Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Tibetanska kefir gljiva

Drage curke, zanimaju me vasa iskustva (ako ih imate) [:hihot] pripreme prirodnog kefira pomocu ove gljivice. Ja ga radim vec neko vrijeme i jako sam zadovoljna. Kefiru se pripisuju mnogi pozitivni učinci kod velikog broja bolesti i bolesnih stanja, između ostalog smatra se da: •djeluje kao najjače sredstvo protiv alergija i intolerancije na hranu; •djeluje kao prirodni antibiotik; •smanjuje inflamatorne (upalne) bolesti kao što su reuma i artritis; •jača imunološki sistem i ubrzava zacjeljivanje tijela; •poboljšava probavu i pravilno iskorištavanje nutrijenata iz hrane; •liječi bolesti crijeva kao što su IBS ili SIC (sindrom iritabilnog crijeva), sindrom propusnosti crijeva, zatvor, proljev, nadutost; •pomaže kod bolesti želuca kao što su gastritis i čir na želucu; •čisti i detoksicira tijelo; •poboljšava funkciju jetre i djeluje protiv žučnih kamenaca; •pomaže kod srčano-žilnih oboljenja; •snižava šećer u krvi, visoki krvni tlak i visoke masnoće u krvi (trigliceride); •liječi gljivična oboljenja; •pomaže u zaustavljanju rasta malignih stanica; •normalizira metabolizam i time potpomaže gubljenje prekomjerne tjelesne težine; •pomaže kod nesanice i depresije; •pomaže kod bronhitisa i astme; •pomaže kod psorijaze i ekcema. Zapravo se radi o tome da kefir radikalno mijenja crijevnu floru na bolje, a zdrava crijevna flora je preduvjet za sveukupno dobro zdravlje. Moje su se gljivice vec jakoooo razmnozile pa ako ih tko zeli imati, slobodno mi se obratite. Ne saljem ih postom, samo primopredaja u Zagrebu. Pusa svima :*
2015 01 12
ajme bas sam danas razmisljala nekome pokloniti gljivice jer moja mama poludila za tim kad sam joj to dofurala s posla [:smije] imamo ih sad hrpu već jedva procjeduje [:hihot] [:hihot] ali da je odličan jest stvarno pomaže kod alergije i pada imuniteta,nesanice (ja ga ocito ne pijem kad sam svaku vecer na krpicama do sitnih sati) [:hihot]
2015 01 12
meni su bolje one vodene
2015 01 12
Nemam želje za kupovinom mlijeka jer ga ionako ne pijem,pa ju ne koristim. Dolazila sam u napast ih nabaviti, ali sam odustala,zasad. Imam vodeni i on je skroz ok [:smijesi]
2015 01 12
Dal bi mi netko mogao pokloniti malo gljiva?rado bi sinu radila kefir,ako ima koja dobra duša može u inbox.
2015 01 12
ima na Njukalu.... stalno poklanjaju Kefir gljive i još neke, ne mogu se sjetiti kako se zovu [:kesi]
2015 01 12
Imam kefir gljivu tko želi.Primopredaja Zg.
2015 01 12
ne morat je bacati kad se namnoži, ja obično zaledim i dijelim kad nekome treba, a može se i jednostavno pojesti. ubaciš je u blender, u juhu, u što god hoćeš...
2015 01 12
dali se moze namnazati u necem drugom, mlijeko mi nije bas neka opcija:/
2015 01 12
dali ima iz osijeka netko tibetansku gljivicicu [:smijesi]
2015 01 12
Ispirete li ju vodom ili ne? Koliko vidim, ljudi su podijeljena mišljenja.. Ja sam ih dosad uvijek ispirala i čini mi se da je sve ok..
2015 01 12
Ja ih isto uvijek okupam prije sljedece uporabe :D isto tako neki kazu da ih se ne bi smjelo dirati s nicim metalnim, vec plasticnom zlicom...
2015 01 12