Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Molim savjet

Pozdrav 👋🏽 Kada je vrijeme za neutralnu ocjenu? Ako to “vrijeme” postoji. Naime cura je uzela u nedjelju podatke i napisala javim kada uplatim.... Ja rekoh ok, jucer nista, danas nista, posaljem poruku kada ste planirali uplatiti, nista prijee 6h je poruka poslana nebrojeno puta se prijavila na krpice makar na tom profilu pise da 3 cure dijele taj profil... Pa mogu cekati i do Bozica ja 😅
2020 08 18
Ja ostavim neki rok od 3 dana. Ako sutra ne uplati, ostavite neutralnu bez imalo griznje savjesti. Prijavljivala se, pa je mogla i odgovoriti. To sto pise da su 3 na profilu, apsolutno nije vazno. Ja imam situaciju gdje mi je kupac pitao podatke prije 20 dana i od tada se nije vise prijavio. Ja se iskreno bojim da se toj osobi nije nesto dogodilo 😨
2020 08 19
Pregledajte povratne info od Vašeg mogućeg kupca. Ako ih ima par po pitanju kašnjenja sa uplatom, onda ćete bar znati na čemu ste, pa se nećete zamarati. Mislim da je 3 radna dana razumni rok, osim ako se ne dogovorite drugačije, tipa do plaće i sl.
2020 08 19
Pregledala sam info i prije davanja podataka 😅 Nema nista takvoga same pozitivne
2020 08 19
> IvaMiaa6645: > Pregledala sam info i prije davanja podataka 😅 > Nema nista takvoga same pozitivne U redu. Ne znam o kojem se profilu radi, zato sam upitala. Koliko ja znam ne može se puno malverzacija napraviti sa IBAN-om, eventualno da ga proslijedi nekom drugom, taj drugi Vam uplati, a robu šaljete njoj. Treba pripaziti da li je primatelj i uplatitelj ista osoba.
2020 08 19
Ne znam cemu trazenje podataka ako ne planira kupiti...
2020 08 19
> IvaMiaa6645: > Ne znam cemu trazenje podataka ako ne planira kupiti... Sad sam Vam objasnila kako je moguće manipulirati podacima. To su tzv. trokut prevare, već je bilo govora o tome na forumu i renomirane korisnice znaju nasjesti. Neka ste Vi u ovoj priči osoba A. Osoba B neka bude taj netko tko Vam je tražio podatke i ne uplaćuje. Dodajmo u *trokut* i osobu C. A dadne podatke B sa vrijednošću od 100 kn (neka to bude torba sa Vašeg profila u vrijednosti od 100 kn, čisto da bude slikovito, neka ste oprostili poštarinu i imate namjeru prodati torbu za samo 100 kn i neka se cijelo vrijeme radi o torbama da se ne pogubimo). Osoba B sasvim slučajno na profilu isto ima nekakve torbice u vrijednosti od 100 kn. Prije nego što se B javila A, C je kontaktirala B želeći naručiti od nje torbu za 100 kn. B zapravo u svom posjedu uopće nema nikakve torbe, možda i ima, ali tu koju ima na profilu zapravo nema namjeru prodati, pa dođe na isto. B obećava C da će joj poslati podatke za uplatu i da joj šalje željenu torbu, možda malo zavlačeći. Tada B kontaktira A tražeći podatke da bi kupila torbu od A, navodno. A daje podatke B, a B te iste podatke prosljeđuje C. C uplaćuje A, a A misli da je dobila uplatu od B. A kaže da je sve u redu, da je uplata sjela, na računu je vidljivo 100 kn i ništa ne sluteći traži podatke za slanje od B. B daje svoje *prave* podatke (ili od nekog bliskog, ako je pametnija da se ne otkrije odmah) A i čeka torbu od A koju je zapravo platila C, ne znajući, sponzorirala B. (+)
2020 08 19
B je dobila torbu, javlja A da je zadovoljna, A misli da je sve u redu završilo, zadovoljna što je prodala torbu za 100 kn. Za A je ta tema završena. Dobila je novce, poslala je torbu, nema reklamacije, sve 5. C je nestrpljiva, čeka i čeka. B zavlači C. C se prijeti da bude objavila podatke od B (misleći da su oni od B) jer joj je svakim danom sve jasnije da je prevarena, da ono što je platila neće nikad vidjeti. C na kraju objavi podatke na koje je uplaćivala i pokušava izganjati pravdu, recimo preko ovog foruma. A ništa ne sluteći bude zasuta sa svih strana kao prevarantica koja ne šalje plaćenu robu. Prvi put čuje za osobu C, dok B već ima nova 2-3 profila sa kojih operira na isti način. Na kraju priče C je najveći gubitnik, B je posrednik-prevarant, a A je dobronamjerna osoba koja može, ali i ne mora izvršiti povrat. Ona nema više torbu, torba je kod B, ali ima novac od C koja uopće nije željela torbu od A nego od B! Nadam se da se kuži poanta cijele priče. Zato su cure ovdje i inzistirale na tome da se promijeni pravilo koje nije dopuštalo da se ostavi bilo kakva povratna informacija ako do suradnje nije došlo. Zbog toga je sada po pravilima dozvoljeno ostaviti neutralnu ocjenu korisnicima koji traže podatke za uplatu i kasnije zavlače sa izvršenjem iste. Upravo da bi se detektirale takve na vrijeme. --> https://mojekrpice.hr/help/26/sto-je-povratna-informacija
2020 08 19