Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Što dalje?

Pozdrav, upisala sam ekonomski faks smjer financijski menadzment na 2. sam godini i vec duze vrijeme razmisljam sto dalje, imam 2 opcije trenutno. 1. opcija je da poslije diplomskog nastavim i upisem specijalisticki studiji financija i postanem sveucilsni specijalist ekonomije, dok je 2. opcija da poslije diplome upisem drugi studiji i zavrsim ga samo 3 godine (poslovne sustave na foi-u nakon toga se postaje prvostupnik informatike ili upisati racunarstvo i postati prvostupnik inzinjer racunarstva). Htjela bi raditi neki posao vezan uz financije pa me koja od tih opcija ce imati vece prednosti da nadem takav posao.
2020 10 04
Izaberi 1.opciju svakako. Siroka je paleta podrucja kojima se mozes baviti s navedenim smjerom, pa tako i financijama :) pozdrav i sretno
2020 10 05
Nemoj prvu opciju nikako govori ti to specijaliatica racunovodstva! Ja sam budala to zavrsila. Uludo bacenih 20.000 kn. Od toga nemas nikakve koristi. Prvo, nigdje ti se to ne vodi jer u Hrvatskoj ne postoji taj stupanj i dalje ostajes 7. stupanj obrazovanja. Dalje, kad to saljes poslodavcima, vecinom sam dobijala odgovore da sam prekvalificirana i nebi dobila posao. Pa sam pocela to skrivati i slala molbe bez te specijalizacije jer ionako nigdje nije zavedena i tako bi uspjela dobiti posao. I uglavnom sam radila za 4.000-5.000 kn sa prijevozom. Iskreno ti kazem da ja sa tom diplomom mogu dupe obrisati! Drugo je kad poslodavqc salje na specijalizaciju i s time ide unaprjeđenje na poslu i sl, ovako nema koristi. Sad se bavim necim sasvim drugim, radim par sati dnevno i zaradim vise nego na svim poslovima od 8 sati. Budi pametna i poslusaj me. Da sam na tvom mjestu upisala bi radije neki drugi studij, sto sam i ja trebala uciniti.
2020 10 06
Postovana, Ne mora znaciti. Trenutno je u procesu moguca izmjena Zakona u kojoj se isti studij izjednacava s prediplomskim te se incijativa 300=300 upravo bavi tim problemom. Nadam se, kao i ostalih 55000 studenata istog specijalistickog studija, da cemo uspjeti u naumu jer smatramo da nas fakulteti dobro pripremaju za trziste rada. Naravno svatko misli svoje. Trenutno posjedujem diplomu bacc.oec na strucnom studiju i imala sam razne ponude za posao, u kojima sam naravno mogla napredovati. Trenutno na jednom takvom poslu i radim uz paralelno studiranje zadnje godine diplomskog specijalistickog strucnog studija. :) > IvonaKarasov: > Nemoj prvu opciju nikako govori ti to specijaliatica racunovodstva! Ja sam budala to zavrsila. Uludo bacenih 20.000 kn. Od toga nemas nikakve koristi. Prvo, nigdje ti se to ne vodi jer u Hrvatskoj ne postoji taj stupanj i dalje ostajes 7. stupanj obrazovanja. Dalje, kad to saljes poslodavcima, vecinom sam dobijala odgovore da sam prekvalificirana i nebi dobila posao. Pa sam pocela to skrivati i slala molbe bez te specijalizacije jer ionako nigdje nije zavedena i tako bi uspjela dobiti posao. I uglavnom sam radila za 4.000-5.000 kn sa prijevozom. Iskreno ti kazem da ja sa tom diplomom mogu dupe obrisati! Drugo je kad poslodavqc salje na specijalizaciju i s time ide unaprjeđenje na poslu i sl, ovako nema koristi. Sad se bavim necim sasvim drugim, radim par sati dnevno i zaradim vise nego na svim poslovima od 8 sati. Budi pametna i poslusaj me. Da sam na tvom mjestu upisala bi radije neki drugi studij, sto sam i ja trebala uciniti.
2020 10 06
Nisam pisala o bacc.oec. vec o specijalistickom studiju. Specijalisticki nije isto sto i sveucilisni. Po Vasem vidim da pisete o sveucilisnom i strucnom studiju sto ovdje uopce nije tema. Da bi se doslo do specijalistickog studija treba zavrsiti prvo sveucilisni diplomski studij, pa tek onda upisati specijalisticki. Kakve veze ima specijalisticki sa preddiplomskim studijem?
2020 10 07