Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Kile nakon trudnoće

Pozdrav, kao što tema kaže radi se o kilama nakon trudnoće. Nakon koliko i kako ste uspjeli skinuti višak? Prije trudnoće sam imala 60-64kg, zadnja 3mj trudnoće sam buknila i nalijepila 20kg 😣 izašla iz bolnice sa 10kg manje i svih 10 vratila prva 4mj dok sam dojila... Da ne lažem, nemam volje više za vježbanjem, probala jesam i teže mi je izvoditi vježbe sa ovim viškom...smanjila sam slatko i trudim se ne večerati ali moj metabolizam je poludio, čini mi se da stojim na mjestu već 9mj 😣 svako malo počnem sa "dijetom" 8h i jako brzo sve smrdam... Jel moguće da se TOLIKO promijeni trudnoćom i porodom? Prije sam jela samo smeće od hrane i imala ravan stomak, vježbala kad mi se dalo i to je to, sad iako imam jako živahnu bebu i šetamo se koliko mogu osjećam se kao bačva. Moguće da me ovo malo baca i u depru, ne znam.
2021 01 04
Mislim da je to do metabolizma,ja sam recimo u trudnoći dobila 9 kg,a 10 dana nakon poroda sam bila lakša za 14 kg,imala sam jedva 50 kg,kost i koža. Dojila sam i kile su mi se samo topile tako da tek kad sam prestala dojiti sam došla na svojih 55 kg prije trudnoće. Zato mislim da dosta i metabolizam ima ulogu u tome.
2021 01 04
Moj Vam je savjet da ne ulazite u nikakve dijete ako još dojite. Nije zdravo ni za dijete a ni za Vas. U biti Vam nikakva dijeta ni ne treba, samo promjeniti prehranu. Ako ste izbacili slatko, pola posla ste već napravili :) Potražite na netu zdrave recepte. Imate obroka koji su gotovi za pola sata a zdravi su i hranjivi. Ako zapnete javite mi se u inbox porukom pa ću Vam napisati par recepata koje sam pripremala za supruga kad se htio dovest u red :) I on je lijen za vježbanje pa je sve kile koje je skinuo skinuo isključivo promjenom prehrane i konzumiranjem razumnih obroka, znači nema prejedanja ali niti nejedenja.
2021 01 05
Obavezno provjerite dali imate dijastazu, nije toliko vezano za debljinu al npr ja sam imala možda 3kg (karikiram) viška al stomak mi je izgledao ogroman nakraju sam imala dijastazu 2ipo prsta
2021 01 05
Ja sam dobila 37 kila u trudnoci. Imala sam 100 kg 😂😂 sad imam 70kn sve sam skinula u roku 9mj. Mislim da je to do organizma. Ja imam brzu probavu, inace sam bila ko stapic mrsava. Sad sam mislim taman. Nemojte ici na dijete jer dojite. Budete to sve skinuli kad pocnete raditi 😆
2021 01 07
nisam sigurna koliko je do organizma, već do hormona. osobno sam se počela debljati u srednjoj i uvijek borbe s kilama. lako nabacim, teško skidam. ostala trudna sa 65 (na mojih 155 cm je to puno) i udebljala se 17 kg u trudnoći. nakon poroda sam počela gubiti i sad cijelo vrijeme imam oko 55. vidjet ćemo kad prestanem dojiti, iako sad već bebolinja manje doji u odnosu kad je bila novorođenče pa ne znam koliko mi još utječe dojenje na kilograme, odnosno hormone.
2021 01 07
Cure hvala na savjetima ali ne, ne dojim već 5mj skoro... Dok sam dojila užasno sam jela slatkoga i to noću, užasan porod - jako loše dijagnoze za bebicu i svaki dan provjere i stres, beba nespavač od starta i jedino sam mogla ostajati budna noću kad trebam tako što sam strpala slatko u usta 🤦🏻‍♀ možda i nije opravdanje ali drugačije se nisam znala nositi s tim... Dijastazu nemam, čak i nije samo stomak problem nego komplet tijelo - ruke 😣
2021 01 07
Znam kako vam je. Dobila sam 25 kg u trudnoći, oko 2 godine kile nisu išle, ništa nije pomoglo...jednostavno ni hrana ni vježbanje, bez slatkog, ništa nije upalilo...mali mi je imao skoro 2 god, ljudi su me puštali ispred sebe u redu, kao idite vi, vi ste trudni... Uglavnom, nakon dvije godine mi je tek krenulo, jako polako, ali bez večera, kruh, tijesta, riže i slatkog i puno vježbanja i kretanja, čajeva i vode. Nakon otprilike 3 god od poroda sam tek bila normalne težine. Dojila nisam
2021 01 08
> Maraya: > Znam kako vam je. Dobila sam 25 kg u trudnoći, oko 2 godine kile nisu išle, ništa nije pomoglo...jednostavno ni hrana ni vježbanje, bez slatkog, ništa nije upalilo...mali mi je imao skoro 2 god, ljudi su me puštali ispred sebe u redu, kao idite vi, vi ste trudni... > Uglavnom, nakon dvije godine mi je tek krenulo, jako polako, ali bez večera, kruh, tijesta, riže i slatkog i puno vježbanja i kretanja, čajeva i vode. Nakon otprilike 3 god od poroda sam tek bila normalne težine. Dojila nisam Joj 😣😣 nadam se da ce mi ići brže, treba stati u vjenčanicu za par mjeseci 😅 drago mi je da ste uspjeli, mogu misliti kakav preporod 🥰
2021 01 08
Meni je krenulo dolje nakon 7 mjeseci. Nakon što sam vidjela stare slike u badiću i zaključila da više ovako ne može :D Bebača utrpam tati, baki, dedi i šetam. Puno i brzo. Dnevno 10ak km. Povremeno odradim pilates treninge i ne jedem puno slatkog, ali se ničeg nisam baš odrekla. Za 2 mjeseca izgubila sam 8 kila. Unatoč Božiću! Samo da, ja imam veliku pomoć s čuvanjem bebe.. Sretno!
2021 01 09
> matea_matea: > Meni je krenulo dolje nakon 7 mjeseci. Nakon što sam vidjela stare slike u badiću i zaključila da više ovako ne može :D > Bebača utrpam tati, baki, dedi i šetam. Puno i brzo. Dnevno 10ak km. Povremeno odradim pilates treninge i ne jedem puno slatkog, ali se ničeg nisam baš odrekla. Za 2 mjeseca izgubila sam 8 kila. Unatoč Božiću! Samo da, ja imam veliku pomoć s čuvanjem bebe.. Sretno! Imam i ja gdje ostaviti malecku, tata je tu i bake i dida, samo što ja čim imam slobodno hvatam spremati kuću i napraviti nešto za sebe u miru 😑 A fali mi šetnja, dok nisam ostala trudna svugdje sam išla pješke i vjerujem da je i to davalo rezultate. Večeras odoh u šetnju sa sluškama nakon 100 godina 🥳
2021 01 09