskog pravosuđa koje nema nimalo razumijevanja za preprodaju nošene odjeće i obuće i uskraćivanje poreza nezasitnom državnom proračunu. Nošene krpice se prodaju na sve strane i ljudi se bez plaćanja poreza rješavaju odjeće i obuće koja im je premala ili prevelika, dosadila im je ili su je dobili na dar od rođaka bez ukusa. Za svaku od takvih trgovina Facebook bi mogao biti kažnjen i natjeran platiti između 10 i 20 tisuća kuna propisane kazne. Ukratko, nagrabusio je kad ga se dohvate službenici Državnog inspektorata i Carinske uprave.” Znači, po njima bi sve što nam ne treba/malo je/nećemo više nositi trebalo poklanjati?! Ili se to odnosi samo na osobe koje masovno prodaju/preprodaju stvari?
2020 08 17
Nitko nije pročitao neki normalan tekst nego samo očitu navlakušu u naslovu članka neke opskurne stranice Gospođa je švercala robu, već je ranije poznata policiji te je zato koristila djetetov račun. Ta roba je naravno prodavana kao original, a došao je škart i ljudi su je tužili. Dakle nije kriv ni stožer, ni porezna, ni pravna država već osoba koja je osuđena
2020 08 17
> zanaZG: > Krasno! Po tome bi trebali zatvoriti stotine tisuća svih na krpicama, njuškalu i facebook-u, ne pitati je li osoba samohrana majka, majka više djece, je li platila režije 5 mjeseci. Ma državi fali para, pa gledaju koga mogu izmusti. A ovaj vaš komentar je pravi prikaz našeg društva. Ako je gospođa samohrana majka i ne može platiti režije onda je ok da šverca i preprodaje robu? Svatko ima pravo prodati robe u nekoj normalnoj vrijednosti, a iznad toga ide porez. Inače bismo mogle butik otvoriti i vi i ja pa reći zašto da ja plaćam porez, već sam platila kad sam uvezla tu robu, neće meni nitko govorit da ne smijem prodavat
2020 08 17
Jer svi mi koji plaćamo poreze i prireze razna davanja državi smo glupi
2020 08 17
Pa onda su apsolutno SVI na SVAKOM oglasniku podložni kažnjavanju, što ne?? Nema logike. Mora tu biti još nešto, ili glup neinformiran novinar ili neka pozadina same prodavačice...
2020 08 17
> Uljeshura: > Pa onda su apsolutno SVI na SVAKOM oglasniku podložni kažnjavanju, što ne?? Nema logike. Mora tu biti još nešto, li glup neinformiran novinar ili neka pozadina same prodavačice... Ako je zabranjeno zasto onda postoji njuskalo? To bi onda trebalo biti ilegalno. Sigurno je ta zena nesto mutila buduci da je racun bio na djetetovo ime, a ne na njezino, kao sto je vec netko napisao da je svercala robu. Vjerojatno ju je nabavljaja jeftino negdje u BiH i svercala da izbjegne porez
2020 08 17
> Uljeshura: > Pa onda su apsolutno SVI na SVAKOM oglasniku podložni kažnjavanju, što ne?? Nema logike. Mora tu biti još nešto, li glup neinformiran novinar ili neka pozadina same prodavačice... Prodavala je fejkove pod original i prevarila je hrpu cura kojima nije niti poslala pakete. Otprije poznata policiji. Glup novinar koji je napisao članak sa svrhom stvaranja panike.
2020 08 17
Iskreno, i ja sam zabrinuta kao kupac, svaki put kad uplacujem novac kao da dizem kredit. Danas sam isla jednoj curi uplatit. Cesto ovdje kupujem, morala potpisat 2papira i fotokopirala mi osobnu. Ovdje kupujem za sebe i dijete. Sa svojom placom ne mogu si ni kod kineza priustit posteni soping a ovdje nađ jako puno lijepih i povoljnih čak i novih stvari, ali me brine to sve novo sto su uveli da ne bih imala problema, znam imat 10ak suradnji mjesečno, ako mađ jeftino a da mi se kupim dok se nije prodalo.
2020 08 17
> tina711: > Iskreno, i ja sam zabrinuta kao kupac, svaki put kad uplacujem novac kao da dizem kredit. Danas sam isla jednoj curi uplatit. Cesto ovdje kupujem, morala potpisat 2papira i fotokopirala mi osobnu. Ovdje kupujem za sebe i dijete. Sa svojom placom ne mogu si ni kod kineza priustit posteni soping a ovdje nađ jako puno lijepih i povoljnih čak i novih stvari, ali me brine to sve novo sto su uveli da ne bih imala problema, znam imat 10ak suradnji mjesečno, ako mađ jeftino a da mi se kupim dok se nije prodalo. To je procedura na pošti već godinama, zbog sprječavanja pranja novca. Uvijek možete uplatiti preko mbankinga A novo nije ništa samo se ljudi prave blesavi. Smijete kupovati i prodavati unutar razumne cifre. Dakle, 70 tisuća nije razumno i naravno da krenu istrage otkud taj novac
2020 08 17
Sada je jasno zašto neke korisnice izbjegavaju primiti uplate na račun
2020 08 17
Ovdje nije problem prodaja vlastitih krpica koje ste kupile i uredno platile porez na njih a prodajete ih jer ste dosle doma, skuzile da bas i nije to to, ili u ormaru od prosle god pa nikako da dodje na red ili malo, veliko, dosadilo itd Ili vam je dijete preraslo itd Na to je vec placen porez drzavi i nitko vam ne brani tu istu stvar prodat susjedi, prijateljici ili na stranici poput ove. Problem je second hand shop, znaci preprodaja robe. Kao sto pri otvaranju second hand shopa morate uredno podmirivati sve obaveze prema drzavi tako i online second shop podlijeze istim pravilima. Nisu porezna i carina budale da mozete prodati preko par tisuca artikala i zaradit poprilican iznos prodavajuci "svoje krpice" i pravdajuci se da je to sve vase jer eto impulsivni ste kupac pa kupujete 600 odjevnih predmeta mjesecno. Mos mislit.
2020 08 17
"a novac je primala na račun otvoren u ime maloljetne kćeri..." Ovo je vrlo važna informacija...očito je muljala nešto
2020 08 17
Presuda je javno dostupna e-oglasna.pravosudje.hr
2020 08 18
> Uljeshura: > Pa onda su apsolutno SVI na SVAKOM oglasniku podložni kažnjavanju, što ne?? Nema logike. Mora tu biti još nešto, li glup neinformiran novinar ili neka pozadina same prodavačice... I mene zanima u čemu je stvar jer se u člancima koje sam pročitala ne spominju lažnjaci niti prevarene kupilice, samo da nije dopušteno prodavati rabljenu robu ako za to nemate registriranu djelatnost.
2020 08 18
> Ana_031: > > Uljeshura: > > Pa onda su apsolutno SVI na SVAKOM oglasniku podložni kažnjavanju, što ne?? Nema logike. Mora tu biti još nešto, li glup neinformiran novinar ili neka pozadina same prodavačice... > I mene zanima u čemu je stvar jer se u člancima koje sam pročitala ne spominju lažnjaci niti prevarene kupilice, samo da nije dopušteno prodavati rabljenu robu ako za to nemate registriranu djelatnost. Ok probat cu objasnit Djelatnost trgovine u smislu ZAKONA je kupnja i prodaja robe te obavljanje trgovačkog posredovanja na domaćem i inozemnom tržištu. Dakle ako ste kupili npr majicu za sebe, došli doma i zaključiili da vam ne odgovara,ili ste je obukli par puta pa vam je dosadila itd te tu istu majicu prodali na krpicama vi po zakonu ne vršite djelatnost trgovine. Na majicu ste platili porez državi prilikom kupnje, niste je prodali po većoj cijeni niti ste zaradili na njome. Ako ste npr kupili 10 majica jer su bile super jeftine sa namjerom da ih prodate dalje i zaradite na njima neke novce vi ste kupili robu sa namjerom prodaje dalje...odnosno po zakonu o trgovini vršite trgovinu na malo i trebate imati registriranu djelatnost za istu. Ako su je kaznili sigurno je nisu kaznili zbog prodaje par krpica iz vlastitog ormara nego su je kaznili zbog preprodaje rabljene robe. Znači po zakonu iako mi to laički sve zovemo trgovinom sve ne spada u zakonsku definiciju trgovine na malo i veliko. Ne znam kako bi drugačije objasnila, iskreno se nadam da je jasno.
2020 08 18