Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Anemija I infuzija zeljeza

Pozdrav cure,moj problem je anemija,zeljezo jedva 2 hemoglobin 90..Dr me šalje u bolnicu na intravenozno primanje zeljeza,dva puta u razmaku od 10 dana..Ima li koja cura da je prošla to,dobila infuziju zeljeza?kako je prošlo?jeste imali nuspojave?hvala 🤗
2022 07 09
Ja sam primala željezo na sve moguće načine uključujući i transfuziju. Hemoglobin mi je bio 70. Nekoliko puta sam ga dobila u venu i nije bilo problema... preporodilo me! Al evo, 2 godine od toga ja još uvijek imam problem. Uzrok je otklonjen al oporavak je dugotorajan. Svako par mjeseci mi padne ispod granice pa ga dignem tabletama! U međuvremenu pazim na prehranu!
2022 07 09
Identična situacija kao kod moje prijateljice.Željezo isto dvojka.Nakon primanja željeza joj se jako vrtilo tako da sam uvijek išla s njom kući ruku pod ruku.Kasnije je pila željezo iz ljekarne što joj nije dobro sjelo na probavu pa je počela raditi smoothije sa ciklom ,onako udarne doze i danas je sve ok😊
2022 07 09
> sim3sim3: > Ja sam primala željezo na sve moguće načine uključujući i transfuziju. Hemoglobin mi je bio 70. > Nekoliko puta sam ga dobila u venu i nije bilo problema... preporodilo me! > Al evo, 2 godine od toga ja još uvijek imam problem. Uzrok je otklonjen al oporavak je dugotorajan. > Svako par mjeseci mi padne ispod granice pa ga dignem tabletama! U međuvremenu pazim na prehranu! Joj te tablete meni stvaraju zatvor I izbjegavam ih piti..jel vam se brzo podiglo zeljezo sa tim primanjem u venu?zašto ste morali i na transfuziju?
2022 07 10
Meni je uzrok za anemiju bilo krvarenje zbog mioma. Morala sam na operaciju al hemoglobin mi je bio toliko nizak da su mi ga prvo morali podići makar na 100 da bi uopće mogla na stol (operacija je sama po sebi bila takva da se gubi jako puno krvi i u stanju kojem sam bila ne bih ju preživila) zato su me poslali na hematologiju na injekcije željeza... Otprilike mjesec dana,svaki tjedan sam išla. Bilo mi je osjetno bolje nakon toga jer je, za razliku od tableta, to ogromna doza željeza odjednom, direktno u krv! Odmah nakon toga sam završila na operaciji i primila transfuziju. Nije svaki nedostatak željeza anemija, jer željezo se lako digne al hemoglobin je malo veći problem... I danas, nakon 2 godine, još uvijek liječim anemiju! Nije više onako strašno kao prije i sva sreća pa nemam nikakvih problema s tabletama (heferol) pa ih gutam ko bombone 🤭 Prehrana je važna al to nije dovoljan lijek kad je riječ o anemiji. Svakako mi je mnooogo bolje nego što je bilo!
2022 07 10
Hemoglobin 143, željezo 4 po nalazima napravljenim u 5 mjesecu. Pijem vec trecu kutiju Heferola i sad u 8 mjesecu idem ponovno vaditi krv. Ne znam kakvi ce nalazi biti sada, ali osjecam se puno bolje… s tim da je meni samo udarilo jako na zivcanoj bazi, znaci konstantna napetost i neki cudan osjecaj.. otkucaji srca kao da sam trcala maraton… vrtoglavice i ostale stvari nista…
2022 07 11
Nedavno kad sam podizala tablete u ljekarni, zaustavila me jedna jako draga starija gospođa. Doslovno je isla zamnom preko ceste i u Dubravice(dobro da nije otisla i na posao😅) Da kupim ovo, da je njezin suprug imao totalnu anemiju znaci bas se bio jako lose osjecao.. nakon tog je vadio krv i dr se cudila da sta je on koristio da su nalazi odlicni. Pa evo curke probajte tko ima problema sa FE. U Bio Bio trgovini se moze nabaviti. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/9807215ff7e6e97281d047c8fa77a22c.jpg)
2022 07 11