Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Dom /

Flora /

Prekrasne Orhideje

Pozz curke, trazim nekoga tko ima doma orhideju ili zna kako se brinuti o njoj :) Dobila sam uranjeni poklon za rockas, predivnu njezno rozu Orhideju ( meni najljepsi cvijet koji postoji ) dobila sam i teglu bas za nju ( na sredini ima kao brdasce i Orh. tocno sjedne na to ) i prekrasnu drskicu za cvijet :) Gledam na netu al nikak da skuzim sta tocno treba Paaa...help? :) Hvala unaprijed
2014 03 12
ja ti imam orhideju! što te točno zanima?
2014 03 12
Phalaenopsis :) a kako se brinuti za nju, to me zanima :))
2014 03 12
ja ih imam dosta... baš tih.... i cvjetaju kao lude.... iz godine u godinu. a što im radim? baš ništa. najčešće ih zaboravim uopće i zaliti. ponekad prođe i mjesec dana dok se sjetim dati im malo vode. a kad ih zalijevam, uronim ih u posudu s vodom, ostavim tako 10-15 minuta, izvadim, ocijedim i vratim u ukrasnu posudu. Bitno je samo da im se u podlošku ne zadržava voda. Stoje mi posvuda, najviše blizu prozora, ali zaštićene od direktnog sunca (zavjesa...)
2014 03 12
A phalovi su ti jednostavni, ja ih potopim u vodu svakih tjedan-dva (ovisi da li je ljeto, da li imaš centralno i tako), ostavim neko vrijeme da se natopi treset, izvadim van i spremim u ukrasnu teglicu. Drži ih kraj prozora, ali ne na direktnom suncu.
2014 03 12
Ja imam 10 orhideja i sve cvatu ko lude, nije neka pretjerana briga oko njih [:smijesi] Samo puno ljubavi [:hihot]
2014 03 12
orhideje ti vole vlagu. meni stoji kod prozora jer imam drvene pa zrak dosta ulazi u sobu. i kada se orhideja "osuši", nemoj misliti da je uvenula, nije, prolazi to neko razdoblje i kasnije će opet procvati (govorim ti malo laički jer nisam baš freak o cvijeću) [:smijesi]
2014 03 12
Eto Millt me preduhitrila [:zaljubljen]
2014 03 12
Imaju svoj normalni ciklus, cvjetaju, otpadne im najstariji list, nastane novi. Ako si te sreće, za godinu dana će opet cvasti, ali za to je neophodno da ju držiš na svjetlu.
2014 03 12
[:hihot] [:hihot] [:hihot] bok hanami [:poljubac]
2014 03 12
[:poljubac] [:poljubac]
2014 03 12
ajme hvala vam puno :))) znaci ne zaljevam ju ko klasicno cvijece, jer doma imam botanicki vrt hahaha nego ju utapam? :D
2014 03 12
Moja mama obozava orhideje.
2014 03 12
...a kad procvjeta, cvijet drži mjesecima... bar ove moje... ma super biljka...
2014 03 12
da, cvijet drži mjesecima. osim ako imaš psa koji voli gledati kroz prozor pa slučajno otkine cvijet [:hihot]
2014 03 12
1 2