Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Njega tijela, ljepota, kozmetika /

Pripravci (maske, pilinzi) iz kućne radinosti

Cure bok, Odlučila sam se ovaj vikend opustiti i isprobati neke recepte za kućni SPA. Imam jako suhu kožu, pogotovo na rukama, a u nekom starom časopisu sam pronašla recept za pakung koji ide ovako: -Žličica djevičanskog maslinovog ulja (lagano ga ugrijati) -Žličica meda -Žličica jogurta Sve pomiješati, natrackati na ruke i zamotati u foliju/staviti prozirne rukavice. Ostaviti pola sata. Ruke bi trebale biti kao nove [:hihot] Ako koja zna još neki recept za kosu/stopala/tijelo neka slobodno napiše :) Pozdrav
2014 12 12
Piling za tijelo i lice od šečera i limuna [:smijesi] -pola šalice šećera -pola svježeg limuna -1 žlica maslinovog ulja -1 žlica meda -1 posuda s poklopcem Dodajte sok od limuna i maslinovo ulje u posudu, promiješajte te dodajte med i nastavite miješati dok se sastojci ne povežu. Možete povećati ili smanjiti količinu meda i maslinovog ulja ovisno o tome koliko želite da vam piling bude gust, odnosno rijedak. Pomiješati sa šećerom. Preporučuje se da omjer limuna i šećera iznosi pola limuna na pola šalice šećera, naravno ako smatrate da šećera nema dovoljno da se kvalitetno napravi piling po volji možete dodati još. Nisam još isprobala,ali frendica kaže da je odličan [:sramezljiv]
2014 12 12
za ruke: povremeno namazati ruke djevičanskim kokosovim uljem za stopala : namakanje u sodi bikarboni +par kapi čajevca... (opušta i njeguje...pomaze kod smrduckavih stopala) protiv mitesera: peel of maska s želatinom. želatina se dobro pomješa s toplom vodom i namaže na ciljano područje...kad se skroz osuši,peel off ovo zadnje nisam probala ,samo negdje davno pročitala.. [:kesi]
2014 12 12
definitivno ću isprobati i ovo sa želatinom [:kesi]
2014 12 12
u svakom slučaju...jeftinije nego kupovne peel off maske... za kožu lica i čišćenje je dobar i čajevac..u razrijeđenom obliku..npr,maslinovo ili bademovo ulje,potezi s blazinicama Brzinski (bez štetnih sastojaka) dezić: -soda bikarbona -malo maslinovog ulja (ili bilo kojeg drugog hladnoprešanog ulja...npr lješnjak i makadamija se brže upijaju od masline,ali nju sam navela jer ju gotovo svi imaju doma) -et ulje po izboru (ne ulje za lampe iz DM-a naravno) [:hihot] pomješati i nanjeti ili samo natufkati sa sodom
2014 12 12