Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Povišenje cijena zbog uvođenja Eura

> Vikili: > Mole da se prijavljuju sve nepravilnosti. Znate li kome se to treba prijaviti?
2022 09 15
> jelena693: > uskoro ce biti isplativije otići u austriju u ducan jer s tamo cijene uvijek bile nize... zasto se negdje vani kila banana prodaje za 1 euro, a kod nas je najmanje 10 kn?! Apsolutno. Mislim da svi koji žive blizu granice s Slovenijom, Italijom, Mađarskom i Austrijom mogu jako dobro uštediti ako odu drugdje po namjernice. Pogotovo ako se ode i kupi velika zalihe pašta, riža, konzerva, sredstava za čišćenje i pranje odjeće. Prijatelji su bili u Italiji i za 1€ kupili kilu Barille... Gledam u Konzumu neki dan 17,99 pola kile iste pašte...
2022 09 15
naša Vlada (koja nije baš zaslužila da je pišemo velikim slovom) zaleđivanjem cijena 9 namirnica pokazala nam je što zna o zdravoj prehrani i kako misli na svoje građane, dajte im svinja i pilića i bijelog brašna pa neka se vesele, jedino su ih trgovci nadmudrili, čitam malo što se događa i to je za umrit od smija, kao da se igraju vlasti i vladanja, dogodine u ovo vrijeme ko živ ko mrtav :")
2022 09 15
Mislim da od prijavljivanja nema ništa. Kada bi svi samo minimalno kupovali tada bi možda utjecali na cijene, ali to je nemoguće. Uvijek će biti onih sa manjim, ali i sa višim primanjima. Netko bude mogao kupiti više, a netko ne.
2022 09 15
Osim svega što ste naveli, ja ću se osvrnuti i na lijekove koji su kod nas preskupi. U obitelji imam osobu koja zbog srčanog oboljenja i šećerne bolesti ima propisanu terapiju. Unatoč i dopunskom osiguranju koje plaća 100 kn, ovisno o kutijama i dozama koje pije, mjesečno sama nadoplata zna iznositi i 500 kn. A samo ako hoćeš doma u pripravnosti imati neke vitamine, kapi za nos ili tablete protiv bolova: bez 200 kn nemaš što raditi u ljekarni. Primjer kako su preko granice lijekovi jeftiniji: jedno pakiranje kapi za bebe protiv grčeva sad su kod nas prešle 100 kn, a recimo u BiH iste takve su 45. Razlika je na većinu toga prevelika. Prije koji mjesec gledala sam jedan zanimljiv dokumentarac o tome kako je to izgledalo kad se putovalo za Trst i tamo kupovalo. Po svemu sudeći, moguće da se i ta moda ponovi. Samo druga lokacija.
2022 09 15
Sad ce masovno dizati cijene od 1.1.
2022 09 17
> Desinićka: > Sad ce masovno dizati cijene od 1.1. Vjerujem da će biti tako. I ovako u našim lokalnim trgovinama svaki dan možeš očekivati novu cijenu, doslovno sve poskupljuje preko noći.. :/
2022 09 18
> Eisen77: > Osim svega što ste naveli, ja ću se osvrnuti i na lijekove koji su kod nas preskupi. U obitelji imam osobu koja zbog srčanog oboljenja i šećerne bolesti ima propisanu terapiju. Unatoč i dopunskom osiguranju koje plaća 100 kn, ovisno o kutijama i dozama koje pije, mjesečno sama nadoplata zna iznositi i 500 kn. > A samo ako hoćeš doma u pripravnosti imati neke vitamine, kapi za nos ili tablete protiv bolova: bez 200 kn nemaš što raditi u ljekarni. > Primjer kako su preko granice lijekovi jeftiniji: > jedno pakiranje kapi za bebe protiv grčeva sad su kod nas prešle 100 kn, a recimo u BiH iste takve su 45. Razlika je na većinu toga prevelika. > Prije koji mjesec gledala sam jedan zanimljiv dokumentarac o tome kako je to izgledalo kad se putovalo za Trst i tamo kupovalo. Po svemu sudeći, moguće da se i ta moda ponovi. Samo druga lokacija. Zato mi sve lijekove u Neumu kupujemo. I idu antibiotici bez recepta, voltaren i ostali jaki za bolove. Kod njih se ne pita za recept nego za marke
2022 09 18
Postoje tajni kupci koji kontroliraju po trgovinama. Gospođa Ana Knežević iz sindikata je bila na TV - u, o tome je pričala i njima možete prijaviti sve nepravilnosti. Oni dalje znaju što treba.
2022 09 18
> Vikili: > Postoje tajni kupci koji kontroliraju po trgovinama. Gospođa Ana Knežević iz sindikata je bila na TV - u, o tome je pričala i njima možete prijaviti sve nepravilnosti. Oni dalje znaju što treba. Uvijek sam za pošteno i ako ima mogućnosti treba i prijavljivati i boriti se da bude fer. Samo što ne vjerujem da će neka prijava uroditi plodom. Već neko vrijeme cijene određenih stvari su upitne pa nisam još na vijestima čula kako neki trgovački lanac plaća kaznu zbog toga. Sve i da se dogodi da trpe određene sankcije, zatvorit ih sigurno neće. Mogu korigirati cijenu tog artikla, a zatim nas pljačkati na nekom drugom.
2022 09 18
U jednom trgovačkom centru smo danas kupili zelenu salatu na akciji ( 9 kn akcija: grozno) i češnjak (3glavice u mrežici). Više od pola salate sam bacila, jer je unutra bila gnjila, a za jedan ručak sam prebirala sve tri glavice češnjaka, jer su odredeni režnjevi bili isto truli. Užas. Nije mi se isplatilo zbog goriva odlaziti natrag u trgovinu kako bih im prigovorila. Toliko i o tome kad je nešto na akciji. Poslužuju nam smeće i to skupo.
2022 09 18
Kupila sam djetetu čarape u Pepcu, cijena na pakiranju 26 kn, preljepljena sa cijenom 30,14 (cijena u eurima 4).. Javila sam se udruzi za zaštitu potrošača i ovo je odgovor koji su mi poslali: Za sada je još uvijek sredstvo plaćanja hrvatska kuna i cijena mora biti označena u kunama, ali orijentaciono može biti izražena i u drugoj valuti. To ne znači da mi potrošači možemo plaćati u drugoj valuti. Od 5.rujna je obveza izražavanja dvojnih cijena u kunama i eurima i odnos će biti propisan 7,5345 za 1 euro . Naravno trgovac može staviti cijenu u kunama koju god želi kao što je i sada i nitko mu ne može ništa. Jedino bi bio problem ako ne bi dobro izračunali odnos kune i eura (7,5345), a to bi značilo da nisu najpametniji jer mogu povećati osnovnu cijenu u kunama kako žele bez kazne. Ako nije izražena cijena u kunama i eurima prema tečaju 7,5345 možete poslati prijavu državnim inspektorima.
2022 09 19
Znači oni su podigli cijenu sukladno tečaju eura i to je to. Možemo se slikat
2022 09 19
Ista stvar i u Sinsayu. Kupili smo za maloga bodije, 3 komada u pakiranju. Još se sjećam kako mi je to izgledalo jeftinije prije i ugledam naljepnicu. Ista im je fora. Samo što to nije više ni poskupljenje do 5 kn, već puno više. Što je onda tek s robicom nekih skupljih brendova. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/3185d604c927d2bacce330bca5a2c7bf.jpg)
2022 09 20
> Lunass: > U jednom trgovačkom centru smo danas kupili zelenu salatu na akciji ( 9 kn akcija: grozno) i češnjak (3glavice u mrežici). > Više od pola salate sam bacila, jer je unutra bila gnjila, a za jedan ručak sam prebirala sve tri glavice češnjaka, jer su odredeni režnjevi bili isto truli. > Užas. Nije mi se isplatilo zbog goriva odlaziti natrag u trgovinu kako bih im prigovorila. > Toliko i o tome kad je nešto na akciji. Poslužuju nam smeće i to skupo. Kad bi bar svi mogli imati svoj vrt i da jedemo svoje. Baš sam bila razočarana dok sam vidjela u Konzumu breskve iz Grčke, a mrkvu iz Italije. Srećom, imali smo svoje breskve i nisam ih morala kupovati. Šteta za one koji moraju.
2022 09 20