Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Prodati nešto na Krpicama

Na ovoj sam stranici aktivna od 2013. godine. Počela sam kao kupac i tu sam ulogu većinom i zadržala. Volim kupovati na krpicama, ništa mi nije draže nego upecati nešto po povoljnijoj cijeni od one u trgovini - ili nešto što nisam uhvatila dok je bilo u ponudi. E sad, primjećujem da je stranica puna djevojaka s opisima u profilu "samo prodajem". Jesmo li zaista došli do toga da je ljudima ispod časti ili gadljivo kupiti nešto što je netko imamo u svom ormaru (priznajmo si, većina toga što prodajemo gotovo da i nije nošena)? Ista je stvar s cijenama, kad stavim nešto nenošeno za 35, 40 kuna, dobivam samo ponude za zamjenu - valjda kad je tako jeftino ne vrijedi ni tog novca pa im se ne da ni zamarati uplatom. ,:) Kako se vama čini stanje na stranici? Ima li joj spasa ili će odumrijeti kad se povuče malo iskusnija generacija?
2021 08 12
I ja sam tu već niz godina. Ne ulazim u to je li netko gadljiv ili nije za kupnju rabljenih artikala. Meni to nije ispod časti, posebno za stvari koje djeca obuku jednom i onda prerastu ili koje sama obučem jednom u trudnoći. A vezano uz ovo "samo prodajem", računajte da ovdje ima majki s više djece i samohranih majki, ljudi koji su ostali bez posla zbog covida (kao, uostalom, i na drugim stranicama) i da oni nisu u mogućnosti trenutno za neku veću kupnju plus plaćanje poštarine na to, a prodaju stvari da skupe za režije. Unatoč sve češćim napadima spamera (a to bi se dalo riješiti tako da za svaki otvoreni profil bude samo jedna IP adresa koja bi se mogla trackati) i prevarama, meni je stranica super baš zato što se osim kupnje neke stvari mogu i mijenjati, što me je spasilo prijašnjih godina.
2021 08 12
> zanaZG: > I ja sam tu već niz godina. Ne ulazim u to je li netko gadljiv ili nije za kupnju rabljenih artikala. Meni to nije ispod časti, posebno za stvari koje djeca obuku jednom i onda prerastu ili koje sama obučem jednom u trudnoći. A vezano uz ovo "samo prodajem", računajte da ovdje ima majki s više djece i samohranih majki, ljudi koji su ostali bez posla zbog covida (kao, uostalom, i na drugim stranicama) i da oni nisu u mogućnosti trenutno za neku veću kupnju plus plaćanje poštarine na to, a prodaju stvari da skupe za režije. Unatoč sve češćim napadima spamera (a to bi se dalo riješiti tako da za svaki otvoreni profil bude samo jedna IP adresa koja bi se mogla trackati) i prevarama, meni je stranica super baš zato što se osim kupnje neke stvari mogu i mijenjati, što me je spasilo prijašnjih godina. Znam prepoznati takve artikle, ali radi se većinom o mlađim korisnicama.
2021 08 12
Ne kužim baš ovu logiku... Naime, ako je netko u slabijoj imovinskoj situaciji opisanoj u drugom postu baš tada bi kupovina na ovom portalu trebala biti prednost. Druga je stvar nabijanje cijena i preprodaje, nažalost. Znala sam ovdje naći izvrsnih komada. O dječjoj odjeći da ne pričam, ona se doista ne isplati kupovati u dućanima. Većinu kupujem ovdje.
2021 08 12
ma svi smo tu došli prodati ili kupiti određenu stvar, a ne gomilati robu ...nakraju više kupim nego što prodam ,:) najgore je što kupim a nisam ni tražila..nego nabasala na neku stvar koja mi se svidjela :) svašta ljudi pišu...ma samo neka pišu
2021 08 12
Uopće te natpise da samo prodaju nisam shvatila kao da im se gadi. 🤔 Uvijek sam mislila da to zapravo znači "ne nudite mi nista jer nemam novca, dosla sam namaknuti za nesto", a ponekad da cak znaci i "opekla sam se i razocarana sam i sad se bojim pa radije vise ne bih riskirala" 😁
2021 08 12
Moj poznanik (ne mogu ga nazvati prijateljem jer sa godinama mi drastično opada tolerancija na filozofiranje i glupost) veli kako ne bi nikada nosio second hand jer ta odjeća "nosi" karmu prethodnih vlasnika. Kod njega sam vidjela tu navedenu gadljivost. ,:) Nemam problema sa kupovinom second handa dok god odgovara opisu. Voda i detergenti sve operu, osim obraza. Navođenje "samo prodajem". Who cares? Nepotrebno naglašavaje jer evo dolazi do ovakvih, svakakvih zaključaka. Pa ne vodi se neka evidencija tko je koliko prodao i kupio jer svojim stalnim prodavačima/kupcima ostavimo povratne u obje rubrike.
2021 08 12
> Tamara5485: > Kako se vama čini stanje na stranici? Ima li joj spasa ili će odumrijeti kad se povuče malo iskusnija generacija? Jučer sam se upravo ovo zapitala čitajući objavu iz 2016 na temu novih krpica i pomoći oko njih nakon što su doživjele potpuni redizajn. Točno me sjeta ulovila kao nekog nostalgičara za "onim davnim danima kada je bilo bolje" :')
2021 08 12
> Vicky1: > ma svi smo tu došli prodati ili kupiti određenu stvar, a ne gomilati robu ...nakraju više kupim nego što prodam ,:) najgore je što kupim a nisam ni tražila..nego nabasala na neku stvar koja mi se svidjela :) svašta ljudi pišu...ma samo neka pišu Tako i ja :)
2021 08 12
Tu sam već par godina, udružene sestra i ja. I kupujemo i prodajemo. Zna se naći odličnih stvari. Kad mi treba mjesta ili poneka kuna, onda spustim cijene dodatno i stavim artikle po 10, 15, 20 kn s namjerom da ih se riješim čim prije, ali sam uočila da je tek po tim cijenama manje pogleda i lajkova. Kao što je netko gore naveo, sve se lijepo opere i nosi dalje. Na kraju krajeva, koliko ljudi samo isproba svu onu odjeću po dućanima, pa kupujemo i to. I opet se sve opere.
2021 08 12
Ja se ne sjećam kad sam ušla u neki dućan. Kaj se tiče gađenja, tako me je jedna sad bivša prijateljica pitala. Odgovorila sam joj da ja obleku prvo operem, a da ona te frajere koje mjenja ne ubaci prvo u veš mašinu :) Inače ovdje vše prodam nego kupim iz jednostavnog razloga što skupljam vintage nakit i to stare dizajnerske kuće, a isto tako i obleku iz starih zagrebačkih butika. Pa rijetko nađem to što tražim ali je zato lov još slađi :)
2021 08 12
> NomadOrganic: > Moj poznanik (ne mogu ga nazvati prijateljem jer sa godinama mi drastično opada tolerancija na filozofiranje i glupost) veli kako ne bi nikada nosio second hand jer ta odjeća "nosi" karmu prethodnih vlasnika. Kod njega sam vidjela tu navedenu gadljivost. ,:) > Nemam problema sa kupovinom second handa dok god odgovara opisu. Voda i detergenti sve operu, osim obraza. > Navođenje "samo prodajem". > Who cares? Nepotrebno naglašavaje jer evo dolazi do ovakvih, svakakvih zaključaka. Pa ne vodi se neka evidencija tko je koliko prodao i kupio jer svojim stalnim prodavačima/kupcima ostavimo povratne u obje rubrike. Ovo s karmom je vrh 😂😂
2021 08 12
Znate što ? Komad odjeće koji kupite u trgovini i idete ga probati u kabinu, prije vas je isprobalo na stotine ljudi. Dakle, koja razlika od odjeće sa krpica ? Odjeću opereš, popeglaš i ista stvar. :D
2021 08 12
> Vikili: > Znate što ? > Komad odjeće koji kupite u trgovini i idete ga probati u kabinu, prije vas je isprobalo na stotine ljudi. > Dakle, koja razlika od odjeće sa krpica ? Odjeću opereš, popeglaš i ista stvar. > :D Pa mislim da je više pitanje neke sramote jer sam doživjela da mi cure ispod glasa kažu da "ponekad kupuju na krpicama". Mene tko god pita odakle mi je nešto, odmah ispalim "krpice, 50 kuna, plus pt". ,:) Uglavnom su reakcije da je to super, ali da one "nisu za takvu kupovinu".
2021 08 12
Kad nešto kupimo dobro moramo oprati i speglati, veliki je broj ljudi to prevlačilo preko glave, tako da se sve više toga bojim., ali ako ćemo o tome razmišljati možda izliječimo svoje šopingiranje. :D :D :D
2021 08 12
1 2 3