Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

PAS I STUDIRANJE

Lp, vec duze vremena razmisljam o udomljavanju ili kupnji Engleskog buldoga - kako ja zovem "debeljuskastog slatkisa" :) E saaad, zivim u stanu u Zagrebu sama i studiram. Kako ste vi pronalazili vrijeme za psa i fakultet? Jako mi je velika zelja i to bi me jakoooo usrecilo Je li se moguce kvalitetno posvetiti psu, a ne zanemariti ostale obaveze? Dosta citam i proucavam opcenito buldoge i ajmo reci da su medu "mirnijim psima"... Ljene spavalice x-) Mogu uzeti u obzir setnje svaki dan po nekih pola sata, nekad i vise. Okej, da ne duljim pisite neka iskustva, pomoc i ohrabrenja, bila bi zahvalna :D
2022 08 31
Ovo ti možda pomogne jer imam istu situaciju: https://mojekrpice.hr/forum/t/279000/vlasnici-pasa-koji-ostaju-sami-doma-molim-pomoc Dobri su savjeti, ali ovisi koliko bi dugo on bio sam doma :(
2022 08 31
Mislim da sa buldogom nećete imati problema..Oni su toliko ljeni da mislim da se neće bunite kad ostane doma u miru spavati 😅moj najbolji prijatelj ga ima i kad idu u grad ili negdje mora ga doslovno izbaciti iz auta jer ovaj neće da izađe van 😄ali da se morate brinuti o životinji,šetati ga par puta dnevno i posvetiti mu pažnju to mislim da znate i sami 🙂
2022 08 31
Pozdrav, zadnjih 15 godina, engleski bulldozi (dva) su bili moji najbolji prijatelji. Pa ovako... Ako postoji idealan pas za stan, to bi bio engleski bulldog. Velike su maze, ne treba im puno vremena vani i obožavaju kauč, krevet, izležavanje i ljenčarenje sa svojim ljudekima. Excalibur i Hulk su obožavali biti kući i većinu vremena koje su provodili sami, proveli bi spavajući. Nikad nismo imali problema s lajanjem ili divljanjem ikakve vrste... To su jednostavno psi kojima su najdraže aktivnosti - spavanje, jedenje i prdenje.. doslovno. Čisto usporedbe radi, u mojoj obitelji smo svi bili zaposleni, i psi su redovito bili sami tijekom radnog vremena. Naravno, treba im omogućiti dovoljno aktivnosti dok provodite vrijeme s njima... Nastavak u sljedećem komentaru...
2022 08 31
Ono na što moram upozoriti je da pripazite odakle nabavljate psa. Iz više razloga. Prva stvar što je riječ o pasmini koja može imati cijeli niz zdravstvenih problema, a na koje tzv. "štanceri" ne paze, a kontroliranim uzgojem se takve mogućnosti smanjuju na minimum. Drugi je taj što ne želite dati svoj novac (u većini slučajeva riječ je duplo manjoj cijeni od one "regularne", pa se ljudi zalete i uzmu) osobama koji pse drže u upitnim uvjetima i koriste ih samo za zaradu i konstantan štanc. Regularna cijena bulldoga je obično oko 1.500 eura. Da se razumijemo, i uvijek ima izuzetaka i nije sve crno i bijelo.. ali štanceri su veliki NO-NO! E sad, ako ste pronašli neku dušicu koju možete udomiti, apsolutno bolja ideja od kupovine, iako rijetko ih viđam... Još jedna stvar. Čak i kad dolaze iz kontroliranog uzgoja, određeni zdravstveni problemi nisu baš rijetki. Ja sam imala sreće i stvarno s oba bulldoga smo kod veterinara (osim regularnih godišnjih pregleda i cijepljenja) bili svega par puta (od toga jednom jer smo mislili da je progutao bateriju. nije.. ali bilo je napeto). Ali, nisu svi te sreće i moguće su alergije, kožni problemi i slično. Također, loše podnose vrućine pa se preko ljeta treba prilagoditi tome... Uglavnom, da ne pišem sad ovdje čitabe.. veliki sam ljubitelj engleskog bulldoga kao vrste i ako imate ikakvo pitanje, slobodno mi se obratite...
2022 08 31
Hvala svima :)
2022 09 01
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/1c0e9ac6009e86c05cc7bd75af2098ad.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/d4385afbad290cf7d40456973c2aa1b6.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/44afdc224fd9f3f68f332067526aaba0.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/0ba333bff01e10cb0f4eaa7b12aa4190.jpg)
2022 09 01
Dobro razmislite prije nego što kupite ili udomite psa jer: - psa morate izvesti van 4 puta dnevno ( dvije duže i dvije kraće šetnje) - iako buldozi vole puno spavati i izležavati se, ne vole biti sami po cijele dane kao niti jedan pas - većina pasa kao i buldozi vole uništavati namještaj ako im je dosadno, vole jesti štapove i smeće po vani; tako da morate biti spremni na povraćanje po stanu dok ne izbaci predmet ili dok mu ne prođe kroz crijeva, a ako mu zapne negdje morate biti spremni čak i na operaciju - kod nas jedna gospođa u kvartu ima engleskog buldoga i zapeo joj je štap u crijevima, operacija je jako puno koštala - tako da uvijek morate imati sa strane par tisuća kuna za hitne slučajeve i slobodne dane da se brinete o psu kada s njim nešto nije u redu - s obzirom da studirate morat ćete se odreći odlazaka na kavu poslije faksa i cjelovečernjih izlazaka - ako živite u stanu bilo bi dobro da imate lift ili da nosite psa uz stepenice i niz stepenice jer kao i većina pasa imaju razne probleme zbog kojih se ne smiju penjati Ali da ne spominjem sada sve detalje o kojima treba razmisliti prije nabavke psa Sretno s novim članom obitelji ako ga nabavite
2022 09 03