Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Savjeti o uporabi stranice /

Amazon i carina

When in doubt, otvori temu na krpicama [:kesi] Dakle, supružnik mi je u problemu.Prije nekih cca mjesec i sitno je naručio s Amazona nekakve stripove,điđe-baje u vrijednosti cca 300-tinjak kuna. To mu je kao trebao biti blagdanski poklon. E sad, na stranu to što je ažurni Amazon zagubio narudžbu i nesretni stripovi nisu bili pod borom kad je obećano. Danas mu je stiglo i ocariniše ga(mamicu li im jareću!) za cca 80 kn. Prošli put je cijena naručenog bila i veća pa nije platio nikakve dodatne troškove. S obzirom da sam totalni noob i nisam nikad naručivala na veće iznose, moje je pitanje iznad kojeg iznosa se carine paketi? Ovo nam je totalno nelogično(jednom ti naplate,drugi put ne), i čovjek mi ima facu srndaća zaslijepljenog farovima jeepa, pa pls help [:smije] (zahvalna za sve informacije) [:poljubac]
2014 01 02
i ja sam imala slicni problem, ali od kada smo u EU najsigurnije je narucivati od amazon.co.uk i amazon.de da se izbjegnu takvi slicni problemi sa carinom iz SAD-a [:jezik]
2014 01 02
Carina i pdv se ne plaćaju do iznosa od 160 kn... Jednom platiš, drugi put jer ne provjeravaju sve... I ovisno kojim putem se šalje... Iz eu se ne plaća ni carina ni pdv neovisno o iznosu...
2014 01 02
naš zakon kaže da sve što je iz EU ne plačaš ništa, izvan granica EU do 22 € ne plačaš ništa, iznad 22 € plačaš pdv a iznad 150 € plačaš i pdv i carina ne zaboravi da ti još naplate ležarinu, ovisno koliko je dana paket zadržan (govorim iz vlastitog iskustva)
2014 01 02
Hvala curke,to objašnjava puno toga. Ti stripovi bi bili skuplji u startu da ih je naručivao iz UK,ali kad se sve zbroji s tom carinom,dođe na isto. Btw,prije sam ovdje dobila korisne informacije jer se na tom nekakvom help desku ne javljaju.Bit će da je ljudima pauza za gablec od cca 2 sata [:smije] Hvala još jednom:)
2014 01 02