Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

Pojaviti se na vjenčanju sestrične koja me povrijedila/izvrijeđala, verbalno napala ili ne?

Iz nekog razloga obrisao mi se komentar, ali ukratko: Meni je žao tih ljudi. Osoba je očito bila povrijeđena ili istraumatizirana nečime u životu i boji se da će joj netko ugroziti status i maknuti izvor od trenutne ljubavi/sigurnosti i podsjeća ju se na to da ne živi život kakav bi možda htjela. Nikad takve riječi nećete čuti od sretne i ispunjene osobe. Kada uočite takve obrasce ponašanja, više ih ne možete ne vidjeti. Ako joj možda i želite pomoći (što niste dužni), možete ju otvoreno pitati zbog čega je nesretna i predložiti joj psihoterapiju. Takvo ponašanje je zapravo vapaj za pomoć i obrambeni mehanizam stvoren zbog nakupljenih frustracija i gorčine. A pshioterapija joj može pomoći da i ona postane ostvarena verzija sebe.
2024 05 25
> NikyPiky: > Iz nekog razloga obrisao mi se komentar, ali ukratko: Meni je žao tih ljudi. Osoba je očito bila povrijeđena ili istraumatizirana nečime u životu i boji se da će joj netko ugroziti status i maknuti izvor od trenutne ljubavi/sigurnosti i podsjeća ju se na to da ne živi život kakav bi možda htjela. Nikad takve riječi nećete čuti od sretne i ispunjene osobe. Kada uočite takve obrasce ponašanja, više ih ne možete ne vidjeti. Ako joj možda i želite pomoći (što niste dužni), možete ju otvoreno pitati zbog čega je nesretna i predložiti joj psihoterapiju. Takvo ponašanje je zapravo vapaj za pomoć i obrambeni mehanizam stvoren zbog nakupljenih frustracija i gorčine. A pshioterapija joj može pomoći da i ona postane ostvarena verzija sebe. Slažem se sa Vama. Primjetila sam da mijenja priče, prvo se uvrijedila dok sam joj rekla da je zbog nečega frustrirana, a onda kasnije je priznala da je bila, ali se ne sjeća zbog čega. Tvrdi da je kleveta počela od nekog drugog, ali neće priznati od koga. Kao da ta osoba i ne postoji. Nakon što se ispričala opet me ponizila jer su joj najlonke koje nosim vulgarne. A smeta joj gola noga. Krivi mene jer "samom svojom pojavom" privlačim pažnju. Kao ja sam kriva što volim nositi haljine. Bizarno i čudno.
2024 05 25
Ma, i sve to u ime ljubavi... Čini mi se da se u obiteljima iskorištava samo pravo petljanja u tuđe živote, kritiziranja u "dobroj" namjeri i što sve ne. Što manja obitelj-to skladniji odnosi. Ja neznam ni kak dođe do tog da netko tako naraste i usuđuje se zadirati u nečiji način života? Kao što rekoh, najbitniji su oni bliski, a drugi - dobrodošli ste, ali na pristojnoj udaljenosti!
2024 05 25
> Nitospitos: > Ma, i sve to u ime ljubavi... Čini mi se da se u obiteljima iskorištava samo pravo petljanja u tuđe živote, kritiziranja u "dobroj" namjeri i što sve ne. Što manja obitelj-to skladniji odnosi. Ja neznam ni kak dođe do tog da netko tako naraste i usuđuje se zadirati u nečiji način života? Kao što rekoh, najbitniji su oni bliski, a drugi - dobrodošli ste, ali na pristojnoj udaljenosti! Slažem se sa Vama skroz, još jednom se zahvaljujem na tako lijepim riječima. Drago mi je kroz ove komentare vidjeti da ima normalnih ljudi kojima je ova situacija uvrtnuta. Dobra ste duša i želim Vama i svima koji ovo čitaju, sve najbolje, zdravlja najviše, plemenitosti, veselja...Da svi zajedno živimo najbolje što možemo... <3 <3 <3 <3 <3
2024 05 25
Idite u svatove. Rodbina ste nažalost. To nemozete promijeniti. To nije lijepo od nje, vjerovatno ima svojih problema. Cim druge vrijeđa,i smeta im njihovo oblacenje. Morate shvatiti da ona nije zadovoljna sa sobom , kritizirala bi vas i da se ne sređujete. Jedino se nemojte puno sređivati, da nebi bila ljubomorna na svojem vjenčanju. Svakako idite, nemojte biti kao ona. 🙂
2024 05 26
Ja bih joj poželjela svu sreću u životu i polako prekinula sve kontakte s njom, počevši od neodlaska na vjenčanje. Srodstvo gubi značaj kad je riječ o toksičnoj osobi koja stalno pljuje otrov i zlostavlja druge. Zašto trpjeti da te netko ponižava samo zato što ste rod? Nek' si nađe drugu žrtvu.
2024 05 26
> ivana076: > Idite u svatove. Rodbina ste nažalost. To nemozete promijeniti. > To nije lijepo od nje, vjerovatno ima svojih problema. Cim druge vrijeđa,i smeta im njihovo oblacenje. > Morate shvatiti da ona nije zadovoljna sa sobom , kritizirala bi vas i da se ne sređujete. > Jedino se nemojte puno sređivati, da nebi bila ljubomorna na svojem vjenčanju. > Svakako idite, nemojte biti kao ona. 🙂 Zašto paziti na osjećaje te sestrične dok ona sipa žuč okolo? Ako ima problema sa sobom, nek posjeti psihijatra. Nismo dužni rodbini biti na izvolite za ovakvo ponašanje.
2024 05 26
> ValerijaDM: > Ja bih joj poželjela svu sreću u životu i polako prekinula sve kontakte s njom, počevši od neodlaska na vjenčanje. Srodstvo gubi značaj kad je riječ o toksičnoj osobi koja stalno pljuje otrov i zlostavlja druge. Zašto trpjeti da te netko ponižava samo zato što ste rod? Nek' si nađe drugu žrtvu. Ovo
2024 05 26
Niti Vas hrani ni oblači, zašto biste se zamarali njom? Neka Vam bude nebitna, kao i njezino vjenčanje i sve ostalo vezano za nju. Negativne ljude koji izvlače energiju iz Vas, što dalje... Jer i da se pojavite na slavlju u vreći za krumpire, a ne u nekoj lijepoj haljini, opet bi imala razlog za kritiziranje. Kao da ga neće imati ako na kraju ne odete 🙄
2024 05 26
> ValerijaDM: > Ja bih joj poželjela svu sreću u životu i polako prekinula sve kontakte s njom, počevši od neodlaska na vjenčanje. Srodstvo gubi značaj kad je riječ o toksičnoj osobi koja stalno pljuje otrov i zlostavlja druge. Zašto trpjeti da te netko ponižava samo zato što ste rod? Nek' si nađe drugu žrtvu. Potpisujem sve što ste napisali. I kada se pojavila da se ispriča, lukavo je krivicu opet na mene prenjela, jer:"Tko ćete zaposliti ako dođeš na loš glas?" Što je nelogično jer radim, a koliki ljudi imaju iza sebe veze i vezice, oblače se kak žele pa rade i žive normalno. Nitko me na razgovoru za posao neće pitati s kim sam u vezi i kako se oblačim u slobodno vrijeme. Primjer je i ona sama, ja sam u vezi 12 god sa jednim pa radim, a ona je mijenjala partenere pa isto radi. Full bolesno. Također, tvrdi da je kleveta počela od nekog drugog, a ne želi reći ime. Kao da ta osoba i ne postoji. Hvala Vam puno na odgovoru. <3
2024 05 26
> ivana076: > Idite u svatove. Rodbina ste nažalost. To nemozete promijeniti. > To nije lijepo od nje, vjerovatno ima svojih problema. Cim druge vrijeđa,i smeta im njihovo oblacenje. > Morate shvatiti da ona nije zadovoljna sa sobom , kritizirala bi vas i da se ne sređujete. > Jedino se nemojte puno sređivati, da nebi bila ljubomorna na svojem vjenčanju. > Svakako idite, nemojte biti kao ona. 🙂 Hvala Vam puno na odgovoru. Kritizirala me i prije, jer sam bila premršava, nisam imala obline. Smijala mi se i pipkala me dok sam imala manje sise. Podbadala me govoreći da je ljepše dok žena ima veću stražnjicu. Počela sam jesti, odrasla sam, dobila te obline. Sjećam se kako sam sa njom bila u New Yorkeru i gledala basic rozu, ljetnu haljinu uz tijelo. Njezine riječi su bile:"Preusko ti je to..." kupila sam svejedno, poludjela je... Tu se vidi ta ironija, dok nemaš obline nije dobro, dok imaš obline opet nije dobro... Još k tome ima javno na fb sliku gdje u mlađim danima nosi haljinu sa ogromnim dekolteom. Pitala sam je zašto ona smije to nositi, a smeta joj dok neka druga žena nosi. Njezin odgovor je bio:"Al ja imam male sise." :D to je razlog zašto smije nositi v izrez, a meni se smijala prije zbog manjih grudi.. gluposti...
2024 05 26
> malllaaaa: > Niti Vas hrani ni oblači, zašto biste se zamarali njom? > Neka Vam bude nebitna, kao i njezino vjenčanje i sve ostalo vezano za nju. > Negativne ljude koji izvlače energiju iz Vas, što dalje... > Jer i da se pojavite na slavlju u vreći za krumpire, a ne u nekoj lijepoj haljini, opet bi imala razlog za kritiziranje. > Kao da ga neće imati ako na kraju ne odete 🙄 Hvala Vam puno i točno to. Najbližim članovima obitelji i meni je skroz nebitna. Nitko više ne uživa u njezinom društvu, dok dođe je reda radi. Dođe vidjeti svoju mamu i dedu. Moja majka je bila prisutna dok se to izdogađalo, ne voli slušat o njoj. Moja majka više ništa ne osjeća prema njoj, kaže ravna crta. Samo "poslovno" kakti dok se vide. No ona nema problema samo sa mnom. Samo zato što se muškarci i žene okreću prema nekoj zgodnoj ženi, bilo kojoj, ona nju bude popljuvala. U njezinim očima ta zgodna žena nema dostojanstva samo zato što prođe ulicom sređena. Njoj je žrtva zlostavljanja kriva jer pokazuje odjećom da želi to. Meni je to uvrnuto i licemjerno razmišljanje. Ježim se od ljudi koji tako bolesno razmišljaju.
2024 05 26
> ValerijaDM: > Ja bih joj poželjela svu sreću u životu i polako prekinula sve kontakte s njom, počevši od neodlaska na vjenčanje. Srodstvo gubi značaj kad je riječ o toksičnoj osobi koja stalno pljuje otrov i zlostavlja druge. Zašto trpjeti da te netko ponižava samo zato što ste rod? Nek' si nađe drugu žrtvu. Tako je, hvala Vam na odgovoru. A taj dan kad me napala mi je prijetila:"Odbit će ti se u glavu." Wtf, samo zato što nedam da drugi kontroliraju moj život, moje tijelo, moj izgled. A kad se došla ispričati pred NJEZINIM DRUGIM NOVIM DEČKOM, jer je u međuvremenu promijenila dečka, podmuklo je rekla:"Mora biti po tvojem ili po ničijem." Kako normalna osoba može to reći? Ona se ljuti jer moj izgled mora biti po mojim pravilima i željama. Nije to normalno. Neko vječito prebacivanje krivice na žrtvu. Meni je 30 godina i ona se ljuti jer nema kontrolu kako bih se ja trebala oblačit. Bolesno haha.
2024 05 26
Oprostite, ali meni je ova situacija komična. Djetinjasto. Bez uvrede!. Opisana situacija me podsjeća na priće iz srednje škole. Imam dojam kao da nemate više od 25 godina i da još niste dovoljno sarzjele. Reći ću Vam samo da budete pametniji, zreliji.
prije 29 dana, 20:07
Hm, čitam i ne vjerujem. "Svaki put kada dođe iz Zg, ja je dočekam sva sređena, namjerno jer volim vidjeti tu kiselu facu kad me vidi." Ovo u navodnicima ste vi napisali.
prije 29 dana, 21:20