Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Ostavljanje robe kod kontejnera

Što ljudi ikad postižu ikakvim razgovorom o bilo čemu za boga miloga? Evo nemojmo pričati ni o čemu. Polazišna misao je da podijelim svoje iskustvo i čujem bilo kakve povratne informacije, i evo doista nisu mi pale na pamet stjenice. Vidim sad na indexu da Francuska ima problem sa stjenicama, o fuk možda zbog toga pale sve po središtu grada. Šalim se, da, ali mislim da više neću u ovakve izlete. Mislim da trebam zdebljat živce i ne sekirat se. Evo Tomašević uvodi više kanti, više kamiona, polupodzemne spremnike. Bar da ne gledam svo to smeće na ulicama svaki dan i objašnjavam djeci kako je ružno tako bacati otpad naokolo kao da smo životinje.
2023 10 03
Meni je, kako si bila opisala, djelovalo kao da je netko to ostavio u namjeri da se možda netko drugi time posluži, ali je bio previše lijen i šlampav (i nedovoljno ekološki svjestan ako hoćeš) da odvoji to od smeća koje je također bilo u vreći. Ne znam, možda nisam u pravu i samo se radi o seljačinama koje bacaju gdje što stignu. Upitna mi je više tvoja briga oko toga hoće li ti seljačine vidjeti dijete u odjeći koju su oni odbacili. Mislim, kaj te briga?! I to je jedino diskutabilno i cijeloj priči daje dozu moralizma. Jer zapravo si napravila win-win: razvrstala otpad i iskoristila iskoristivo. Tvoja perspektiva situacije je ono što je bio trigger mojim komentarima. Same postupke pozdravljam! I sretan ti Svjetski dan zaštite životinja, zaštićena životinjo! 😉
2023 10 03
> bjeloglavisup: > Što ljudi ikad postižu ikakvim razgovorom o bilo čemu za boga miloga? Evo nemojmo pričati ni o čemu. Polazišna misao je da podijelim svoje iskustvo i čujem bilo kakve povratne informacije, i evo doista nisu mi pale na pamet stjenice. Vidim sad na indexu da Francuska ima problem sa stjenicama, o fuk možda zbog toga pale sve po središtu grada. Šalim se, da, ali mislim da više neću u ovakve izlete. Mislim da trebam zdebljat živce i ne sekirat se. Evo Tomašević uvodi više kanti, više kamiona, polupodzemne spremnike. Bar da ne gledam svo to smeće na ulicama svaki dan i objašnjavam djeci kako je ružno tako bacati otpad naokolo kao da smo životinje. Vidim da je i korisnica @malllaaaa podijelila svoje iskustvo pa evo i mojega al mozda iz druge perspektive. Jaa ponekad ostavim vrecicu sa stvarima (odjeca,obuca) pokraj kontenjera za tekstil, to je uvijek nešto što je u jako dobrom ili odlicnom stanju, a nije otišlo na krpicama, a nije ni za baciti… često znam vidjeti ljude kako kopaju po tom kontenjeru s tekstilom…ovako ne poznam nikoga kome bi poklonila te svoje stvari pa mi je to najbolja opcija ostaviti pokraj i uvijek se nadam da su nekom dobro došle :)) ono što je stvarno za baciti jer je poderano, oštećeno i sl. bacam direktno u kontenjer sa tekstilom, a zašto su ljudi odlucili pomijesati tekstil sa ostalim miješanim otpadom ne možemo znati 🤷🏼‍♀️ :/
2023 10 03
I sretan ti Svjetski dan zaštite životinja, zaštićena životinjo! 😉 👍👍👍👍(ah, te prljave životinje, a mi čistunci)
2023 10 04
Da ne moraliziramo i raspravljamo, ima stranica na FB na kojima se poklanja ono što je ljudima višak (ili smeće), adrugima dobro dođe. Jedna od njih je Sharing is caring. Gospođa s početka priče je mogla samo odvojiti otpad od hrane ili šta već je bilo u toj vreći i oglasiti da poklanja odjeću i netko bi sigurno uzeo.
2023 10 05
Da, smeće nam je koma po gradu, sve izmiješano, neuredno, nabacano, nekad ne možeš proći od smeća. I neće nitko u smetlare, djeca hoće na fakultete. Pa je logično- nered je zbog manjka ljudi ponajprije. A onda i svega ostalog. U zadnje vrijeme izbjegavam bilo koga prozivati ako sam u pretpostavci. Nemamo pojma tko je to bacio, zašto, ni radi li se o istoj osobi. Ljudi često odlože nešto pored kontejnera. Npr. svečane cipele koje su se malo ogulile. Što s njima? A više ih ne misle nositi jer su kupili nove. Još tenisice možeš nositi oko kuće ili pamučne majice na rupe, ali neke odjevne predmete baš i ne. Mislim da su danas ljudi više u potrebi za hranom i novcem nego odjećom. Ostavljene i donirane odjeće je cijelo more. Ovo je baš tema na kojoj se nitko nije trebao posvađati.
2023 10 08
Pa evo drage curke, da i ja napišem par rijeći. Nema potrebe da se svadjamo, jer svatko ima svoje mišljenje i to je OK :) Prvo da kažem u vezi smeća - neodvajanje smeća u HR je po meni problem, svjest ljudi nije na nekom nivou da bi im to bilo bitno... Ljudi kupuju i bacaju - očito imajo previše novaca i nije ih briga za ekologiju. Meni je super ono što ne nosim i što je u super stanju pokloniti ili prodati, isto tako često mi sestra nešto pokloni, ako joj je premalo. Ne volim skupljati stvari, tako da ne kupujem bez reda i razporeda, nego samo ono što mi treba, bez obzira na to što sam finansijski OK i mogla bi svake godine kupiti skroz novu robu. Smeće odvajam, staklo, plastiku, papir, ... vani u Njemačkoj odvajaju staklo čak i po bojama. Poslije 20 godine života u Sloveniji i 2 godine životu u HR, mogu reći da je razlika ogromna u svemu, pa i u odvajanju smeća.
2023 10 12
1 2 3