Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Poklanjanje i pitanja vezana uz to

Poštovanje korisnici i korisnice! 1. Zanima me kada nešto poklanjate da li isključivo idete na opciju primopredaje ili ste voljni slati i poštom/Tiskom/nekako drugačije? 2. Ukoliko biste slali, a javi Vam se osoba koja je (navodno) bez primanja, biste li joj izašli u susret, poslali joj traženo i Vi podmirili poštarinu? 3. Što biste napravili ako biste nekim slučajem i poslali na svoj trošak stvar koju poklanjate (budimo realni, rijetko bi to tko napravio), a osoba ju ne želi preuzeti zbog xyz razloga?
2021 04 17
Kada poklanjam saljem ali na trosak druge strane, nekako sam kroz iskustvo naucila da oni koji stvarno nemaju nece zicati, ni ista slicno a kamoli pitati da joj jos vi platite slanje. Mene osobno bi to bilo sramota, te bih nasla negdje u blizini da preuzmem ako bas nemam 20kn za slanje. Izuzetci su oni za koji stvarno znam da nemaju i onda im se ja sama ponudim da platim dostavu. A ovo da *ne zeli* preuzeti ostavila bih joj negativnu ukoliko je s krpica i to samo dokazuje da joj ustvari ne treba nego je neki tip lose osobe koji inace zicaju sve jer ''nemaju'' , vrlo bezobrazno.
2021 04 17
> Froglina: > Kada poklanjam saljem ali na trosak druge strane, nekako sam kroz iskustvo naucila da oni koji stvarno nemaju nece zicati, ni ista slicno a kamoli pitati da joj jos vi platite slanje. Mene osobno bi to bilo sramota, te bih nasla negdje u blizini da preuzmem ako bas nemam 20kn za slanje. Izuzetci su oni za koji stvarno znam da nemaju i onda im se ja sama ponudim da platim dostavu. > A ovo da *ne zeli* preuzeti ostavila bih joj negativnu ukoliko je s krpica i to samo dokazuje da joj ustvari ne treba nego je neki tip lose osobe koji inace zicaju sve jer ''nemaju'' , vrlo bezobrazno. Istina. Meni je nekako krivo kada mi druga osoba nešto pokloni, i još da snosi trošak poštarine, uvijek se ponudim da platim. Ako ja nešto tražim na poklon, podmirujem poštarinu i obavezno ostavljam za kavu. :D A te osobe koje *ne žele* preuzeti naručeno stavljam automatski na Crnu listu, plaćala ja ili ne plaćala poštarinu. Mislim da je to ok. Jedna je danas osvanula na ovom portalu. Dokaze imam. Rekla je da neće preuzeti, po meni je tu priča završena iako paket još putuje. Da ga preuzme ili ne preuzme, mene ne zanima. Ja sam blokirana na društvenoj mreži, u minusu 23 kn bih bila ovako ili onako, ali muka mi što mi ostaje taj gorak okus u ustima. Pa da sam i zadnje smeće poklonila, ako ga je ona htjela i bila upoznata sa svime, onda nema pravo na reklamaciju.
2021 04 17
Ista stvar, dakle kada poklanjam ne pokrivam poštarinu. To bih učinila jedino ako sam već prije surađivala s curom i ostala mi je u stvarno dobrom sjećanju😁 Inače mi se još nikad nije dogodilo da osoba odbije preuzeti paket, ali da se to desi sigurno bih ostavila negativnu. Mene npr živcira kad osoba traži nešto na poklon pa joj treba mjesec dana za uplatit poštarinu od 18 kn al dobro - takve pričekam, zapamtim i nemam više posla s njima🤷 Da li vi to radite? Kada vam netko ostavi zbilja loš dojam a nije baš za negativnu - da li izbjegavat ponovno surađivati s tim osobama?
2021 04 17
@Astrid57 Ni ja više neću. Previše je ljudi iskoristilo moju dobrotu. E to su druge stvari, ponovljene suradnje su predobra stvar! Bar meni bile hehe To ne čekati, rezervaciju ne bih ni ja držala za poklone. Za skuplje stvari bih tražila kaparu. Jasno! Nikad više, 2x ne gazim u isti drek.
2021 04 17
Ako poklanjam, platim trošak tiska ili pošte. Pokloniti nešto u vrijednosti 10, 20 ili 30 kn, a trošak bude možda i veći, to po meni nije nikakav poklon. Ja na takav način funkcioniram, netko drugi na svoj i tako u nizu.
2021 04 17
> katarinamartina: > Ako poklanjam, platim trošak tiska ili pošte. > Pokloniti nešto u vrijednosti 10, 20 ili 30 kn, a trošak bude možda i veći, to po meni nije nikakav poklon. > Ja na takav način funkcioniram, netko drugi na svoj i tako u nizu. Zašto bi osoba koja poklanja bila dužna snositi trošak poštarine, ako recimo poklanja neku majicu, hlačice koje realno vrijede 20 kn, a netko je traži da se pošalje (jer je primopredaja neizvediva zbog udaljenosti i slično)?
2021 04 17
kada poklanjam, tražim uplatu za trošak tiska. obično napunim cijeli paket do kraja pa je normalno da zahtjevam tih nekih 18 kuna budući da je i sam poklon vrijedan i do 100 kn! :)
2021 04 17
> malllaaaa: > @Astrid57 > Ni ja više neću. Previše je ljudi iskoristilo moju dobrotu. > E to su druge stvari, ponovljene suradnje su predobra stvar! Bar meni bile hehe > To ne čekati, rezervaciju ne bih ni ja držala za poklone. Za skuplje stvari bih tražila kaparu. > Jasno! Nikad više, 2x ne gazim u isti drek. Držat ću ja rezervaciju i za poklon ako netko zamoli ali one priče danas ću - sutra ću, pa prođe misec dana to više ne toleriram. Ja kad poklanjam poklanjam kome želi, ne gledam da li ta osoba može to kupiti ili ne, tako da mislim da je ok da oni pokriju poštarinu. Pogotovo ako se tu nađe i više stvari🤷 Na kraju krajeva i ja sam trenutno nezaposlena tako da nije baš da imam za razbacivati se...
2021 04 17
> malllaaaa: > @Astrid57 > Ni ja više neću. Previše je ljudi iskoristilo moju dobrotu. > E to su druge stvari, ponovljene suradnje su predobra stvar! Bar meni bile hehe > To ne čekati, rezervaciju ne bih ni ja držala za poklone. Za skuplje stvari bih tražila kaparu. > Jasno! Nikad više, 2x ne gazim u isti drek. Držat ću ja rezervaciju i za poklon ako netko zamoli ali one priče danas ću - sutra ću, pa prođe misec dana to više ne toleriram. Ja kad poklanjam poklanjam kome želi, ne gledam da li ta osoba može to kupiti ili ne, tako da mislim da je ok da oni pokriju poštarinu. Pogotovo ako se tu nađe i više stvari🤷 Na kraju krajeva i ja sam trenutno nezaposlena tako da nije baš da imam za razbacivati se...
2021 04 17
> malllaaaa: > > katarinamartina: > > Ako poklanjam, platim trošak tiska ili pošte. > > Pokloniti nešto u vrijednosti 10, 20 ili 30 kn, a trošak bude možda i veći, to po meni nije nikakav poklon. > > Ja na takav način funkcioniram, netko drugi na svoj i tako u nizu. > Zašto bi osoba koja poklanja bila dužna snositi trošak poštarine, ako recimo poklanja neku majicu, hlačice koje realno vrijede 20 kn, a netko je traži da se pošalje (jer je primopredaja neizvediva zbog udaljenosti i slično)? Iskreno, puno ljudi koje znam da poklanjaju nemaju ''viska'' iliti toliko novaca za poslati 10 paketa osobama koje ne zele platiti 10,20kn jer ''to nije poklon onda'', po meni vise nema smisla to sto vi ''ne radite primopredaje'' pa onda osoba mora dati 20kn iz istog mjesta da uzme nesto 8-)
2021 04 17
@Froglina Smatram da ako već poklanjaš, imaš pravo pokloniti kome želiš, a ne tko se prvi javi, kao i kada prodaješ, imaš pravo izabrati sa kime ćeš surađivati. To je pod prvo. Pod drugo ako osoba NE ŽELI platiti poštarinu, a ipak želi da stvar dobije (jer recimo primopredaja nije moguća), onda sa takvom osobom ne surađujem. Jedina je iznimka, ako mi objasni zašto je problem dati tih 20ak kn za poštarinu i onda i samo onda ako je moja dobra volja, onda ću je ja podmiriti. Jer, nema mi smisla da poklanjam i još da idem u trošak radi nekoga koga na kraju krajeva i ne poznam. Budi pošten, dobio si besplatno, pa makar tu poštarinu podmiri, a ako si čovjek ostavi i za kavu! A ovo što ste spomenuli za KM i njezino PRAVO da ne radi primopredaju, to je samo njezina stvar. Osoba koja želi nešto kupiti od nje, onda će to i ispoštovati, pa bila ona i iz Zagreba. Ako ti ne odgovaraju uvjeti prodaje, zaobiđi. Najmanji je problem novce potrošiti.
2021 04 17
1. Oboje 2. Uglavnom bih, ali ovisi o kome se radi, povratnim ocjenama, mome dojmu, komunikaciji i intuiciji 3. Ne znam, ovisi o situaciji do tada. Ukoliko bi se radilo o neumoljivom žicarenju osobe koja u konačnici nije u stanju napraviti najosnovnije (otići u poslovnicu Pošte ili na kiosk Tiska) vjerojatno bih ostavila ocjenu s opisom događaja. Različita iskustva imam s poklanjanjima. U mnogim situacijama sam doživjela da mi je cijeli taj postupak više oduzeo živaca no što mi je pružio gušta u samom djelu poklanjanja što nam vjerojatno i jest osnovni cilj: razveseliti nekoga darom. Činjenica da smo predmet(e) koje ne koristimo dali u ruke osoba kojima će dobro doći sama po sebi pruža zadovoljštinu. S druge strane, bilo je sjajnih osoba koje su pokazale svoju zahvalnost primljenim. Naravno, sama sam također primila poklone od divnih ženskica. Long story short: imam nulti prag tolerancije na laž. Dakle, ukoliko netko primi poklon i ustanovi da mu ipak ne odgovara, bit će mi drago da ga dalje pokloni, proda, što god. No ako mi netko piše srcedrapateljske priče i ima potrebu objašnjavati da mu baš točno to treba (pritom naravno traživši i poštarinu) pa vrlo brzo to stavi u prodaju bez da mi je po primitku i zahvalila, nisam time oduševljena. Time mislim na korisnice kojima je jedina riječ pretraživanja "poklanjam" neovisno o tome treba li im to ili ne.
2021 04 17
Ja sam za božić poklonjala stvari za djecu, obitelji koje su mi se javile. Plaćala sam poštarinu, jer sam odlučila da je to božićni poklon. Neki su mi se ljudi javili da plate poštarinu od tih. Neki su još žicali još stvari. Jedna ećse tužila što nije za 3 dana došlo poštom, i nepade me da nisam poslala. A ja slala poklone za djecu joj o svom trošku.... To većinom na Njuškalu ili Facebook objavi, odmah ode. I tamo tražim poštarinu. Ako na krpicama poklanjam, tražim poštarinu. Ali napomenem da slobodno može izabrati više stvari koje se poklanjaju. Baš me cura jučer micala poštarinu besplatnu za poklon. Moj odgovor, artikl je na poklon. Ako ja pitam za poklon, pa podrazumijeva mi se da platim poštarinu. A ovo ne podizanje, to je za negativnu i blok.
2021 04 17
Ja vrlo rado poklonim. Imala sam neugodna iskustva. Npr. kada su bile poplave, na krpicama je bilo puno adresa na koje je trebalo slati pomoć. Slala sam nove stvari. Naravno, platila sam i slanje. Nije bilo ni hvala. To je samo jedan primjer. Odlučile smo poklanjati uz kupnju. Nešto kupiš, nešto odabereš besplatno. :D
2021 04 17
1 2