Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Pomoć ljudima u Petrinji

https://potres2020.openit.hr/views/map ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/881778c9185c452372ed296e4bed1010.jpg)
2021 01 02
> Chinchilla: > Eto, rekla sam da se pripazi sa doniranjem u CK. > Ok, njihova bi bila odgovornost da se netko slucajno otrovao s hranom bez deklaracije ali onda se ta hrana kako je vec receno, moglo odnijeti u azile i nahraniti zivotinje. > A isto valjda ljudima moze stetiti brendirana roba pa i to prebiru da zastite ljude. > Sve bolje stvari prepiru i ostavljaju sebi, a ostalo prosljeduju ljudima tako da je najbolje volonterima dati donacije, a novce uplacivati direktno obiteljima na racun. Stvarno moraš biti genije da složiš ovakav paket za potrebitog ,:( ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/a060c7a91a6729066b40820089533b21.jpg)
2021 01 02
Cure koje su imale suradnje sa curkama iz Petrinje, Gline i ostalim mjestima pogođenim potresom, a imaju njihove brojeve mobitela, mogu im poslati sms, možda su im potrebni bonovi za mob, da barem mogu biti sa svojima u kontaktu. Ako njima ne treba, sigurno će dati onima kojima je potrebno. Uvjerila sam se, da im je itekako od pomoći.
2021 01 02
> katarinamartina: > Cure koje su imale suradnje sa curkama iz Petrinje, Gline i ostalim mjestima pogođenim potresom, a imaju njihove brojeve mobitela, mogu im poslati sms, možda su im potrebni bonovi za mob, da barem mogu biti sa svojima u kontaktu. > Ako njima ne treba, sigurno će dati onima kojima je potrebno. > Uvjerila sam se, da im je itekako od pomoći. Svaka čast! :")
2021 01 02
Ja sam vozila građevinski materijal sa susjedima, to im najviše treba i fali im muške radne snage najviše sada jer su skori sve dobili i moraju si popraviti što se da. Ima jako puno familija koje nemaju muške ruke i stručno znanje za popravak zidova i krovišta. Barem da si nove štale zazidaju za blago. Dosta njih spava sa kravicama, ovcama, na sjenu.
2021 01 03
Tko može neka ide osobno tamo, nemojte slati više robu i hranu jer ne znaju gdje će sa time. Ja idem svaka 2-3 dana sa nekime tamo, skuham im kavu i juhu u loncu, te dam poneku kunu koliko mogu, direktno u džep jer ovo uplaćeno tko zna kada će dobiti
2021 01 03
Ništa obnavljat dok službe ne procjene, da ne bude problema sa naknadama kasnije!
2021 01 03
Mi smo u našem kvartu isto skupljali..čitam na jednom portalu da je previše svega ....koja je točna info ?
2021 01 04
Hrane, odjeće, higijenskih potrepština i deka ima dovoljno za sad. Naravno, ima sela i ljudi koji nitko još nije stigao obići, ali ne znam vodi li netko evidenciju ili tko bi mogao znati koja su to sela u koje pomoć još nije došla. 😔 Svakako je dobro da znate put (ako se odlučite ići sami tamo) ili da imate uz sebe nekoga tko će vam biti navigacija jer je do nekih sela dosta teško doći. Potrebne su vodonepropusne cipele, tople čarape, kabanice zbog loših vremenskih uvjeta kao i razne krpe, vlažne i dezinfekcijske maramice i razna druga sredstva za čišćenje kuća. Moguće/vjerojatno je da fali ljudi u sabirnim centrima koji bi sortirali donirane stvari i vozili ih do potrebitih. Također, ukoliko idete prema Petrinji, Glini i okolnim selima oprezno vozite jer je asfalt popucao na nekom dijelovima, a i zemlja je natopljena, ceste su dosta loše pa treba pripaziti. Zbog pojačanog prometa po selima gužva je na ulazima i izlazima, imajte to na umu.
2021 01 04
> Pjegava: > Ja idem svaka 2-3 dana sa nekime tamo, skuham im kavu i juhu u loncu, te dam poneku kunu koliko mogu, direktno u džep jer ovo uplaćeno tko zna kada će dobiti Sa Visa, cca 500km, ideš svaka 2-3 dana u Petrinju skuhati im kavu i juhu? No comment. Daj pliz ne piši što ti prvo na pamet padne. Dobro da nisi napisala da si im par kuća obnovila i isto toliko štala izgradila. Pročitaj komentar @malllaaaa!
2021 01 04
> katarinamartina: > > Pjegava: > > Ja idem svaka 2-3 dana sa nekime tamo, skuham im kavu i juhu u loncu, te dam poneku kunu koliko mogu, direktno u džep jer ovo uplaćeno tko zna kada će dobiti > Sa Visa, cca 500km, ideš svaka 2-3 dana u Petrinju skuhati im kavu i juhu? No comment. > Daj pliz ne piši što ti prvo na pamet padne. Dobro da nisi napisala da si im par kuća obnovila i isto toliko štala izgradila. > Pročitaj komentar @malllaaaa! Piše joj na profilu "Vis", ali u oglasima je pisalo Zagreb i primopredaja na Kustošiji. Evo oglas da se vidi, sve je pobrisala nakon blokade: ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/b07f2386ad6fbbd9386359fafbf2f1dd.jpg)
2021 01 04
Ima li itko od žena ovdje s pogođenog područja? Jel se pošta opet uspostavila?
2021 01 05
Sav novac od prodaje artikala na mom profilu šaljem uSisak,provjerenoj osobi na račun.Sve detaljnije informacije u inbox.
2021 01 05
Ovo je danas objavljeno od strane poznate osobe. I sigurna sam da ne zeli ispasti heroj, vec pomoci zrtvama. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/c7877aa56638ef756d30d96cb2a8543b.jpg)
2021 01 05
A proslo je vec podosta dana, a i zahladilo. Sto se to desava na terenu znaju samo oni koji su tamo, i koji su bili i vratili se.😔
2021 01 05