Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Savjeti o uporabi stranice /

pomoc!!! posta

ovako :) zanima me da li udaljenost gradova primatelja i posiljatelja utjecu na cijenu postarine ? je li postarina skuplja kada ju placa kupac? je li nekad neka primala paket i koliko ju je izasla postarina (radi se o paketu do 2 kg - cipele) racunala sam cijenu preko neta na onoj stranici ali to mi je totalno nepouzdano.. :S
2013 12 28
udaljenost ne utjece, tezina utjece. paket do 2kg = 18kn.
2013 12 28
Ako šalješ otkupno onda poštarina ovisi o težini paketa . U tom slučaju moraš navesti otkupninu paketa - cijena + pt ( 20 ili 25 kn - mislim da ako šalješ cipele ne bi smjela biti pt više od 25 kn ) . Znači, kad kupac dobije paket mora platiti otkupninu koju si navela. Ako su cipele npr. 200 kn poštarina je 25 kn i moraš napisati odmah taj iznos otkupnine. Najsigurnije je da ti kupac upolati iznos na račun , slanje preporučeno . Znači, šalješ cipele kojima je cijena 200 kn i 20 kn je pt za slanje preporučeno . Kad vidiš da ti je na računu uplačeno 220 kn pošalješ sa onom potvrdom za preporučeno slanje. Tada pošiljka ima i broj i nitko ne može reči da nije dobio paket a ti si sigurnija jer se zna dogoditi da pošalješ otkupno , kupac ne ppreuzme pa ti pošta vrati paket i još platiš dodatnih 15 - tak kuna što su pošiljku vračali nazad .
2013 12 28
Sve pošiljke koje nisu teže od 2 kg možeš slati preporučeno , bez obzira što je veličina paketa veliine kutije za cipele, ne mora iči paketno
2013 12 28
ma meni jedna cura salje cipele iz splita, poklanja mi ih znaci vrijednost paketa je 0 kn, i sad me zanima koliko ce me izaci postarina, otprilike??
2013 12 28
Znam da nije baš vezano konkretno uz cijene poštarina . Ali zanima me da li je netko slao bilo šta preko pošte ove dane . Da li je stiglo na primateljevu adresu ? Ja sam curi poslala za Badnjak i još stoji da se pošiljka nalazi u mome gradu . Je li to normalno pošto su bili blagdani ?
2013 12 28
Ako nema otkupnine nekih 34kn ćeš morati platiti poštaru....prošli tjedan su meni tako došle cipele i toliko sam platila.
2013 12 28
Je, normalno je da kasne paketi...i ja čekam pa nikako da dođe...
2013 12 28
Ok hvala puno . Tek mi je početak , pa još ne znam točno koliko treba ... Lp
2013 12 28
ako saljes cipele uz otkupninu ukupna postarina je 40 kn -skupa s otkupninom od onih 9kn koju placa kupac kod preuzimanja paketa
2013 12 28
ako je bez otkupnine preporuceno i prioritetno onda je oko 18-20za cipele i 10-15 kn za npr.majicu, bez preporuke je 12kn cipele i 5kn majica
2013 12 28
Pa uplati joj ba racun lovu i nek ti posalje kao paket, ako je do 2kg, pt je 18kn, provjereno.
2013 12 29
pa ja joj zelim uplatiti ali ona ne zeli tako.. meni je najjednostavnije tiskom, 10 kn postarina dode za par dana i tjt.. ali ona zeli bas onako..
2013 12 29
Ja sam tražila da stavi preporučeno i prioritetno pa je možda zato došlo 34kn...
2013 12 29