Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Zaustaviti prevare

Pošto se teme o prevarama samo nižu i ne nazire im se kraj, smatram da bi stranicu trebalo bolje osigurati i uvesti dodatna pravila (iako znam da ce se tesko nesto postic, ali vrijedi pokusati). Moja ideja je da bi bilo izvrsno kada bi se morao unjeti oib ili jmbg koji bi se poklapali s onim na bankovnom racunu, dakle svaki clan bi pri pristupanju krpama unio svoj oib i time kreirao mojekrpice profil te bi to ujedno mogao biti i jedan jedini s tim oibom i bankovnim racunom. Vjerujem da bi se uz trud to uspjelo ostvariti jer realno gledano, ovdje ne mozes vjerovati gotovo nikome, a osobe koje kradu otvaraju profile kako stignu. Ovo bi smanjilo broj laznih profila i uvelo barem malo reda medu prevarantima. Ako se ikako slazete kliknite na strelicu pa mozda nesto i bude od toga. [:zaljubljen]
2014 10 21
[:smijesi] Stvarno dobra ideja,e sad da netko to i provede... [:jezik]
2014 10 21
Ne bude ništa od toga.
2014 10 21
Nisam ni ja bas optimisticna po tom pitanju, ali nista ne kosta probati. P.S. Hanami, super izgleda vas komentar prilozen uz sliku grumpy cat avatara[:smije]
2014 10 21
Dobra ideja i mislim da su cure predlagale već nešto slično, ali zar nije da zakonski stranica poput Mojih krpica nema pravo tražiti te OIB?
2014 10 21
Moram priznat da u taj dio nisam do kraja upucena, ali vjerujem da se i to moze nekako izregulirati. Znam da nije za usporedbu uopce, ali ebay ima izvrsno razraden sistem i povrat novca stigne natrag ako sj prevaren, a prevarant ide bye bye forever [:smije]
2014 10 21
[:smije] Ma trebala sam reći da ovo nije prvi put da se to iznosi na forumu, a bilo je i u prisutstvu administratora. Iz zakonskih i tehničkih razloga se to ovdje neće dogoditi. Malo pogledajte starije postove na tu temu ako vas zanimaju detalji. Mogli ste dosad primijetiti da se ova stranica tehnički ne mijenja (bar ne u svrhu sigurnosti) i da se uzalud nadamo [:smijesi]
2014 10 21
ja sam vec jednom to predlozila, i nitko nista, i mislim da nebi uspjelo, mmogu uzet podatke od nekoga u familiji, naj bolje je da se ocita s koje adrese se prijavljivaju i adresu blokirat, ima sada takvih programa..
2014 10 21
[:vrti] Ovo je frustrirajuće, ne smije OIB,ne smiješ lopine javno prozivat [:frustriran] ,a one mogu slobodno haračit i varat [:frustriran]
2014 10 21
Redpearl IP adresa, osim ako niste platiti da bude fixna, se stalno mijenja. Nemoguće je zabraniti nekome pristup zauvijek putem IP adrese.
2014 10 21
ma nece da promjene neke sitnice koje bi poboljšale stranicu a kamoli da se uvede oib... [:vrti] [:vrti]
2014 10 21
Točno, stranica nema zakonske osnove tražiti OIB. Ali ako mi koje želimo pošteno poslovati dobrovoljno pristanemo da OIB objavimo, onda nema zapreke da stvar upravo tako funkcionira. Vrlo brzo će se stvoriti baza krpičarki koje su spremne potpuno otvoreno međusobno komunicirati, i to bi trebala biti svojevrsna garancija, zar ne?
2014 10 21
Iskreno, OIB ne bi pomogao, osim što ne bi nicalo toliko lažnih profila.
2014 10 21
Ma slažem se u potpunosti da nekakve mjere treba uvesti jer ovo je grozota u zadnje vrijeme! Na stranici sam godinu dana i u početku nije bilo tako. Očito kad su takove persone nanjušile da mogu operirati ovdje, otišlo sve u pm, a nije inbox! [:hihot]
2014 10 21
Dakle, ipak postoji nacina, mozda moja inicijativa nije ispravna zakonski i tehnicki, ali mi je namjera sobra i zbilja treba nesto poduzeti. Znam da bi i dalje mogli uzimati obitelji, ali uglavnom ti koji varaju ne govore ni doma da varaju pa bjerujem da bi ih i to sprijecilo, uostalom kompliciranije je. Ivanamia, u pravu si, oni nedodirljivi, a mi posteni nek strahujemo i gledamo anarhiju [:place]
2014 10 21
1 2 3 4 5 ... 6