Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Zdravlje /

Lijekovi /

Tablete za kontracepciju

Imam 20 god i prije mjesec dana mi je ginekolog ustanovio da imam izrazito policisticne jajnike. Obavila sam pretrage krvi i ultrazvuk i sve. Prepisao mi je kontracepcijske tablete Midiana. Na netu nisam pronasla skoro nista o njima, pa me zanima da li ih neka od vas koristi? Bojim se onih silnih nuspojava :S Hvala unaprijed cure, zene :D
2014 04 25
Vidjet ćeš u prvih mjesec-dva kako ćeš reagirati. Ako ti bude loše od njih, počneš se jako debljati i slično, svakako mu reci da ti ne odgovaraju.
2014 04 25
Ne bojte se - pomoći će Vam. A ako baš budete imali izražene nuspojave, Vaš ih ginekolog uvijek može zamijeniti nekim drugima: puno je alternativa na tržištu. Mene je isto bilo strah nuspojava i stoga sam odgađala uzimanje oralnih kontraceptiva (uzimala sam Yasmin), no na kraju su mi samo narasle grudi - što i nije loša nuspojava.;)) Sretno!
2014 04 25
Ostavi se te kemije, proguglaj Femisan A kapi [:smijesi]
2014 04 25
moj savjet ti je da ih ne piješ. ja sam pila i jedva izvukla živu glavu, kao i jedna moja kolegica. ona je prošli mjesec dobila plućnu emboliju. ja sam prije 3 godine prvo pila cilest, od njih sam bila dobila cistu na jajniku koja je pukla, goru bol u životu nisam osjetila, pa mi je doktor dao yasmin, e one su tek napravile kaos. uz novu cistu na jajniku, dobila sam i cistu na jetri koja je pukla i jetra mi je krvarila, završila sam na kraju na operacijskom stolu i to u zadnji čas. da ne govorim o tome da su mi zbrčkale hormone, uvijek sam bila jaka osoba i nisam nikada plakala, a sada sam doslovno prava plačljivica, za svaku sitnicu plačem. nemoj ih uzimati
2014 04 25
hvala cure na odgovorima. mene ne brine toliko ni celulit ni debljanje ni nista, ali kad sam vidjela koliko ozbiljnih nuspojava ima, uplasila sam se. ginekolog mi je rekao da sam dosla na vrijeme i da se moze stanje dosta popraviti,jer sam mlada, nisam radjala itd... ne znam sto je gore,uzimati ih ili ne uzimati xD
2014 04 25
za policistične jajnike je super prirodna kombinacija od koje nema nuspojava aronija i hladno prešano ulje crnog kima, moja sestra je imala isti problem kao ti sa jajnicima, nakon godina pijenja pilula svi hormoni su joj se poremetili, udebljala se dosta i počela je piti ovo i sada više nema policistične jajnike. pila je 3 mjeseca i onda sad napravila pauzu već kojih pola godine i nema problema. sretno! [:smijesi]
2014 04 25
femisan A kapi sto ti emmily kaze [:zaljubljen] samo sto i leukemiju ne lijece,stvarno super stvar... nakon raznih trava i travica,crnog kima i sl. femisan A je stvar vrh...
2014 04 26
Zapanjujuca je inercija ginekologa. Policisticni jajnici se ne rjesavaju kontracepcijom.
2014 04 26
@cipelitza , rekao je da bi mi to trebalo smiriti akne, i dovesti menstruaciju u red... tako mi je i endokrinolog rekao. stvarno nemam pojma. mozda da odem kod nekog drugog da cujem jos jedno misljenje? ionako sam potrosila preko 1500 kn na razne pretrage, izmucena sam i fizicki, psihicki i financijski :S probat cu te kapi na 2,3 mjeseca,ako je prirodno, ne moze puno naskoditi :D
2014 04 26
Ja također imam policistične jajnike. I isto su mi prepisane kontracepcijske tablete Diane 35, morati ću ih piti najmanje godinu dana. Mislim, ja znam da one nisu nikako zdrave, ali ako ginekolog to prepiše onda valjda mora imati neko djelovanje [:smijesi]
2014 04 26
moj savjet je svakako NEMOJ piti te tablete! ja imam policisticne jajnike i problem sa aknama i hormonima. Naravno da mi je doktor preporucio da ih pijem, ali one imaju vise nuspojava nego sto djeluju, Ja sada pijem caj od mente (pravi caj od mente a ne ono sranje u vrecicama) i nemam cistu vec vise od godine i pol, akne su mi se smanjile, a hormoni su savim u redu. Moj svekar je travar s kojim se svako malo savjetujem o tome kako rijesiti pojedine zdrastvene probleme i svaki put mi pomogne caj. Ako zelis mozes stupit u kontakt s njim kako bi ti on rekao koji savjet. [:smijesi]
2014 04 26
@mathejaxx , ja pijem diane35 već 4 mjeseca, radi akni, neredovne menstruacije,seboreje i opadanja kose ( inače su diane35 jedine kontr.pilule koje sve ovo liječe) menstruacija je za sada redovna i sve je ok s njom, napokon, ali ne vidim sad preveliku promjenu na licu, manje imam akni, to je, ali sam očekivala više, iako ne znam je li mi to diane35 pomogla ili sapun i krema koju koristim. Mom dečku se ne sviđa što ih pijem jer me svaka sitnica naljuti, rasplače, često sam ne raspoložena. Vjerujem da je od njih jer prije nisam takva bila, to mi je i mama rekla. Grudi su mi narasle to mi je dobro [:hihot] , ali imam ponekad i glavobolje, ponekad imam mučnine, jučer ujutro sam i povratila čak malo..nisu mi loše, ali nisu mi ni toliko baš dobre, ali eto, trpit ću jer želim da mi se hormoni unormale. To su moje nuspojave koje sam ti htjela reći! Sretno [:smijesi]
2014 04 27
@enasuk, daaa [:smijesi] složila bih se s tobom da djeluju na raspoloženje. No, baš kao i ti, sam rekla da ću pretrpjeti da se to stanje popravi (ako bude), valjda nam neće toliko naškoditi. Hvala ti što si podjelila (ja mislila da to samo mene raspoloženje od toga pere) [:smije]
2014 04 27
Koliko ih dugo već piješ? [:smijesi]
2014 04 27
1 2