Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Otvaranje paketa prije nego li se plati hp

Pozdrav svima, zanima me zna li netko mogu li se paketi koji se plaćaju pouzećem (preko hrvatske pošte) prije samog plaćanja otvoriti i provjeriti? Uzimam nekakav mobitel od privatne osobe pa sam mislio 2,3 min provjeriti funkcionira li sve s uređajem kao što je navedeno, da ne bi slučajno me cigla zatekla :) . Hvala
2023 01 02
Ne bi vam smjeli dati
2023 01 02
Smijete otvoriti paket prije placanja i provjeriti To Vam sluzbenik na salteru treba otvoriti A dali smijete isprobati dali radi,to cete morati njih na salteru pitati
2023 01 02
Može se pregledati paket, upaliti mobitel, ali baš da će službenik čekati dok provjerite sve u sitnicu, to ovisi o njihovoj dobroj volji...
2023 01 02
Obavezno to napravi...Ja sam kupila bicikl, mama ga je preuzela i otvorila, ali poštaru se kao žurilo pa mu je platila prije nego je sve pregledala. Na kraju je ispalo da se bicikl oštetio u transportu i pisano sam dobila odgovor da je moja greška što pred dostavom nisam detaljno proučila sadržaj.
2023 01 03
Meni je smiješno da o tome moramo ovdje raspravljati. Onaj tko nudi uslugu (H. pošta) treba na svojoj stranici staviti pravila o preuzimanju paketa. Znači to se 1. MOŽE ili 2. NE MOŽE. Ovo da se kod poštara Pere može, a poštar Marko žuri pa se kod njega ne može, a poštar Šime ti da samo da proviriš u kuvertu- to je nedopustivo. Pravila trebaju biti postavljena, krenuti od ponuditelja usluga, ne mogu poštari sami donostiti pravila i ne može im se žuriti ako su mi dofurali stvar jer im je to posao za koji primaju plaću. Službenik će čekati ako mu je to posao. A ako nije onda će reći da to nije pravilo. Amen. Uvijek sanjam da živim u urednoj i logično posloženoj državi.
2023 01 03
https://www. hakom.hr/en/postovani-dopusta-li-zakon-o-postanskim-uslugama-mogucnost-otvaranja-posiljke-pouzecem-s-otkupninom-prije-nego-li-primatelj-plati-posiljku-a-primatelj-sumnja-na-prevaru-od-strane-posiljatelja/2092 (maknuti razmak) Uvijek neki polu-odgovori
2023 01 03
> sanjaurban: > Meni je smiješno da o tome moramo ovdje raspravljati. Onaj tko nudi uslugu (H. pošta) treba na svojoj stranici staviti pravila o preuzimanju paketa. Znači to se 1. MOŽE ili 2. NE MOŽE. Ovo da se kod poštara Pere može, a poštar Marko žuri pa se kod njega ne može, a poštar Šime ti da samo da proviriš u kuvertu- to je nedopustivo. Pravila trebaju biti postavljena, krenuti od ponuditelja usluga, ne mogu poštari sami donostiti pravila i ne može im se žuriti ako su mi dofurali stvar jer im je to posao za koji primaju plaću. Službenik će čekati ako mu je to posao. A ako nije onda će reći da to nije pravilo. Amen. Uvijek sanjam da živim u urednoj i logično posloženoj državi. Istina... Jucer odem u postu i pitam zenu najjednostavnije pitanje i samo ocekujem odgovor Da/Ne. Naravno da ga nisam dobio
2023 01 03
Imate pravo otvoriti paket prije samog preuzimanja/placanja. Rijetko koji postar ce vam to i omoguciti ali zapravo imate pravo na to. Ako paket nije u redu postar je duzan napraviti sa vama zapisnik i vratiti ga nazad u postu/posiljatelju.
2023 01 03