Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Prehrana, recepti, ekologija /

Ostavljanje robe kod kontejnera

> Ivaaaaa: > Mislim da je bjeloglavisup smatrao da nije uredu ostaviti robu,a ispod toga baš neko smeće. Evo ne znam. > Ja znam robu ostaviti Romima. Oni to redovito uzimaju. Ne bi im ostavila ispod te robe neki otpad. > Možda je to bila stvar 🤔😊 Normalno da je stvar u tome :) Mnogi nemaju mogućnost nošenja u reciklažna dvorišta, Caritas i sl., nego ostave robu pokraj kontejnera, naravno u posebnu vrećicu, a ne pomiješano sa ostalim smećem.
2023 10 03
Vedranapv, jasno je da se radi o tome. No onda zgražanje nad time što je netko to ostavio pa nakon toga zgražanje nad time što se netko zgraža. Ne znam što je licemjernije!? Dobro je netko rekao, ne znam čemu otvaranje ove teme... Samo bezveze privlači korisnicu da baca floskule umjesto odgovora na postavljena pitanja. Umjesto da to vrijeme troši na maženje odjeće. Ove koju prodaje, jel.
2023 10 03
Mislim da je takva tema i rasprava dobrodošla. Ljudi koji su odličnu robu stavili zajedno sa smećem nisu to trebali napraviti. Mogli su ponuditi odjeću nekom komu treba. Treba tako razmiśljati. Jer takva odjeća nije smeće.
2023 10 03
Evo ja se ne sramim priznat da pokupim stvari koje pronađem i koje su u jako dobrom stanju. Od odjeće, obuće rijetko, namještaja, čak i hrane. Imam unajmljeni stan u blizini tržnice i tu pola grada istresa svoje smeće jer im je skupo plaćati mjesečno spremnike koji su na čip ispod njihovih zgrada ili vikendica. Kad već idu na špicu, potegnu i do tržnice i tu istresu sve. Kao i lokalni restorani, štandovi, svi. Svjedok sam tome. Nije me sramota uzeti i iz kontejnera stvari u celofanu, sa etiketama, evo nedavno došla do hrpe haljina, maski za ronjenje, papuča za kupanje, novo, sa etiketom, nešto i sa istaknutom cijenom. Gotovo sve razdijelila, nešto zamijenila. Meni dobro, uspjela sam si eventualno uzeti nešto drugo za to, a i drugima dobro, dobili su za cijenu poštarine novo ili u vrlo dobrom stanju, a najbolje za okoliš :") Tako sam došla i do 2 usisavača (samo sam filtere oprala i rade kao zmajevi), ogledala u hodniku, komode za obuću, hrpe posuđa koje svakodnevno koristim, itd itd u suštini kupujem najosnovnije. I ne vidim u tome ništa loše jer realno opisujem robu koju nudim, pa kome paše, paše, kome ne, neka zaobiđe. Od nikog ukrala nisam i ne patim od markiranog. Bitno je da služi svrsi. Na kraju krajeva, to su samo stvari. Materijalno. Oderala patike od 50 € koje sam kupila ili one koje sam dobila u zamjeni ili pronašla, dođe mi na istu. Prolazi sve.
2023 10 03
Hvala ti malllaaaa što si podijelila svoje iskustvo. Konačno jedno bez licemjerja. Podržavam!
2023 10 03
> teehee: > Hvala ti malllaaaa što si podijelila svoje iskustvo. Konačno jedno bez licemjerja. Podržavam! I zamislite, nijedne negativne u kojoj se ljudi žale na stanje stvari, tipa da su dobili strgano, sflekano ili ne znam što x-)
2023 10 03
> malllaaaa: > > teehee: > > Hvala ti malllaaaa što si podijelila svoje iskustvo. Konačno jedno bez licemjerja. Podržavam! > I zamislite, nijedne negativne u kojoj se ljudi žale na stanje stvari, tipa da su dobili strgano, sflekano ili ne znam što x-) A nee, za žalbu bi trebala kupovati ili prodavati brandirane torbice. Zamjene čistih stvari nisu in. Nadam se da ih prethodno barem pomaziš malo 🤣
2023 10 03
> Nitospitos: > A, dala si nam za misliti, barem meni, definitivno sam u dilemi,a možda i nisam, tebi je okej kopati po tuđem smeću, ali istovremeno si zgrožena ljudima kojima je to smeće... Izgleda nisi shvatila, ajde pokušat ću opet. Ljudi nisu ostavili da si netko uzme jer onda ne bi pomiješali u istoj vreći sasvim urednu odjeću sa dječjim korištenim pelenama i korištenim štapićima za uši. Kada poklanjaš nekome odjeću pretpostavljam ne izbaciš ostatke hrane, uloške preko toga i kažeš "evo, izvolite donaciju".
2023 10 03
> Mare@@: > Meni ne bi bilo na kraj pameti virnuti u tuđe vreće za smeće a kamoli kopati. > Nije mi to nikako jasno 🙄 > Kao ono slučajno ste se spotaknuli na vreću pa slučajno vidjeli da je unutra odjeća??? Ne kužim kako bi se to moglo drugačije desiti nego da ste s namjerom išli prekopati tuđe smeće... da... a na kraju ste ga i odnijeli kući i zbrinuli...dobro! Zapravo da, nisam ni mogla direktno do kante za miješani nego sam morala zaobilazit jer su bile ispočetka dvije ogromne vreće skupa s onim tunelima za djecu od fliša i žice i skroz je zakrčilo put.
2023 10 03
I da fakat kaj se tiče sigurnosti od pesticida, stjenica, uši, kemikalija, bilo što s ove stranice iz preprodaje može nečime biti zagađeno, nema to veze s usporedbom smeća iz kontejnera nego to realno tako je. Ne možete znati što netko ima u svom domu i gdje je držao svoje stvari. Baš zato svi peremo odjeću i nakon kupovine po dućanima - jer ju isprobavaju po svlačionicama ljudi s raznim stanjima, neki neoprani, a neki možda u akutnoj fazi herpesa. O čemu pričamo? Ako ste toliko osjetljivi kupujte s interneta i špricajte antisepticima na dostavi. Odjeći ništa nije falilo osim što je netko bahat. Evo tri dana su prošla niti stjenica niti žohara, a biće ni pesticida jer sam oprala u mašini.
2023 10 03
> Nitospitos: > Očito je svaka od nas ovo shvatila na svoj način, tj kak kome odgovara😁😁😁 > Ja baš i nisam znatiželjna, ne zanima me kaj se nalazi u smeću... Dobro je dok se ne kopa po biootpadu i ljuti na nekog ko nije sve popapao. U principu o tome se dosta priča, o bacanju hrane, ali vezano je nekako za tvoj primjer s kompostom. Dakle, baci se toliko i toliko tona hrane godišnje samo zbog toga što nema sustava donacije. Sada mi objasnite zašto bi to bilo u redu da netko ostaje gladan, a da se s druge strane spremnici pune sasvim jestivom ispravnom hranom?
2023 10 03
> vedranapv: > > Ivaaaaa: > > Mislim da je bjeloglavisup smatrao da nije uredu ostaviti robu,a ispod toga baš neko smeće. Evo ne znam. > > Ja znam robu ostaviti Romima. Oni to redovito uzimaju. Ne bi im ostavila ispod te robe neki otpad. > > Možda je to bila stvar 🤔😊 > Normalno da je stvar u tome :) Mnogi nemaju mogućnost nošenja u reciklažna dvorišta, > Caritas i sl., nego ostave robu pokraj kontejnera, naravno u posebnu vrećicu, a ne pomiješano > sa ostalim smećem. Ma nema daj molim te, netko tko odbacuje novu ili gotovo nenošenu odjeću marki hm, ca, adidas, guess, sinsay, il kak već, i gače karlagerfeld sigurno ima auto za razliku od mene koja sam ostalo odnijela rukama u tramu do spremnika Humana Nova.
2023 10 03
> bjeloglavisup: > > vedranapv: > > > Ivaaaaa: > > > Mislim da je bjeloglavisup smatrao da nije uredu ostaviti robu,a ispod toga baš neko smeće. Evo ne znam. > > > Ja znam robu ostaviti Romima. Oni to redovito uzimaju. Ne bi im ostavila ispod te robe neki otpad. > > > Možda je to bila stvar 🤔😊 > > Normalno da je stvar u tome :) Mnogi nemaju mogućnost nošenja u reciklažna dvorišta, > > Caritas i sl., nego ostave robu pokraj kontejnera, naravno u posebnu vrećicu, a ne pomiješano > > sa ostalim smećem. > Ma nema daj molim te, netko tko odbacuje novu ili gotovo nenošenu odjeću marki hm, ca, adidas, guess, sinsay, il kak već, i gače karlagerfeld sigurno ima auto za razliku od mene koja sam ostalo odnijela rukama u tramu do spremnika Humana Nova. Nije stvar da li netko ima ili nema automobil da svoje smeće odbaci do reciklažnog dvorišta, već u tome da je bio lijen sve to podignuti i zavrnuti u kontejner.
2023 10 03
Da, što je dalo za naslutiti da odjeću donira, jer jel to neki rade, i pazi štosa, samo dve ulice dalje i postoji nešto što se zove "kukice dobrote" na kaj se može okačit jel donirane stvari, baš zato da bi se izbjeglo rovanje po smeću. Kukice se nalaze ispod malog krova tak da štiti od kiše. A nerijetko i to bude razbacano jer neki ljudi ne znaju drugačije. Al otom potom.
2023 10 03
Sutra je tvoj dan, bjeloglavi supe! Ovo je bilo usput, ali me zanima što si stvarno htjela postići ovim opisom događaja? Temom općenito? Tko nije dobro postupio? Je li tvoj primarni cilj bio razdvajanje otpada ili uzeti krpice? Ne razumijem polazišnu misao rasprave...
2023 10 03