Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Bojanje odjeće

Zamolila bih Vas za savjet! [:sramezljiv] Imam majicu bež nijanse ali se jako isprala, model mi je super i žao mi je više je ne nositi. Pa me zanima kako je mogu obojati npr. u crno. Dali bi one boje iz Dm-a odradile posao na bež majici da ju ofarbam u crno. Hvala Vam unaprijed. [:smijesi]
2014 09 11
kupite za svaki slučaj duplu dozu boje...mislim da bi trebalo uspjeti s njima... meni je sve uspjelo kaj sam god bojala na crno...jedino kasnije perite sa deterđentom za crni veš da bi boja bila što duže postojana
2014 09 11
Za tekstil ne znam, ali sam farbala žute ara balerinke u smeđe. Nosim ih takve već 2 godine i jako sam zadovoljna kako je uspjelo...
2014 09 11
zaboravih napisati kako ima neka fora kod bojanja tekstila, da se u farbu treba staviti malo octa, ili se nakon farbanja opere u razrijeđenom octu. Radi postojanosti boje i ne ispuštanja iste kod pranja. Možda majka ili baka znaju bolje...pitaj njih....
2014 09 11
ja sam također bojala neku svoju odjecu u crno i ništa od toga nije bilo intenzivno crno, recimo bojala sam jednu jako nježno plavu suknju i boja mi nije ispala crna nego jako tamno plava. tak da pazljivo s tim.. [:smijesi]
2014 09 11
inače farbam sa DM-ovom farbom i svijetle smeđe i bež majce i hlače postale su samo smeđe-sivkaste, jedino da uzmeš duplo pakovanje.Farbam crne hlačice, duksu i končanu vestu i budu odlične [:kesi]
2014 09 11
Mene zanima za crne tenisice kako to ide. Boja se je isprala
2014 09 11
sto se tice farbanja robe moje iskistvo je da mi je sve dosad vecinom doslo crno,nekad tamnoplavo, ovisi koja kolicina robe se farba i kojeg je sastava roba koja se farba,nece svaki materijal uhvatit boju... a i postoji sansa da se majica ofarba lijepo a konac kojim je porubljena ostane orignalne boje.. [:ljut]
2014 09 11
zaboravila sam napomenuti, kako se u zadnju vodu za ispiranje dodaje 3 veće žlice octa , a takva farbana odjeća ne smije se prati deterđentima, već u blagim deterg. poput Perwolla i Drefta [:sramezljiv]
2014 09 11
tako je, fashionholic, konac je najčešće sintetika pa se ne uspije pofarbati. Imaš u hobi trgovinama boje za cca 12 kn.
2014 09 11
Ja sam pokušala s više različitih farbi za tkaninu ofarbati nešto u crno (isključivo kuhanjem, iako znam da postoji i farba za u vešmašinu, ali to se ne usudim) i nikad nisam uspjela dobit punu crnu već samo neku bljedunjavu. U kemijskoj čistionici su mi dobro ofarbali.
2014 09 11
Jasi stalno bojam odjecu za posao u ves masini i super se oboja. Zadnju farbu sam kupila u mulleru i dobra je bila.
2014 09 11
Nista se ne bude desilo ves masini bez brige.
2014 09 11
molim vas pomozite ako netko zna Imam super crni kaput, lijevi rukav je izblijedio vremenom, zbog vožnje jer uvijek kad vozim sunce mi je na toj strani :( Bila sam u više kemijskih moleći da mi ga prefarbaju opet u crno tako da mu se vrati lijepi izgled no svaki put su me odbili, da se neće moći raspeglati te da oni neće odgovarati za to. Sastav je slijedeći: 48% pamuk, 44% vuna i 8% poliester ( unutrašnjost) Što da radim? Postoji li igdje u Zagrebu neka čistionica koja bi to mogla napraviti? Hvala
2014 11 09