Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Sport i dijeta /

Kako smršavjeti nakon poroda

Mogu reći da mi se osjetilo okusa dosta izoštrilo i da mi je meso izgubilo svaki okus. Baš pekla krumpire, patliđane i piletinu u sosu od rajčice u rerni i skužim da je patliđan pokupio svu aromu, dok mi je krumpir ostao suh, a piletina kao da žvačem karton. I onaj gnoj iz ušiju mi je nestao otkad meso ne jedem! Uopće nemam potrebu čačkat unutrašnjost ušiju kao prije. Možda glupo zvuči, ali to je meni velika promjena. Onda sam izbacila dezodoranse, ne mažem ništa ispod pazuha, samo nakvasim sa malo vode u kojoj je rastopljena soda bikarbona i ne smrdim ni vaše ni manje kao prije, a koža "diše". Eto, meni je ta tzv. bolest dala povod da razmislim o svojim životnim navikama, da se posvetim malo sebi i onome što radim sebi, rutinski, ne razmišljajući, a netko dobije karcinom i dalje nastavi sa alkoholom, cigarama i ostalim. Moj čovjek se nada da će me ova faza proći, kaže mi da sam gora od vegeterijanaca (za njega su oni sektaši) hahahha, da nije ništa pošteno pojeo, da mu je sve neslano, ali vidim promjene na bolje i zašto bih ponovno išla istim putem kojim štetim sebi, a i svome djetetu, a i njemu koji nije svjestan što si radi samo što si jelo posoli. A gdje su pivice, kavice, tovarenje čokoladom, a gdje je duhan na svakodnevnoj bazi... Htjela sam se izliječiti, a na kraju kile izgubila x-)
2022 07 17
malllaaaa hvala što ste ovo podijelili s nama, ja sam starija ali volim poslušati tuđa dobra iskustva a da je pametno to isprobati sigurno je, uvjerila sam se da je preharana jako važna da sam ranije se posvetila sebi na tom polju nebih ih sada skidala teškom mukom. Svakako ću pročitati tu knjigu , dosta njih već jesam i u jednoj sam pronašla neke zdrave namirnice kao buča što je moja mama obožavala i molila me da ju jedem koliko je zdrava a danas nakon puno godina ju obožavam kao što sam ismijavala njene pripravke od kopriva, doista svašta je radila s njima , sad dosta pripavaka radim sa koprivom koja mi pomaže u puno toga dok kao mlada nisam ništa htjela, u prirodi za sve ima lijeka samo treba raditi na tome., a ako hoćemo biti zdravi moramo. :D
2022 07 18
Meni je jako brzo otislo dosta kila zbog dojenja, uz to pokusavam paziti sto jedem, i dosta se secemo-odgovara bebi, a i meni. Kad uhvatim vremena pokusavam i sto vise vjezbati :)
2022 07 29
@maremarenda Ma nema na čemu. Vidite, ja se nisam bavila koprivom, ali dobra ideja. :) Čujte, fora je u tome što se samo zamjenjuju namirnice na koje smo navikli, a kile idu dolje. * Bar sam si ja tako posložila u glavi da mi prijelaz bude lakši, jer jest samo sirovo voće je dosta čudno, navikla sam na kuhano od djetinjstva (iako znam da nije dobro termički obrađivati namirnice) ... Tipa, jedu mi se špagete, napravim trakice od tikvice ili patliđana i to lagano skuham i procijedim. Trebam posolit vodu za kuhanje? Bacim jake začine, tipa curry, crvenu papriku, papar, ružmarin i tako to, ionako neće ostati na jelo, nego će samo upiti aromu, kao i sol što bi upilo. Kad trebam začiniti salatu, izbjegavam koristiti ocat, nego iscijedim limuna. Jede mi se nekakav bolonjez? Kuhani grah iz konzerve isperem (voda u konzervi bude baš slana), ispasiram i pripremam dalje kao mljeveno meso. Ionako ide hrpa začina u to jelo i ne kužim da nije meso u pitanju kad je u atomima. Hoću pire? Očistim mrkve, tikvice, bundeve, što bilo na kocke, skuham i to ispasiram! Na kraju bacim maslac na to (nikako mlijeko!). Bude isto pjenasto, ali zdravije od krumpira koji je krcat škrobom. Karbonaru pravim sa kiselim vrhnjem i grahom i bacim oguljene, kuhane patliđane/tikvice, izrezane na trakice. Jaja ne jedem. (Ni ribu, ni mlijeko!) Jedu mi se neke grickalice? Imam u nekim trgovinama kroki od prosa. Ili žvačem onaj studentski mix od orašastih plodova, sjemenke sunckreta, bundeve... Baš izbjegavam prerađenu hranu koju kada otvorim ne kužim koji su sastojci u tome, to mi neki orijentir. Znači paštete ne dolaze u obzir, ni vegeterijanske! Ako već kupujem nešto po vrećicama ili konzervama, tu može postojati 2-3 namirnice (tipa paradajz sos sa bosiljkom) + minimalno soli (do 1g/100g proizvoda). Pekmeze izbjegavam, bolje skuham kompot i to bez krcato šećera, eventualno žličica meda. (+)
2022 07 30
Kruh nastojim što minimalnije jest, kupim si oko kilo raženog koji mi se vuče po 3 dana, a uzmem i onog sa produljenom svježinom u kriškama što bude, vidim u njemu svako zrno i to mi je super! Ako nema to dvoje, zadnja mi je opcija kukuruzni. Bolje platit duplo, nego jest ljepilo. Doslovno ljudi prave ljepilo za karton od bijelog brašna!!! Što se tiče sokova i tako tih pića, eventualno gazirana voda sa limunom ili svježe cijeđeni sokovi (bude 1L za 15 kn ili veliki karton soka od jabuke za 30-40 kn), nikakve više sirupe na razrjeđivanje ne kupujem. Treba samo jest svjesno, a ne uzeti od lijenosti prvo što nam dođe pod ruku zato što nam se nešto žvače. I kvalitetno, ne samo količinski da je trbuh sit. Kad me uhvati glad, uvijek postoji nekakva jabuka, banana, šljiva, nešto u zdjeli pa si to pojedem, da "smirim" želudac. U suštini nemam osjećaj da se nešto puno uskraćujem, jedem normalno kao i prije, ne gladujem, ali nastojim pazit što unosim u sebe, pa makar bilo momenata da bi tablu čokolade stovarila u sebe. Zgnječim si bananu sa kakkaom. Treba se igrat u životu, nastojati biti kreativan, ideje same dolaze :)
2022 07 30
1 2