Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

prodaja artikla, a plaćanje pouzećem

curke, znate li na što kao prodavatelj moram paziti ako mi kupac traži plaćanje paketa po preuzimanju u pošti [:sramezljiv]
2013 10 30
provjeri da li je kupac svjestan da će ga to koštati oko 70 kuna poštarine + cijena artikla jer ako to nezna neće htjeti preuzeti artikl pa će to tebe koštati 70 kuna kad budeš išla po svoj artikal
2013 10 30
e da, to me i zanimalo..ako se paket ne predigne, ja moram snosit trošak..bzvz.. hvala ti na savjetu.. ispitat ću ja to još malo sutra u pošti..
2013 10 30
Mislim da to i jest najveći problem kad ljudi prodaju pouzećem - nisu informirali kupca koliko će on na kraju točno platiti pa se kupac prestraši konačne brojke i posumnja na prevaru.
2013 10 30
Hanami, nisam ja otvorila temu i tražila odgovor ali puno ti hvala na objašnjenju! [:zaljubljen]
2013 10 30
Nema na čemu [:zaljubljen] ako ima bilo kakvih pitanja samo se javite :) Malo su im kriptični ovi cjenici pa mogu i izračunat na nekom primjeru ako treba :)
2013 10 30
pričamo o slanju pouzećem a ne prioritetno ni preporučeno ni o vrijednosnoj pošiljci ili ikakvom drugom slanju ! i to je provjereno ! ovih 70 kuna poštarine je plaćeno za badić koji je koštao 50 kuna poslan u koverti težine minimalne ! znači u konačnici je koštao 120 kuna a prodavatelja to ne košta ništa ako kupac naravno prihvati pošiljku
2013 10 30
I ovo moje, ne samo da je provjereno i utemeljeno na službenom cjeniku, nego i šaljem pouzećem zadnje 3 godine.
2013 10 30
hanami - istina sve što ste rekli, ali ako primatelj plaća poštarinu, nemožeš slati niti preporučeno, niti kao paket, samo HP expresom i tada su poštarine previsoke i još se plaća provizija za slanje novca
2013 10 30
@19rea19 - hvala Vam na objašnjenju, znači iznos od 70kn je plaćen zbog HP expressa. Ne vidim potrebu da se otkupnina šalje HP ekspresom (osim ako nije jako hitno). U mom primjeru skenirane uplatnice navela sam da je otkupna vrijednost 34kn. Stvarna cijena prodane stvari je bila 18kn, ostatak iznosa otkupnine pokriva poštarinu koju sam platila, uputnicu i cijenu ambalaže (ukupno 16kn).
2013 10 30
Cure bila sam jutros na pošti i ispitala sam proceduru. Ukratko, ukoliko želite da primatelj po preuzimanju robe snosi sve troškove poštarine (dakle poštarinu za prijenos pošiljke, otkupni iznos i poštarinu na otkupni iznos) tada paket možete poslati jedino HP ekspresom. U ostalim slučajevima pošiljatelj mora pri predaji uplatiti troškove poštarine koji će mu se vratiti po plaćanju otkupnine i preuzimanju paketa. Naravno, u tom slučaju snosite rizik da platitie duplu poštarinu ukoliko kupac ne predigne paket. Što se troškova poštarine tiče, teta kaže da se kreću oko 50kn, ovisno o težini paketa.
2013 10 30
Evo i primjer kako meni dolaze paketi Overseas-om: Bilo koja težina do 2 kg mi je 36 kuna (dostava iz Zagreba), plus ono što oni zovu "manipulativni trošak" odnosno transakcija novca i iznosi 2% od novaca koje ja uplatim za pošiljatelja (znači, 2% cijene proizvoda koji sam kupila) [:zaljubljen]
2013 10 30
Da nije plaćanje pouzećem, tih 2% ne bi bilo.
2013 10 30
Super da ste išli pitati. Što se dogodi ako šaljete HP ekspresom (da kupac snosi troškove poštarine pri preuzimanju, a ne vi), a kupac ne preuzme paket?
2013 10 30
@NIkaKlemen - tnx na informacijama :) Razmišljam da se otvori jedan objedinjeni topic o različitim rstama slanja da se malo demistificira sve to skupa.
2013 10 30
1 2