Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Alergija na pelud

Pozdrav😊 Unatrag par godina (nakon drugog poroda) pojavila mi se alergija na pelud, neznam točno na šta. Uglavnom oči i grlo me luđački češu i stalno kišem i slinim, užas... Srića to traje samo nekih mjesec-dva dana, cijeli četvrti i veći dio petog mjeseca. Dosada sam pila Aerius od 5 mg i bija mi je ok, ali od ove godine ka da mi je popustilo djelovanje. Ponekad mi i uz duplu dozu jedva malo ublaži simptome. Pa me zanima cure šta vi pijete za peludne alergije, po vašem iskustvu šta je najučinkovitije? Hvala unaprijed
2021 05 11
Ja imam alergiju na travu i drveće otkad znam za sebe. Koristim Klaritin ili Rinolan
2021 05 11
Claritin se može i bez recepta, jel tako? Znam da ga reklamirju na tv-u, pa zato kontam da može. Da ga probam prije nego iden pitat recept😁 Hvala cure🥰
2021 05 11
> marbil: > Ja sam već 25 godina imam alergiju na pelud trava i korova (najviše na ambroziju i tada pijem claritine). > Prošli tjedan sam se cjepila protiv korone pa sad očekujem da će me to spasit od svega :-) Ja već 16 godina na sve navedeno plus na gljive,perije i laktozu, te uzimala sam Flonidam pa prešla na Rinolan ali mi očito ne paše jer mi je sa njim još gore pogotovo onih dana kada je sunčano i kosi se trava a ono malo vjetra što bude i raznosi te klice i što je koncentracija veća meni je još i gore.
2021 05 11
> marbil: > > Elle001: > > > marbil: > > > Ja sam već 25 godina imam alergiju na pelud trava i korova (najviše na ambroziju i tada pijem claritine). > > > Prošli tjedan sam se cjepila protiv korone pa sad očekujem da će me to spasit od svega :-) > > Ja već 16 godina na sve navedeno plus na gljive,perije i laktozu, te uzimala sam Flonidam pa prešla na Rinolan ali mi očito ne paše jer mi je sa njim još gore pogotovo onih dana kada je sunčano i kosi se trava a ono malo vjetra što bude i raznosi te klice i što je koncentracija veća meni je još i gore. > o da ja sam se držala teme pa spomenula samo pelud ali ima kod mene još i perje, grinje, kućna prašina, dlake psa i mačke i naravno laktoza...to sve potvrđeno testom :-) Uf, a ja izludim samo ova dva miseca - nemogu zamislit kako je tek vama - pogotovo to s kućnom prašinom... 😬 Živim blizu prometne ceste i prašine ima vječno... Po ure nakon šta usisaš već se počme pojavljivat... To je za upucat se🤦 Ja nisam ni bila na testiranju, doktor mi je odma da Aerius i do sad mi je bija ok... Inače pokušala sam po peludnoj prognozi zaključit šta bi mi moglo biti problem i glavni sumnjivac je crkvina, vrsta korova... Inače sam oduvik alergična na bananu i kivi al to je bar lako izbjegavati 😁
2021 05 11
Ja koristim Claritin i super mi je, a probala sam Allegra tablete i nisu mi uopće pomogle. Sve ovisi od osobe do osobe
2021 05 13
> marbil: > > Elle001: > > > marbil: > > > Ja sam već 25 godina imam alergiju na pelud trava i korova (najviše na ambroziju i tada pijem claritine). > > > Prošli tjedan sam se cjepila protiv korone pa sad očekujem da će me to spasit od svega :-) > > Ja već 16 godina na sve navedeno plus na gljive,perije i laktozu, te uzimala sam Flonidam pa prešla na Rinolan ali mi očito ne paše jer mi je sa njim još gore pogotovo onih dana kada je sunčano i kosi se trava a ono malo vjetra što bude i raznosi te klice i što je koncentracija veća meni je još i gore. > o da ja sam se držala teme pa spomenula samo pelud ali ima kod mene još i perje, grinje, kućna prašina, dlake psa i mačke i naravno laktoza...to sve potvrđeno testom :-) Takodjer nakon što mi je situacija krenula sa 14 godina a kod nas u ljetnom periodu (bio lipanj) nisu radili alergo testove (pa to riješila privatno) i još ispalo da su to tinejdžerske bubice i prenemaganja a nisam mogla ništa jesti da ne ispovraćam i gušila se neprestano a imala jastuke od perija u kući. A od prašine mi oči kao krofne budu i ne mogu se smiriti od kihanja i curenja nosa.
2021 05 13
Evo kupila sam jučer Claritine pa ako mi bude dobar tražit ću recept, ako ne idemo dalje redom - nešto će upalit valjda 😁 Cure hvala vam puno na odgovorima 🥰
2021 05 14