Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Je li netko stavljao umjetni zub?

Pozdrav svima, Situacija je sljedeca… Uslijed nosenja aparatica zubi su mi se jako kvarili pogotovo iza gdje su kopce. Rekli su da je to jednostavno neizbjezno…. Oduvijek jako pazim na zube i od kad je aparatic skinut samo problemi. Morala sam izvaditi na donjoj celjusti 6. jer joj nije bilo spasa, a sad je zahvacen i zub do. Najbolje bi ga bilo izvaditi, ali onda imam poprilicnu rupu. Zanima me je li netko mozda stavljao implantane ili nesto slicno? Sto da radim? Nisu bas jeftini…
2023 04 16
Pozdrav, stavljala sam ja i to u šesticu. Implantat definitivno bolje rjesenjo (nemojte da vas nagovore na most jer onda morate brusiti susjedna dva zdrava zuba). Skupi jesu, ali s obzirom da taj postupal traje jedno cca 4mj, plaćate u intervalima odnosno kako sto bude gotovo. Prvo vam ugrade implantat odnosno štift i to je oko 2,500 kn cekate cca 3mj da to sraste i onda vam na to stavljaji suprastrukturu to je oko 1200 kn i to onda bude 6tj unutra i nakon toga vam stavljaju krunu (zub) i to je (ovisno o tome koji materijal odaberete) 2300kn otprilike. ja sam to stavljala 2019. i ispalo me oko 6/6,500 kn Mozete i na rate uzet u vecini ordinacija pa je malo lakse. eto nadam se da sam pomogla bar malo lp
2023 04 16
Bolje ništa nego tu krunu gdje bruse zdrave zube zbog rupe između koju misle popunit!
2023 04 17
Pozdrav, ja sam stavljala implantant prije 2 godine na mjesto petice Najbolja odluka ikad. Skuplje je, ali vrijedi. I izaberete boju najslicniju vasim prirodnim zubima i uopce se ne primjeti razlika Sam postupak stavljanja implantata je bezbolan jer ste pod anestezijom
2023 04 29
> Sandra1812: > Pozdrav, > stavljala sam ja i to u šesticu. > Implantat definitivno bolje rjesenjo (nemojte da vas nagovore na most jer onda morate brusiti susjedna dva zdrava zuba). > Skupi jesu, ali s obzirom da taj postupal traje jedno cca 4mj, plaćate u intervalima odnosno kako sto bude gotovo. > Prvo vam ugrade implantat odnosno štift i to je oko 2,500 kn cekate cca 3mj da to sraste i onda vam na to stavljaji suprastrukturu to je oko 1200 kn i to onda bude 6tj unutra i nakon toga vam stavljaju krunu (zub) i to je (ovisno o tome koji materijal odaberete) 2300kn otprilike. > ja sam to stavljala 2019. i ispalo me oko 6/6,500 kn > Mozete i na rate uzet u vecini ordinacija pa je malo lakse. > eto nadam se da sam pomogla bar malo > lp Samo tri mjeseca ste cekali nakon stavljanja sarafa? Meni jw zubarica rekla da se oko godinu dana ceka
2023 05 06
Takodje, preporucujem implant! 10 godina vec imam. Nema razlike u osecaju, kao da je Vas zub. Most nikako! Ceka se 3 meseca, i onda ide kruna. Jedino ako imate mnogo godina pa nemate dovoljno kosti u tom delu, onda se mozda ceka duze. Ali uglavnom svi cekaju 3 meseca.
2023 06 19